Shell w skrócie

Shell w Polsce

Shell w Polsce

Spółka Shell Polska jest obecna na polskim rynku od 1992 roku. Działalność firmy obejmuje biznes Mobility oraz oleje i środki smarne. W ramach Mobility funkcjonuje sieć stacji i sklepów. Łącznie jest to ponad 450 obiektów w całym kraju (ponad 380 stacji własnych i ponad 70 partnerskich), oferujących pełną gamę usług: od sprzedaży paliwa, myjnie, po pełną ofertę kawową i gastronomiczną Shell Café oraz karty paliwowe Shell Card dla flot samochodów osobowych i operatorów transportu ciężkiego. W 2023 r. po raz 13. Shell został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi, co potwierdza zaufanie klientów do marki. W 2023 r. Shell otrzymał również po raz szósty złoty Laur Klienta za swoje paliwa Shell FuelSave i Shell V-Power. Te drugie posiadają wzmocnioną formułę czyszczącą, pomagającą uzyskać lepszą wydajność spalania i poprawę osiągów. Pracując ramię w ramię ze Scuderia Ferrari, Shell wykorzystuje wiedzę zdobytą na torze wyścigowym do tworzenia niezwykle wydajnych paliw dla klientów.

Program lojalnościowy Shell ClubSmart oferuje atrakcyjne nagrody za punkty zebrane w trakcie zakupów i tankowania (z wyłączeniem promocji Do pełna z korzyściami). Punkty można wymienić na m.in. produkty z oferty gastronomicznej Shell Café, gadżety Ferrari, vouchery Allegro, EmpikGo czy Douglas. Shell ClubSmart jest jednym z najdłużej działających i należy do jednych z najpopularniejszych programów w Polsce. Więcej informacji na: https://www.clubsmart.shell.pl/

Zgodnie z ogłoszoną globalnie strategią Shell transformacji w biznes energetyczny o zerowej emisji netto do 2025 r., firma rozwija w Polsce rozwiązania nisko- i zeroemisyjne takie jak LNG czy ładowarki elektryczne. Docelowo w Polsce powstanie 11 punktów Shell-LNG, z czego istnieją już m.in. w Bielanach Wrocławskich, Świecku, Iłowej i Piotrowie Trybunalskim. Rozpowszechnienie LNG może pomóc zredukować w całym łańcuchu paliwowym emisje gazów cieplarnianych pochodzące z samochodów ciężarowych nawet o 22% w porównaniu z konwencjonalnym olejem napędowym[1]. Shell instaluje na swoich stacjach również ultraszybkie ładowarki IONITY o mocy 350 kW, co pozwala naładować auto nawet 7 razy szybciej niż standardowymi ładowarkami przy autostradach. Firma planuje również inwestować we własne ładowarki.

Shell wspiera również swoich klientów w drodze do neutralności klimatycznej, dlatego od stycznia 2021 r. klienci biznesowi w Polsce mogą kompensować emisję COswojej floty za pomocą karty Shell Card. Shell równoważy te emisje poprzez zakup kredytów węglowych pochodzących z międzynarodowych projektów, które chronią i odbudowują naturalne ekosystemy.

Firma oferuje również neutralnie emisyjnie środki smarne, w tym oleje silnikowe Shell Helix do samochodów osobowych czy Shell Rimula do samochodów ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi. Marka Shell Helix otrzymała w Polsce m.in. 16 wyróżnień z prestiżowej serii Laur Klienta/Laur Konsumenta, co potwierdza innowacyjność olejów Shell Helix i korzystną relację ich ceny do jakości. Kierowcy wybierają oleje Shell Helix, ponieważ stworzono je z myślą o najwyższych osiągach silnika i niższym zużyciu paliwa. Najnowsze produkty z tej rodziny, jak neutralny emisyjnie Shell Helix Ultra 0W, dają mechanikom i klientom możliwość wyboru bardziej zrównoważonego oleju silnikowego, bez potrzeby rezygnacji z wysokiej wydajności i ochrony jednostki napędowej. Oprócz konsumentów, klasę środków smarnych Shell doceniają też eksperci branżowi. Oleje silnikowe Shell Helix Ultra 0W oraz Shell Rimula R7 zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie Fleet Derby 2022.

Shell w Polsce funkcjonuje także w Krakowie jako Shell Business Operations (SBO). Jest to jedno z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, zatrudniające ponad 5000 pracowników. SBO stanowi wsparcie dla grupy Shell globalnie w obszarach finansów, logistyki, zakupów, procesów kadrowych, obsługi klientów, jak również w komunikacji zewnętrznej czy wewnętrznej. Firma kieruje się polityką D,E&I w ramach, której zatrudnia poszczególnych kandydatów w oparciu o posiadane kompetencje, a nie ze względu na płeć czy przynależność do danej grupy. Shell dba o osoby z niepełnosprawnościami, wyposażając ich sprzęt zgodnie z potrzebami i prowadząc cykliczne szkolenia dla managerów zwiększające świadomość pracy z takimi osobami. Shell organizuje również wydarzenia podejmujące tematy szacunku dla osób LGBTQ+. Firma jest otwarta na inne kultury. Ponad 700 pracowników to cudzoziemcy. Firma promuje edukacje w zakresie kultur reprezentowanych przez pracowników np. podczas Day for Cultural Diversity. Więcej informacji.

