Informacje prasowe

Produkty Shell przyczyniły się w 21% do lepszych wyników Scuderia Ferrari w 2018r

2019-03-19

Shell z dumą ogłasza, że lepsze czasy okrążeń osiągane przez pojazdy zespołu Scuderia Ferrari w 21% są rezultatem korzystania z paliwa wyścigowego Shell V-Power i oleju silnikowego Shell Helix Ultra. „Porównując czasy okrążeń osiągane pod koniec sezonu 2017 z tymi osiąganymi w sezonie 2018, byliśmy w stanie zmierzyć, jak ważna jest nasza współpraca ze Scuderia Ferrari dla optymalnych osiągów silników i utrzymania ich wydajności przez cały sezon” – powiedziałGuy Lovett, dyrektor ds. innowacji w zakresie sportów motorowych w Shell.

Złoty Laur Konsumenta 2019 dla Shell Helix

2019-02-19

W XV edycji plebiscytu popularności „Laur Konsumenta” – ogólnopolskiego programu konsumenckiego, którego celem jest wyłonienie najbardziej rozpoznawalnych, innowacyjnych i wyróżniających się pod względem jakości marek, produktów oraz usług w danym roku – marka Shell Helix zdobyła złoty Laur Konsumenta 2019 wyprzedzając pozostałych konkurentów z branży w kategorii ,,oleje silnikowe”.

Polacy przy wyborze oleju silnikowego kierują sie opinia mechaników

2019-02-05

Jak pokazało badanie "Drogowa Dżungla, czyli Polak za kierownicą" przeprowadzone przez pracownię badawczą Kantar TNS na zlecenie Shell,kierowcy wybierając olej silnikowy kierują się głównie rekomendacją mechanika lub doradcy serwisowego. O radę w tej sprawie pyta co trzeci Polak. Dla 27% ankietowanych najistotniejsza jest jakość produktu, a po 18% badanych wybiera olej zgodnie z rekomendacją producenta samochodu lub ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości.

Ponadto z badania jasno wynika, że Polscy kierowcy stawiają na oleje syntetyczne – ponad 2/3 respondentów wybiera oleje syntetyczne i półsyntetyczne – odpowiednio 35 i 31%.

Dział olejowy Shell światowym liderem po raz 12 z rzędu!

2018-12-12

Jak wynika z analiz Kline&Company, Shell Lubricants już dwunasty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w produkcji olejów silnikowych i środków smarnych. Koncern dostarcza produkty smarne do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, pojazdów rolniczych oraz maszyn przemysłowych.

Jakie czynności przy samochodzie Polacy wykonują samodzielnie?

2018-11-23

Samochód w idealnym stanie technicznym i wizualnym jest wizytówką każdego kierowcy. Jak pokazują wyniki ogólnopolskiego badania „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” przeprowadzonego na zlecenie Shell, większość respondentów samodzielnie pielęgnuje swoje auta. Kobiety w nieco większym stopniu niż mężczyźni dbają o czystość wewnątrz swoich pojazdów. Zabiegi konserwacyjne związane m.in. ze sprawdzaniem ciśnienia w oponach, wymianą ogumienia czy uzupełnianiem oleju silnikowego są częściej wykonywane we własnym zakresie przez mężczyzn. 

Jak samodzielnie wymienić olej silnikowy w samochodzie?

2018-11-20

Olej silnikowy jest jednym z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Obniża współczynnik tarcia w silniku i zapobiega zatarciom jego elementów, pomaga utrzymywać odpowiednią temperaturę silnika, chroni przed korozją czy utrzymuje jednostkę napędową w czystości. Podpowiadamy jak często powinniśmy wymieniać olej, który wybrać i w końcu, jak dokonać wymiany we własnym zakresie bez pomocy mechanika.

Komu w drogę temu muzyka!

2018-09-27

Jak pokazują wyniki ogólnopolskiego badania ,,Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” przeprowadzonego na zlecenie Shell, aż 99% polskich kierowców podczas prowadzenia samochodu słucha muzyki! Ponad 61% respondentów wybiera radio, a 38% ulubione płyty i piosenki swoich idoli. Co siódmy kierujący wsłuchuje się w odgłosy silnika, a tylko co jedenasty preferuje słuchanie współtowarzysza podróży – najczęściej jest nim partner.

Shell pozostaje rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW

2018-09-04

Oleje silnikowe Shell klasy premium będą stosowane w autoryzowanych serwisach BMW do końca 2022 roku.

Shell Helix z BMW – liczy się każda sekunda

2018-07-23

Partnerstwo techniczne Shell z BMW Motorsport to nowy rozdział historii, jaką Shell zapisuje w serii wyścigowej DTM (Deutsche Tourenwagen Masters). Celem współpracy jest opracowanie specjalnego oleju silnikowego Shell Helix Ultra dla wszystkich samochodów BMW M4 DTM, by zapewnić długotrwałą wydajność silnika w każdej sekundzie wyścigu – bo w tym sporcie zaledwie sekundy dzielą pierwsze miejsce od ostatniego.

