Shell w skrócie

Shell w Polsce

Shell w Polsce

Spółka Shell Polska jest obecna na polskim rynku od 1992 roku. Działalność firmy obejmuje biznes Retail (sieć stacji i sklepów Shell, łącznie ok. 400 obiektów w całym kraju, oferujących pełną gamę usług od sprzedaży paliwa przez myjnie po pełną ofertę kawową i gastronomiczną deli by Shell i karty paliwowe Shell Card dla flot samochodów osobowych i vanów oraz dla operatorów transportu ciężkiego – samochodów ciężarowych i autobusów) oraz Oleje i Środki smarne. W 2020 r. po raz 11. Shell został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi, co potwierdza zaufanie klientów do marki.

Program lojalnościowy Shell ClubSmart, w ramach którego można wymieniać zebrane w trakcie tankowania i zakupów punkty na wyjątkowe nagrody, jest jednym z najdłużej działających i najpopularniejszych w Polsce: aktualnie aktywnymi członkami programu jest ok. 1 mln klientów.

Ponadto w Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, zatrudniające ponad 4000 pracowników i stanowiące wsparcie dla grupy Shell globalnie w obszarach finansów, logistyki, zakupów, procesów kadrowych, obsługi klientów, jak również w komunikacji zewnętrznej czy wewnętrznej.

W 2020 roku praktyki Shell Polska w obszarze zrównoważonego rozwoju znalazły się w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” W 2018 roku Global Compact Network Poland nadał Shell tytuł Rzecznika Standardu Etyki wyróżniający firmy, które konkurują w oparciu o transparentne zasady biznesowe, wiarygodność i wzajemną odpowiedzialność.

Shell na świecie

Shell na świecie

Royal Dutch Shell założono 1907 roku, choć nasza historia sięga początku XIX wieku i małego sklepu w Londynie, gdzie rodzina Samuelów sprzedawała morskie muszle.

Dziś Shell jest jednym z największych na świecie koncernów energetycznych. Zatrudnia około 94 000 ludzi i działa w ponad 70 krajach. Nasza siedziba mieści się w Hadze w Holandii, a funkcję dyrektora głównego pełni Ben van Beurden. Naszą firmą macierzystą jest Royal Dutch Shell plc, zarejestrowany w Anglii i Walii.

Nasza strategia zakłada wzmocnienie naszej pozycji lidera na rynku ropy i gazu pomagając jednocześnie zaspokoić globalne zapotrzebowanie na energię, czyniąc to w sposób odpowiedzialny. Bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność względem społeczeństwa i środowiska są w centrum naszych działań.

Przeczytaj o naszej historii od roku 1833 do dziś

Nasz cel

Celem działalności Shell jest zapewnienie postępów w dziedzinie energetyki poprzez opracowywanie bardziej ekologicznych rozwiązań energetycznych. Uważamy, że podnoszenie standardów życia rosnącej liczby mieszkańców naszej planety pociągnie za sobą w najbliższych latach coraz większe zapotrzebowanie na energię, w tym także pochodzącą z ropy naftowej i gazu. Równocześnie mamy do czynienia z poważnymi zmianami technologicznymi, a walka ze zmianami klimatycznymi oznacza konieczność wykorzystania energii zapewniających obniżenie emisji związków węgla, pochodzących ze zróżnicowanych źródeł.

W ramach tego dynamicznego procesu rozwojowego, nasze ambicje strategiczne są następujące:

  • realizacja inwestycji najwyższej światowej klasy. Oznacza to konieczność dysponowania niezbędnym kapitałem obrotowym i podniesienia rentowności dla akcjonariuszy, poprzez zapewnienie solidnej sytuacji finansowej firmy oraz właściwego portfela produktów;
  • odgrywanie aktywnej roli w dziedzinie przemian energetycznych, poprzez spełnienie oczekiwań społecznych w odniesieniu do bardziej ekologicznych i łatwych w użyciu źródeł energii po atrakcyjnych cenach; oraz
    uzyskanie przyzwolenia społecznego na prowadzenie naszej działalności i udział w procesie rozwoju społecznego na zasadzie wzajemnych korzyści. 
  • Nasza zdolność do realizacji naszych strategicznych ambicji zależy od uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynkach. Nasza firma nieustannie analizuje swoje otoczenie zewnętrzne - sytuację rynkową, ale także okoliczności gospodarcze, polityczne, społeczne i dotyczące ochrony środowiska, które je kształtują - w celu prowadzenia trafnej oceny otoczenia konkurencyjnego oraz nowych modeli biznesowych.

Nieustannie staramy się podnosić nasze wyniki wydajnościowe, zwracając uwagę na zagadnienia dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz rentowności aktywów.

Nasi ludzie

Nasi ludzie stanowią kluczowy aspekt pozytywnej realizacji strategii firmy Shell oraz zapewnienia powodzenia jej działalności biznesowej w perspektywie długoterminowej. Zachowanie konkurencyjności firmy w zmieniającym się kontekście rynkowym jest możliwe tylko razem z kompetentnymi i wysoce wykwalifikowanymi pracownikami, współpracującymi ze sobą w bezpiecznym otoczeniu.

Promowanie różnorodności i włączenia to kluczowe czynniki naszego rynkowego sukcesu, umożliwiające opracowywanie lepszych, bardziej innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie energetyki. Uważamy, że zróżnicowanie zespołów kierowanych przez właściwych liderów zapewnia nam wyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności w działaniu.

Dowiedz się więcej o karierze w Shell

Więcej o nas

Nasza działalność

Shell jest globalną grupą firm energetycznych i petrochemicznych. w Polsce zatrudniamy około 3400 pracowników.

Nasze wartości

Nasze Ogólne Zasady Prowadzenia Biznesu, Kodeks Postępowania i Kodeks Etyczny ułatwiają pracownikom Shell postępowanie zgodne z naszymi wartościami.

Może zainteresuje Cię także

Przyszłość energetyczna

Wykorzystujemy swe know-how, technologię i nowatorstwo, aby dostarczać więcej czystszej energii dla coraz liczniejszej ludności.

Kariera/Careers

Discover the impact you could make with a career at Shell.

Zrównoważony rozwój

W Shell zrównoważony rozwój polega na dostarczaniu energii w sposób odpowiedzialny, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na świecie.