Nishan Formula E car

Shell i Nissan: Razem jesteśmy elektryczni!

Współpraca Shell i Nissan w Formule E jest znacząca, ponieważ łączy dwóch liderów w dziedzinie rozwoju nowych rozwiązań z zakresu mobilności. Obaj partnerzy kierują się wizją doskonalenia wrażeń z jazdy wśród kierowców pojazdów elektrycznych, by stała się bardziej atrakcyjna dla zmotoryzowanych.

Jako jeden z największych na świecie dostawców energii, Shell posiada unikalną zdolność do wykorzystywania swojej technologii i specjalistycznej wiedzy marketingowej w celu opracowywania coraz większej liczby czystszych rozwiązań w zakresie mobilności, które będą służyć rosnącej liczbie Klientów korzystających z pojazdów elektrycznych.

Wyścig o przyszłość

Shell coraz częściej ładuje pojazdy elektryczne na parkingach, w domach i miejscach pracy, opracowując jednocześnie specjalistyczne oleje lub e-płyny, które mają na celu uczynić pojazdy elektryczne bardziej wydajnymi.

Partnerstwo na torze pozwoli firmom Shell i Nissan odkrywać nowe możliwości, które zwiększą wydajność zespołu, tak aby mógł on wygrywać mistrzostwa. Podobnie jak w przypadku udanej współpracy Shell z producentami z innych serii sportów motorowych, partnerstwo to umożliwi realizację wspólnego dążenia do przenoszenia innowacji z toru wyścigowego na drogi.

„Podzielamy dążenie Nissana i Formuły E do przenoszenia innowacji technologicznych z toru wyścigowego na drogi, tak aby wszyscy kierowcy pojazdów elektrycznych mogli z nich korzystać.” – mówi Istvàn Kapitàny, wiceprezes wykonawczy Shell Retail

Poznaj Zespół

Sébastien Buemi

Sebastien Buemi

Sébastien Buemi

Po udanym czasie spędzonym w Formule 1 i World Endurance Championship, urodzony w Szwajcarii Sébastien Buemi wystartował w inauguracyjnym sezonie Formuły E w 2014 roku, gdzie do zdobycia tytułu zabrakło mu zaledwie jednego punktu. W następnym roku Sébastien pobił ten wynik w wielkim stylu, zapewniając sobie pierwsze mistrzostwo ABB FIA Formuły E, z trzema wygranymi wyścigami na koncie.

Obecnie, jeżdżąc dla zespołu Nissan e.dams w Formule E, Sebastien chce wzbogacić swoją i tak już błyskotliwą karierę w sportach motorowych o kolejne mistrzostwo Formuły E.

Oliver Rowland

Oliver Rowland

Oliver Rowland

Oliver Rowland, dla którego Mistrzostwa ABB FIA Formuły E nie są niczym obcym, dołącza do zespołu Nissan e.dams w Formule E po krótkim pobycie w Mahindra Racing w Punta del Este w sezonie 2015/16.

Dołączając w tym sezonie do zespołu Nissan e.dams w Formule E, Rowland wnosi ze sobą bogate doświadczenie w wyścigach samochodowych z wielu dyscyplin, w tym stinty w Formule 1, GP2 i Formule Renault.

Polecane artykuły

Paliwa Shell

Dowiedz się więcej o najwyższej jakości paliwach Shell.

Oleje silnikowe Shell Helix

 Opracowane, by spełniały potrzeby Twojego samochodu – niezależnie od warunków jazdy. Odkryj pełną gamę produktów.