Dzisiejsi kierowcy oczekują od swoich pojazdów coraz większej wydajności, a co za tym idzie – najlepszej jakości paliw. Współczesne silniki to konstrukcje o coraz mniejszych pojemnościach, pracujące w trudniejszych warunkach. Środowisko pracy w silnikach jest więc bardziej wymagające – również dla samych paliw. Warunki pracy sprzyjają powstawaniu osadów, które tworzą się na elementach układu paliwowego, takich jak dysze wtryskiwaczy i zawory wlotowe silników benzynowych, a ich tworzenie zmniejsza wydajność pracy silnika.

Zespół naukowców Shell opracował nową formułę dla wszystkich paliw oferowanych przez koncern, a dla paliw z rodziny Shell V-Power formuła została dodatkowo wzmocniona. Benzyna Shell V-Power posiada 3 razy więcej składników pomagających czyścić silnik i redukować tarcie w porównaniu do podstawowego paliwa Shell. Składniki nowej technologii DYNAFLEX pomagają walczyć z wyzwaniami stawianymi silnikom, mającymi wpływ na wydajność ich pracy. Są to: tworzące się osady, jak również tarcie i spalanie stukowe.

Naszym zadaniem jest zapewnienie, że najbardziej wydajne, nowoczesne silniki są czyste, mają właściwą ochronę i pracują w najlepszy możliwy sposób. W rzeczywistości oznacza to, że nasze paliwa muszą pracować ciężej niż kiedykolwiek, w wyższych niż dotychczas temperaturach i trudniejszych warunkach. Nowe Shell V-Power z technologią DYNAFLEX to nasze najbardziej zaawansowane paliwa, zaprojektowane z myślą o współpracy z najnowocześniejszymi technologiami silnikowymi, jak również starszymi konstrukcjami, aby poprawić wydajność i osiągi silnika – mówi Jacek Dziembaj, Vice President Retail w Shell na Europę i Afrykę Południową.

Nad nową formułą paliw Shell przez ponad 5 lat pracował wyspecjalizowany, międzynarodowy zespół inżynierów, który koordynował cały proces powstawania paliw z technologią DYNAFLEX – od testów i prób silników, aż do dostarczenia paliw na poszczególne stacje Shell.

Benzyna Shell V-Power jest tworzona we współpracy z zespołem Scuderia Ferrari i jest jedynym paliwem rekomendowanym przez ten zespół. Paliwo wyścigowe Shell V-Power dostarczane do Scuderia Ferrari składa się w 99% ze składników tego samego typu, co Shell V-Power Racing dla samochodów standardowych, i jest również wzbogacone o technologię DYNAFLEX.

Nawyki kierowców się zmieniają, dotyczy to zarówno stylu jazdy, jak i wymagań podczas podróży. Dlatego stale dostosowujemy naszą ofertę do oczekiwań kierowców – od produktów w sklepach, przez udogodnienia na stacjach, aż po skład paliwa. Dzięki nowej technologii DYNAFLEX kierowcy mogą mieć pewność, że silnik ich auta sprosta wyzwaniom nowoczesnej jazdy. W Shell wierzymy, że liczy się nie tylko to, dokąd jedziesz, ale też jakość samej podróży – podsumowuje Paweł Odrzywołek, Dyrektor Działu Stacji Paliw w Shell Polska.

Zgodnie z planami Shell, w tym roku nowe paliwa zostaną wprowadzone w ponad 15 krajach. W Polsce będą dostępne na wszystkich stacjach od 5 czerwca br. Na 2018 rok jest już zaplanowane wprowadzenie nowej oferty na kolejnych rynkach. 

Więcej informacji na temat Shell V-Power można znaleźć na stronie: www.shell.pl

Press pack SVP launch_Backgrounder Paliwa Shell

Press pack SVP launch_Backgrounder Współpraca Shell i Ferrari
 

Grupa Shell to największy na świecie koncern energetyczny wytwarzający najwyższej jakości produkty oraz oferujący kompleksową gamę usług związanych z dostarczaniem paliw i energii, a także rozwiązań dla klientów biznesowych i indywidualnych. Obecny na polskim rynku od 1992 roku, aktualnie Shell Polska Sp. z o.o. to ponad 420 stacji oferujących kierowcom najwyższej jakości paliwa, olej napędowy oraz gaz LPG. Na stacjach paliwowych Shell klienci mogą korzystać z usług myjni samochodowych, z oferty punktów gastronomicznych oraz robić zakupy w sklepie z pełnym asortymentem produktów spożywczych i motoryzacyjnych. Wszyscy klienci tankujący paliwo Shell mogą uczestniczyć w programie lojalnościowym – Shell ClubSmart. Ponadto wśród produktów motoryzacyjnych Shell dysponuje szeroką gamą najwyższej jakości olejów i smarów, a do klientów biznesowych skierowana jest oferta kart paliwowych euroShell. W Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów usług dla biznesu w Polsce.

Kontakt dla mediów:

Anna Papka

Doradca ds. Relacji Zewnętrznych

Rzecznik Prasowy
Tel. kom.: +48 573 313 620
e-mail: anna.papka@shell.com

Hanna Żurek

Hill+Knowlton Strategies

Tel.: +48 (22) 536 38 00
Tel. kom. : +48 601 240 478
e-mail: hanna.zurek@hkstrategies.com

Więcej w punkcie "Media"