Przelatujący w powietrzu samochód zespołu Hyundai Shell na Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata

Zespół Hyundai Shell na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, to zupełnie nowy gracz w serii najbardziej prestiżowych światowych wyścigów, prezentujący zespół wybitnie utalentowanych kierowców i całkowicie nowy samochód – Hyundai i20 WRC.

Firmy Shell i Hyundai są globalnymi partnerami od 2005 roku i wiąże je globalna umowa rynku aftermarket na ponad 67 rynkach całego świata. Współpraca techniczna Shell, która odzwierciedla bliskie, ścisłe związki między firmami, ma na celu wspólne osiągnięcie przewagi Hyundai Motorsport podczas globalnych wyścigów na najwyższym poziomie.

Ekstremalne temperatury, wysokości nad poziomem morza i nawierzchnie drogowe, tworzą dla firm Shell i Hyundai niepowtarzalne, najbardziej ekstremalne środowisko do testów

Od klasycznego wyścigu Rally Monte-Carlo w styczniu, po wyczerpujący wyścig Wales Rally GB w listopadzie, WRC niesie ze sobą niewiarygodny ciąg wyzwań. Temperatury wahające się od -40°C w Szwecji do +30°C w Meksyku, kierowcy jadący non-stop na odcinkach specjalnych, na nawierzchniach takich jak żwir, lód i śnieg, jak również na trasach utwardzonych.

Zaopatrzony w środki smarne Shell Helix Racing i produkty do przekładni Shell Spirax, zespół Hyundai Shell na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata zmaga się z ekstremalnym środowiskiem testów. Współpraca przy opracowaniu Shell Helix Ultra z technologią PurePlus oznacza, że klienci na całym świecie mają dostęp do najlepszych możliwych produktów, które zostały sprawdzone w wyjątkowych warunkach.

  • Wysokie loty – zespół Hyundai Shell na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata rywalizuje o nagrody w serii najbardziej prestiżowych światowych wyścigów
  • Liczy się każda sekunda – jazda na czas we wszelkich warunkach, to jeden z wyścigów w ramach WRC

Więcej na stronie dla kierowców

Shell a mistrzostwa World Endurance Championship

Firma Shell powróciła do mistrzostw FIA World Endurance Championship, jako oficjalny partner paliwowy Automobile Club de l'Ouest.

Shell i Ducati

To, czego dowiadujemy się z naszego środowiska testowego podczas współpracy z zespołem Ducati Corse na torze wyścigowym, wykorzystujemy do tworzenia niezwykle wydajnych olejów dla motocyklistów na całym świecie.