Shell Advance – korzyści

Retencja mocy

Czerwony motocykl i motocyklista na drodze między samochodami z budynkami w tle

Moc jest po Twojej stronie: brak utraty mocy silnika

Gdy olej ulega zużyciu, powstają tarcia, które mogą być przyczyną utraty wydajności, a w konsekwencji mocy silnika. Shell Advance Ultra nie traci swoich właściwości w całym procesie eksploatacji, dlatego i między wymianami oleju wydajność silnika pozostaje na najwyższym poziomie.

W oparciu o wewnętrzne dane testowe Shell i badania prowadzone na motocyklach Honda Wave 125cc. Pomiar wykonany po przejechaniu pierwszego 1000 km i 13 000 km przy wydłużonym okresie wymiany oleju wynoszącym 6000 km.

Zużycie paliwa

dwóch motocyklistów, jeden na trasie, a drugi tankujący motocykl

Wydajniejsze spalanie: nawet 5 km więcej na jednym litrze paliwa

Shell Advance Ultra minimalizuje odkładanie zanieczyszczeń prowadzących do zwiększenia tarcia, co zapewnia lepsze przekazywanie mocy i obniżenie spalania.

Porównano uśrednione wyniki oleju Shell Advance Ultra 10W-40 z wynikami oleju Shell Advance AX5 20W-40, stosując paliwo bezołowiowe Shell Gasohol 91 w motocyklu Honda Wave 125cc po przekroczeniu dystansu 6000 km. Na spalanie mogą mieć wpływ inne czynniki takie jak warunki drogowe, rodzaj motocykla i sposób prowadzenia.

Cykl wymiany oleju

dwóch motocyklistów wymienia olej w motocyklu

Dłuższe okresy między wymianami oleju

Lotność i utlenianie oleju prowadzi do pogorszenia jego właściwości. Shell Advance Ultra cechuje się niższą lotnością i lepszą stabilnością w przypadku utleniania, co oznacza, że olej na dystansie 6000 km (dwukrotnie więcej niż typowy cykl wymiany oleju) nie traci swoich właściwości.

Trwałość oleju Shell Advance Ultra jest dwukrotnie wyższa niż typowego oleju, który należy wymieniać co 3000 km. Należy dostosować się do zaleceń producenta motocykla w przypadku okresu wymiany oleju, ponieważ może on się różnić w zależności od modelu i marki. Na cykl wymiany oleju mogą mieć wpływ inne czynniki takie jak jakość paliwa czy sposób prowadzenia.

Zalecany przez czołowych producentów

DUCATI

motocyklista na motocyklu ducati

Shell partnerem technologicznym zespołu Ducati Corse

Współpraca technologiczna Shell z zespołem Ducati Corse rozpoczęła się w roku 1999, gdy firma Shell wspólnie z Ducati wzięła udział w mistrzostwach Superbike World Championship. W roku 2003 obie znane firmy wspólnie brały udział w mistrzostwach MotoGP World Championship. Partnerstwo to stało się jednym z najlepszych i przynoszących największe sukcesy w wyścigach motocyklowych.

Udział firmy Shell w najważniejszych wyścigach motocyklowych pozwolił nam na stworzenie środka smarnego Shell Advance i paliwa Shell V-Power, dzięki czemu motocykliści na całym świecie mogą korzystać z najnowszych technologii opracowanych z przeznaczeniem na tory wyścigowe. Dzięki współpracy technologicznej z Ducati i ekstremalnym testom podczas MotoGP doświadczenie nabyte na torze przenieśliśmy na produkty Shell wykorzystywane każdego dnia przez kierowców na całym świecie..

BMW

Shell BMW Advantec

BMW ADVANTEC od Shell

Firma Shell została wybrana przez BMW AG jako wyłączny, rekomendowany na całym świecie, dostawca olejów silnikowych (fabrycznych i wymienianych) dla BMW Motorrad. Od początku 2015 roku firma Shell produkuje i dostarcza BMW markowe oleje dostępne dla klientów BMW Group obejmującej sieć ponad 3500 sprzedawców w ponad 140 krajach. Produkty te są zgodne z najnowszymi specyfikacjami silników BMW i są oparte na Technologii Shell PurePlus.

HONDA

motocyklista na motocyklu honda

Puchar Shell Advance Asia Talent Cup-z mocą Hondy

Shell Advance to sponsor tytularny pucharu Shell Advance Asia Talent Cup – zawodów promujących młode talenty w wyścigach motocyklowych. Projekt narodził się w 2014 roku i jego celem jest zapewnianie motocyklistom z obszaru Azji i Australii możliwości uczestniczenia w wyścigach. Najwyższej klasy olej Shell Advance Ultra z Technologią PurePlus zapewnia smarowanie i ochronę motocykli NSF250R Moto3 będących oficjalnymi motocyklami w pucharze Shell Advance Asia Talent Cup.

Produkty Shell Advance

Oleje motocyklowe do silników czterosuwowych Shell Advance

Oleje motocyklowe Shell Advance do silników czterosuwowych stanowią specjalną mieszankę najwyższej jakości syntetycznych, półsyntetycznych lub mineralnych baz olejowych.

Oleje motocyklowe do silników dwusuwowych Shell Advance

Oleje motocyklowe dla silników dwusuwowych Shell Advance chronią, zapewniają czystość i niską emisję zanieczyszczeń.

Rekomendowane treści

Dlaczego Shell Advance?

Wszystkie produkty Shell Advance zapewniają błyskawiczną reakcję silnika, jego płynną pracę i gwarantują najwyższą ochronę.

Sporty motorowe

Współpraca techniczna Shell ze Scuderia Ferrari, profile wyścigowe kierowców na Shell Advance Asia Talent Cup oraz informacje o zespole Ducati.