Tytuł „Dobra Marka” przyznawany jest innowacyjnym, zaufanym i najbardziej rozpoznawalnym markom obecnym na polskim rynku. Wyróżnienie „Dobra Marka 2024” jest drugą z rzędu, a trzecią w ogóle nagrodą z tego programu uzyskaną przez Shell Helix. Pierwszy raz miało to miejsce w 2017 roku.

Badania określające wartość, aktywność oraz rozpoznawalność poszczególnych brandów w ramach programu „Dobra Marka” zostały przeprowadzone już po raz piętnasty. Analizy objęły m.in. pozycję rynkową poszczególnych marek i jej wahania, jakość produktów oraz stopień zaufania klientów.

Oleje silnikowe Shell Helix są znane z doskonałej wydajności, innowacyjności i niezawodności. Bogata oferta produktów tej marki to efekt nieustających badań i rozwoju ukierunkowanych na zapewnienie optymalnej ochrony i wydajności silnika w każdych warunkach. Dzięki zaawansowanym technologiom, wysokiej jakości olejom bazowym i optymalnie dobranym dodatkom, Shell Helix jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom kierowców.

– Wyróżnienie „Dobra Marka” jest dla nas nie tylko zaszczytem, ale również motywacją do dalszego doskonalenia naszych produktów. Dziękujemy naszym klientom za ich zaufanie i wsparcie, które sprawiają, że marka Shell Helix jest jedną z najbardziej cenionych na polskim rynku. Obiecujemy kontynuować naszą misję dostarczania olejów silnikowych najwyższej jakości, które często nie tylko spełniają, ale również przewyższają oczekiwania klientów. Jestem przekonany, że dzięki ciągłemu rozwojowi i dbałości o jakość, Shell Helix pozostanie niekwestionowanym liderem w dziedzinie olejów silnikowych – powiedział Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży w dziale olejowym Shell Polska.

Shell Helix to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie, w pełni syntetyczne oleje silnikowe dostępne na polskim rynku. Są wytwarzane z gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej technologii Shell PurePlus. Ich stosowanie przekłada się na lepsze osiągi, ochronę i żywotność jednostki napędowej1 oraz ograniczenie spalania paliwa2. Oleje Shell Helix mają aprobaty i rekomendacje wszystkich wiodących producentów samochodów na świecie. Służą do pierwszego zalania silników wielu uznanych producentów.

Tegoroczny medal „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” oraz nagroda „Dobra Marka XV-lecia” są kolejnymi z serii wyróżnień przyznanych Shell Helix przez konsumentów i specjalistów z branży motoryzacyjnej. Na początku roku marka otrzymała złoty Laur Konsumenta 2024. Wcześniej dostępny w gamie Shell Helix olej do pojazdów hybrydowych Shell Helix Hybrid został wyróżniony w plebiscycie branżowego magazynu „autoEXPERT”.

1 Doskonała ochrona przed naprężeniami i zużyciem silnika w ekstremalnych temperaturach, w porównaniu ze specyfikacją API SP.

2 W oparciu o wyniki zużycia paliwa ACEA M111 w porównaniu z olejem referencyjnym dla branży.