Innowacyjność mamy w genach – oznacza to robienie rzeczy lepiej niż dotychczas. Wiąże się to ze stosowaniem właściwych rozwiązań, aby dostarczać energię, której nasi klienci potrzebują do działania i życia. Wiemy jednak, że nie jesteśmy w stanie sami rozwiązać światowych problemów energetycznych.

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię w najbardziej społecznie, ekologicznie i ekonomicznie odpowiedzialny sposób, musimy uwolnić pełną moc innowacyjności: zdolność do robienia rzeczy inaczej i lepiej niż dotychczas.

Zapoznaj się z naszymi programami na rzecz innowacyjności poniżej, i dowiedz się, które z nich najlepiej odpowiadają na Twoje potrzeby.

Shell GameChanger

Shell ufundował swój program GameChanger w 1996 roku, aby zapewnić pomysłodawcom wsparcie finansowe i techniczne oraz miejsce do wykazania technicznej wykonalności i komercyjnej opłacalności swoich pomysłów. GameChanger pomaga im szybko i ekonomicznie zweryfikować swoje koncepcje.

Wsparta przez wczesne finansowanie z programu GameChanger, koncepcja ta urzeczywistnia się jako projekt Prelude FLNG.

Dowiedz się więcej o programie Shell GameChanger.

Inżynierowie programu Shell Techworks przy pracy w warsztacie

Shell Techworks

Shell Techworks to otwarty program innowacyjny, który skupia przedsiębiorców i technologiczne start-upy z sektora energetycznego i spoza niego, aby odpowiedzieć na jedno z największych wyzwań tego świata: jak zaspokoić rosnący popyt na niedrogą energię przy mniejszym oddziaływaniu na środowisko naturalne.

Program Shell Techworks wystartował w USA w 2013 roku. Biuro programu mieści się na najbardziej innowacyjnej mili kwadratowej na świecie, w Cambridge, Massachusetts – w centrum dla wiodących instytucji technicznych i ponad 80 uniwersytetów.

Przeczytaj więcej o Shell TechWorks.

Shell Technology Ventures

Shell Technologia Ventures (STV) jest naszą odnogą, która zajmuje się inwestycjami korporacyjnymi typu venture w początkujące spółki w celu przyspieszenia tworzenia i wdrażania nowych technologii, które stanowią uzupełnienie naszej działalności.

Powstała w 1998 roku, STV działa jako inwestor i partner w komercjalizacji innowacji. Przedsiębiorcy i firmy, w które inwestujemy, korzystają z naszej wiedzy technicznej i naukowej,z możliwości testowania, a także realizacji swoich pilotażowych projektów.

Dowiedz się więcej o spółkach, w które inwestuje STV.

Innowacje dla małych przedsiębiorstw

Małe firmy oferują nowe pomysły oraz specjalistyczną ekspertyzę, które mogą pomóc Shell w przyspieszeniu innowacji w dziedzinie technologii energetycznych. Włączamy się w programy badawcze dla małego biznesu, wyszukujemy najlepsze technologie oraz najzdolniejsze start-upy na całym świecie i zapraszamy je do udziału w inicjatywie na rzecz innowacyjności wśród małych przedsiębiorstw (Shell Small Business Innovation Initiative).

Współpracujemy z pomysłodawcami, którzy już udowodnili naukową, techniczną i komercyjną wykonalność swoich projektów. W zamian oferujemy środki techniczne, możliwości testowania, wskazówki komercyjne i możliwość pozyskania Shell jako klienta.

Przeczytaj więcej o naszej inicjatywie na rzecz innowacji.

Innowacyjna współpraca

Współpracujemy z rządami, światowej klasy naukowcami i specjalistami branżowymi w naszym dążeniu do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię na świecie. Zakres tej współpracy sięga od tworzenia zaawansowanych paliw do poprawy przetwarzania danych w branży IT

Zobacz, jak współpracujemy z uniwersytetami, firmami i instytutami, aby stymulować rozwój innowacji.

Więcej w punkcie "Energia i innowacja"

Przyszłość energetyczna

Wykorzystujemy swe know-how, technologię i nowatorstwo, aby dostarczać więcej czystszej energii dla coraz liczniejszej ludności.

Pokonywanie wyzwań technologicznych

Tworzymy innowacyjne technologie poszukiwania i bezpiecznego wydobywania więcej niedrogiej energii z coraz trudniej dostępnych miejsc.