scuderia ferrari car on the racetrack

Z toru wyścigowego na drogę

Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystujemy samochody F1® Scuderia Ferrari do testowania produktów, poprawiających wydajność silników.

Scuderia Ferrari 2022 - 6 Spain

Produkty marki Shell pomogły zespołowi Scuderia Ferrari sięgnąć po 10 tytułów konstruktorskich FIA Formula 1® i odnieść 12 zwycięstw w mistrzostwach kierowców F1®.

Współpraca techniczna Shell i Scuderia Ferrari należy do najdłuższych i najbardziej owocnych w świecie sportów motorowych – zarówno na torach, jak i na drodze.

testing shell helix in lab

Nasz wspólny sukces budujemy dzięki pracy i zaangażowaniu ponad 50 pracowników technicznych oraz inwestycji ponad 21 tys. roboczogodzin rocznie. A wszystko po to, by tworzyć paliwa i oleje wyścigowe, które pomagają zespołowi Scuderia Ferrari osiągać sukcesy na torze.

Wszystkie paliwa Shell V-Power oraz oleje silnikowe Shell Helix Ultra powstają w Shell Technology Centre w Hamburgu, w Niemczech.

testing shell helix in lab

Pracujemy na najwyższych obrotach i korzystamy z innowacyjnych rozwiązań. 
W ostatnich latach przeprowadziliśmy ponad milion symulacji z użyciem zaawansowanych technologii cyfrowych, żeby zwiększyć wydajność i poprawić wyniki osiągane przez silniki Scuderia Ferrari.

Spośród tego miliona aż 250 tys. symulacji przeprowadzono już pod kątem wprowadzenia w Formule 1 paliw typu E10 (zawierających 10% bioetanolu).

two person talking to each other at a shell station

Każdy samochód, który opuszcza słynną fabrykę Ferrari, jest zasilany paliwem Shell V-Power; nasze formuły nadają się jednak do zastosowania nie tylko w silnikach samochodów wyścigowych.

Zespół Scuderia Ferrari korzysta również z oleju silnikowego o niskiej lepkości – Shell Helix Ultra. Olej ten opracowano w ścisłej współpracy z ekipą Scuderia Ferrari; pomaga zasilać i chronić silniki samochodów teamu Scuderia Ferrari, co wpływa na ich wyższą wydajność i lepsze wyniki.

Car in front of Shell gas station

Nasze inwestycje w działalność badawczo-rozwojową pomagają zespołowi Scuderia Ferrari osiągać sukcesy na torze wyścigowym. To jednak nie wszystko. Naszym celem jest przede wszystkim opracowywanie coraz lepszych paliw i olejów dla klientów na całym świecie, a nasze innowacje z toru wyścigowego znajdują zastosowanie również na drodze.

Polecane artykuły

Paliwa Shell

Dowiedz się więcej o najwyższej jakości paliwach Shell.

Oleje silnikowe Shell Helix

 Opracowane, by spełniały potrzeby Twojego samochodu – niezależnie od warunków jazdy. Odkryj pełną gamę produktów.