W 2022 roku praktyki Shell Polska w obszarze zrównoważonego rozwoju znalazły się w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2021. Dobre praktyki”. W tym samym roku firma znalazła się wśród laureatów konkursu „Listki CSR”, otrzymując Biały Listek, potwierdzający wysokie standardy etyki pracy i uczciwości biznesowej firmy. W 2018 roku Global Compact Network Poland nadał też Shell tytuł Rzecznika Standardu Etyki wyróżniający firmy, które konkurują w oparciu o transparentne zasady biznesowe, wiarygodność i wzajemną odpowiedzialność.

Shell na świecie

Shell na świecie

Shell założono w 1907 roku, choć nasza historia sięga początku XIX wieku i małego sklepu w Londynie, gdzie rodzina Samuelów sprzedawała morskie muszle.

Dziś Shell jest jednym z największych na świecie koncernów energetycznych. Zatrudnia około 94 000 ludzi i działa w ponad 70 krajach. Funkcję dyrektora głównego pełni Wael Sawan. Shell jest notowany na giełdach w Amsterdamie, Londynie i Nowym Jorku.

Nasza strategia zakłada wzmocnienie naszej pozycji lidera na rynku ropy i gazu pomagając jednocześnie zaspokoić globalne zapotrzebowanie na energię, czyniąc to w sposób odpowiedzialny. Bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność względem społeczeństwa i środowiska są w centrum naszych działań. Właśnie dlatego w lutym 2021 r. ogłosiliśmy strategię „Powering Progress”, która zakłada stanie się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto do 2050 r. zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa. Szczegółowe informacje o naszej strategii „Powering Progress”.

Przeczytaj o naszej historii od roku 1833 do dziś

Nasz cel

Celem działalności Shell jest zapewnienie postępów w dziedzinie energetyki poprzez opracowywanie bardziej ekologicznych rozwiązań energetycznych. Uważamy, że podnoszenie standardów życia rosnącej liczby mieszkańców naszej planety pociągnie za sobą w najbliższych latach coraz większe zapotrzebowanie na energię, w tym także pochodzącą z ropy naftowej i gazu. Równocześnie mamy do czynienia z poważnymi zmianami technologicznymi, a walka ze zmianami klimatycznymi oznacza konieczność wykorzystania energii zapewniających obniżenie emisji związków węgla, pochodzących ze zróżnicowanych źródeł.

W ramach tego dynamicznego procesu rozwojowego, nasze ambicje strategiczne są następujące:

  • realizacja inwestycji najwyższej światowej klasy. Oznacza to konieczność dysponowania niezbędnym kapitałem obrotowym i podniesienia rentowności dla akcjonariuszy, poprzez zapewnienie solidnej sytuacji finansowej firmy oraz właściwego portfela produktów;
  • odgrywanie aktywnej roli w dziedzinie przemian energetycznych, poprzez spełnienie oczekiwań społecznych w odniesieniu do bardziej ekologicznych i łatwych w użyciu źródeł energii po atrakcyjnych cenach;
  • uzyskanie przyzwolenia społecznego na prowadzenie naszej działalności i udział w procesie rozwoju społecznego na zasadzie wzajemnych korzyści.

Nasza zdolność do realizacji naszych strategicznych ambicji zależy od uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynkach. Nasza firma nieustannie analizuje swoje otoczenie zewnętrzne – sytuację rynkową, ale także okoliczności gospodarcze, polityczne, społeczne i dotyczące ochrony środowiska, które je kształtują – w celu prowadzenia trafnej oceny otoczenia konkurencyjnego oraz nowych modeli biznesowych.

Nieustannie staramy się podnosić nasze wyniki wydajnościowe, zwracając uwagę na zagadnienia dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz rentowności aktywów.

Nasi ludzie

Nasi ludzie stanowią kluczowy aspekt pozytywnej realizacji strategii firmy Shell oraz zapewnienia powodzenia jej działalności biznesowej w perspektywie długoterminowej. Zachowanie konkurencyjności firmy w zmieniającym się kontekście rynkowym jest możliwe tylko razem z kompetentnymi i wysoce wykwalifikowanymi pracownikami, współpracującymi ze sobą w bezpiecznym otoczeniu.

Promowanie różnorodności i inkluzywności to kluczowe czynniki naszego rynkowego sukcesu, umożliwiające opracowywanie lepszych, bardziej innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie energetyki. Uważamy, że zróżnicowanie zespołów kierowanych przez właściwych liderów zapewnia nam wyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności w działaniu.

Dowiedz się więcej o karierze w Shell

Więcej o nas

Nasza działalność

Shell jest globalną grupą firm energetycznych i petrochemicznych. w Polsce zatrudniamy około 3400 pracowników.

Nasze wartości

Nasze Ogólne Zasady Prowadzenia Biznesu, Kodeks Postępowania i Kodeks Etyczny ułatwiają pracownikom Shell postępowanie zgodne z naszymi wartościami.

Może zainteresuje Cię także

Przyszłość energetyczna

Wykorzystujemy swe know-how, technologię i nowatorstwo, aby dostarczać więcej czystszej energii dla coraz liczniejszej ludności.

Careers at Shell

Discover the impact you could make with a career at Shell.

Zrównoważony rozwój

W Shell zrównoważony rozwój polega na dostarczaniu energii w sposób odpowiedzialny, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na świecie.