• Od 2020 roku prawie 100% własnych stacji Shell zasilanych jest energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, co przyczynia się do znacznej redukcji CO2.
  • W lutym 2020 roku wszystkie papierowe opakowania produktów z oferty deli by Shell wymienione zostały na etykiety certyfikowane FSC.
  • Shell chce używać produktów ze zrównoważonych źródeł, dlatego w produktach gastronomicznych na stacjach używane są jajka od kur z wolnego wybiegu i łosoś pacyficzny.
  • Biura Shell Business Operations w Krakowie są zasilane w 60% zieloną energią, biuro w Warszawie w 19%. W 2021 r. biuro Shell w Warszawie będzie zasilane zieloną energią już w 100%.
  • W biurach Shell mają miejsce inicjatywy, które w 2019 roku pozwoliły na redukcję zużycia energii o 21%, a odpadów o 20%. Ograniczenia w użyciu materiałów biurowych spowodowało 30-procentowy spadek ich wykorzystania w pierwszym miesiącu.
  • W minionym roku w Shell Business Operations liczba emitowanego przez pracowników CO2 została zredukowana o 2 tony wynikające z ze zmiany sposobu dojazdu do pracy przez 100 osób.

Praktyki Shell w zakresie zrównoważonego rozwoju biznesu zostały docenione w Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu 2018 i 2019. W 2018 roku UN Global Compact nadał Shell tytuł Rzecznika Standardu Etyki. Shell w Polsce został również wyróżniony przez UNGC za aktywne włączanie się w realizację „SDG11 – Zrównoważone miasta” za działania na rzecz czystego powietrza oraz popularyzacji czystszych źródeł energii.

WIĘCEJ O ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJU

Środowisko naturalne

Shell dostarcza energię w sposób odpowiedzialny, pomagając światu na drodze ku przyszłości, w której używanie energii powodować będzie minimalne oddziaływanie na naszą planetę.

Społeczności

Gdziekolwiek pracujemy, chcemy być dobrym sąsiadem, przyczyniając się do dobrobytu okolicznych społeczności.