Naszą strategią jest umacnianie naszej pozycji lidera na rynku ropy i gazu, pomagając jednocześnie zaspokoić globalne zapotrzebowanie na energię, czyniąc to w sposób odpowiedzialny. Bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność względem społeczeństwa i środowiska są w centrum naszych działań.

Shell w Polsce

Shell w Polsce

Retail (Rynek detaliczny)

W związku z zapotrzebowaniem na paliwa ciekłe na poziomie 1,4 miliardów litrów rocznie, Polska jest największym rynkiem w Europie Śrdokowo- Wschodniej. Do sieci Shell należy ponad 400 stacji, co stanowi 6.2% rynku paliwowego w Polsce.

Jako jedyna firma w Polsce, Shell oferuje kierowcom całą gamę zaawansowanych technologicznie paliw.

Shell był pierwszą firmą, która w 2000 roku zaoferowała polskim klientom paliwa wzbogacane, sprzedawane pod marką Shell V-Power. Duże zainteresowanie kierowców tego typu produktami zaowocowało systematycznym rozszerzaniem portfolio paliw wzbogacanych. W 2006 roku na rynek trafiła trzecia generacja paliw Shell V-Power z gwarantowaną liczbą oktanową minimum 100. Trzy lata później wprowadziliśmy kolejną generację paliw z rodziny Shell V-Power.

W 2012 roku Shell zastąpił tradycyjne paliwa ekonomicznymi paliwami Shell FuelSave95 oraz Shell FuelSave Diesel.

Oleje silnikowe i środki smarne

Shell Lubricants - wiodący na świecie dostawca olejów i środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych - to firma z 70-letnią tradycją innowacji. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo-rozwojowych. W 2014 r. firma wprowadziła na rynek olej Shell Helix wykorzystujący innowacyjną technologię PurePlus. Zdobył on kilka prestiżowych nagród, a wśród nich Laur Klienta, który jest corocznym trofeum przyznawanym przez klientów najpopularniejszym produktom w kraju.

Karty paliwowe euroshell

Karta euroShell oferuje firmom bezpieczny i sprawny sposób zakupu paliwa. Jest dostępna dzięki 50-letniemu doświadczeniu firmy w sektorze kart paliwowych i znajduje się w centrum zintegrowanych rozwiązań Shell dotyczących zarządzania paliwami oraz usługami oferowanymi w czasie podróży. Rozwiązania Shell w zarządzaniu paliwami są zaprojektowane tak, by zmniejszyć zużycie paliwa, ograniczyć czas poświęcany na rozliczenia finansowe, ale także obniżyć koszty utrzymania pojazdu oraz poprawić ochronę przed oszustwami. Rozwiązania Shell dotyczące usług na drodze obejmują: uzyskanie zwrotu podatku i płatności za opłaty drogowe, pomoc drogową, myjnie samochodowe i parkingi.

Shell Energy Europe Limited (SEEL)

W 2013 r. Spółka Shell Energy Europe Ltd uzyskała licencję na działalność w Polsce i jest jedną z pierwszych zagranicznych firm na rynku hurtowego obrotu gazem. Shell sprzedaje ok. 200 milionów metrów sześciennych gazu rocznie i planuje zwiększenie na nim swojej obecności.

Shell Business Operations (SBO)

W Krakowie od 2006 roku działa Shell Business Operations, które jest jednym z największych centrów usług dla biznesu działających w Polsce. Krakowski zespół 2 300 specjalistów i ekspertów odpowiedzialny jest za prowadzenie i wspieranie operacji biznesowych firmy z zakresu m.in. finansów, księgowości, zaopatrzenia, zakupów, HR, IT czy obsługi klienta.

Trading and Supply (T&S)

Shell Trading and Supply zajmuje się zakupem oraz dostarczaniem paliw dla całej sieci stacji paliw Shell w Polsce oraz zakupem paliw lotniczych dostępnych na trzech lotniskach w kraju. Część działalności stanowi współpraca z głównymi operatorami baz paliw. Dostarczaniem paliw zajmują się profesjonalni przewoźnicy działający na zlecenie Shell. Wszystkie operacje Shell Trading and Supply zawsze spełniają wysokie wymogi dotyczące zasad bezpieczeństwa.

Shell na świecie

Shell na świecie

Shell to globalna grupa firm energetycznych i petrochemicznych.

Nasza działalność jest zorganizowana na pięciu poziomach: Upstream, Integrated Gas, Unconventional Resources, Downstream, and Projects & Technology.

Upstream obejmuje naszą globalną działalność w konwencjonalnej branży naftowej i gazowej. Są to poszukiwania gazu ziemnego i ropy naftowej w wodach głębokich oraz ich wydobycie z pól utworzonych na morzu i lądzie.

Integrated Gas chłodzi gaz ziemny w celu jego skroplenia (LNG) do transportu i dostarczenia odbiorcom na całym świecie. Przekształca także gaz ziemny w paliwo (GTL). Ponadto obsługuje i konserwuje infrastrukturę niezbędną do dostarczania ropy naftowej i gazu na rynek, a także sprzedaje ropę naftową i gaz ziemny (LNG) wspierając naszą działalność wydobywczą Upstream.

Unconventional Resources zajmuje się wydobyciem ropy i gazu ze złóż zmkniętych i łupkowych w obu Amerykach. Pozyskujemy również bitumy z piasków roponośnych, które przetwarzane są na surowiec syntetyczny.

Downstream to przetwarzanie ropy naftowej na produkty ropopochodne, biopaliwa i chemikalia, które są następnie dystrybuowane i sprzedawane. To także handel węglowodorami i innymi produktami firmy Shell związanymi z energią oraz zarządzanie naszą flotą statków - gazowców i tankowców.

Mars B Platform in the Gulf of Mexico with a rainbow overhead

Środowisko naturalne

Shell dostarcza energię w sposób odpowiedzialny, pomagając światu na drodze ku przyszłości, w której używanie energii powodować będzie minimalne oddziaływanie na naszą planetę.

Dowiedz się, jak Shell dostarcza energię

Więcej o nas

Kim jesteśmy

Dowiedz się, jak działamy, poznaj nasz zespół i jak rozwinęliśmy się z małego sklepu w Londynie sprzed blisko 200 lat.

Nasza działalność

Shell jest globalną grupą firm energetycznych i petrochemicznych. w Polsce zatrudniamy około 2500 pracowników.

Może zainteresuje Cię także

Zrównoważony rozwój

W Shell zrównoważony rozwój polega na dostarczaniu energii w sposób odpowiedzialny, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na świecie.

Energia i innowacja

Jak wykorzystujemy ludzką pomysłowość, innowacyjność i technologię, aby uwolnić więcej czystszej energii na przyszłe dziesięciolecia.