Shell i Hyundai w wyścigu do doskonałości - Thierry Neuville i Dani Sordo o mocy i wydajności silnika

2018-07-19

Shell, jako jeden ze sponsorów tytularnych zespołu Hyundai Shell Mobis World Rally Team, opracował olej silnikowy Shell Helix Ultra specjalnie z myślą o potrzebach i cechach nowego modelu Hyundai i20 Coupe WRC z 2018 roku. Współpraca przyczyniła się do zwiększenia mocy silnika tego auta o dodatkowe 1,5 KM, a także odegrała ważną rolę w zdobyciu przez zespół drugiego miejsca w klasyfikacji konstruktorów w jego trzecim sezonie w tej dyscyplinie.

Shell i Ferrari – partnerstwo na torze i drodze

2018-07-12

W ciągu trzech ostatnich sezonów Formuły 1 oleje silnikowe Shell Helix Ultra i paliwo Shell V-Power Racing przyczyniły się do wzrostu wydajności silników bolidów zespołu Scuderia Ferrari łącznie o 23,3%. Oznacza to, że auta na tej samej ilości paliwa mogą przejechać jedno okrążenie o ponad pół sekundy szybciej!

Urlop na czterech kółkach, czyli auto dobrze przygotowane

2018-06-25

Wraz z nadejściem lata rozpoczyna się okres częstszych i dłuższych podróży samochodem – na Mazury, w góry, nad morze czy zagranicę. By mieć pewność, że bezpiecznie oraz bez pośpiechu i stresu dotrzemy na miejsce, warto wcześniej zatroszczyć się o auto. Ekspert Shell Helix podpowiada o czym należy pamiętać przed wyruszeniem w trasę.

Starship – futurystyczna ciężarówka umożliwia zwiększenie efektywności przewozu jednostki ładunku o 248%

2018-06-15

Dział olejowy Shell oraz AirFlow Truck Company ogłosiły wyniki jazdy testowej ekonomicznej i ekologicznej ciężarówki Starship, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych na trasie o długości ponad 3700 kilometrów.

Jak obniżyć koszty w branży transportowej?

2018-06-07

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Shell Lubricants, w ramach którego poproszono o opinie przedstawicieli branży transportowej, tylko 37% respondentów wie, że wybór odpowiednich środków smarnych i właściwe zarządzanie nimi może ograniczyć nieplanowane przestoje. Większość nie zdaje sobie sprawy z tego, że skuteczne zarządza nie gospodarką smarowniczą może pomóc w zapewnieniu korzyści wynikających z poprawy produktywności oraz zmniejszenia zużycia środków smarnych, kosztów utrzymania i eksploatacji.

Shell Helix Top Marką 2018

2018-05-25

Pozytywna opinia konsumentów, ich zaufanie i rekomendacje to najcenniejsze nagrody jakie może otrzymać firma oraz jej produkty. Syntetyczne oleje silnikowe do samochodów osobowych Shell Helix zostały wyróżnione w ogólnopolskim programie konsumenckim Laur Konsumenta, otrzymując tytuł Top Marka 2018 w kategorii jakość i innowacyjność – oleje silnikowe. To już drugie wyróżnienie przyznane produktom Shell Helix w tym roku i dziesiąte w ciągu ostatnich czterech lat!

Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą

2018-05-16

Dla większości Polaków jazda samochodem to nie tylko podróż z punktu A do B. To także sposób na pokazanie swojego charakteru i wyrażenie emocji za kierownicą. Wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Shell, pokazują jakimi typami zwierząt jesteśmy w polskiej drogowej dżungli.

 

Syntetyki królują na rynku olejów silnikowych

2018-05-16

Polski rynek olejów silnikowych dla motoryzacji jest zdominowany przez oleje do samochodów osobowych, które stanowią aż 58% jego wartości. Największą dynamikę wzrostu w ciągu ostatnich 10 lat odnotowały oleje syntetyczne o najniższych klasach lepkości z 5,49% do 16,29% w 20171. Rosnące oczekiwania producentów aut, coraz większa świadomość kierowców oraz rozwój technologiczny to główne czynniki wyznaczające kierunki rozwoju środków smarnych.

Shell oraz AirFlow Truck Company prezentują ciężarówkę Starship

2018-04-26

Dział olejowy Shell oraz AirFlow Truck Company, podczas festiwalu „Make the Future” zorganizowanego przez Shell w Sonomie (Kalifornia), zaprezentowali samochód ciężarowy charakteryzujący się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa. Pojazd nowej generacji o nazwie Starship został zaprojektowany i zbudowany, by wykazać możliwości zmniejszania zapotrzebowania na energię w transporcie towarowym. Współpraca obu firm ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej w skali globalnej.

Co warto skontrolować w aucie po zimie?

2018-03-26

Wraz z nadejściem wiosny warto sprawdzić stan techniczny pojazdu i wyeliminować wszelkie uszkodzenia powstałe po zimie. Ekspert Shell Helix radzi o co warto zadbać oraz w jakich sytuacjach należy odwiedzić warsztat.

Sezonowa kontrola maszyn rolniczych

2018-03-12

Wraz z końcem zimy, w gospodarstwach rolnych rozpoczyna się okres przygotowań do prac polowych, które potrwają aż do jesieni. Jest to najlepszy moment na skontrolowanie stanu pracujących w gospodarstwie pojazdów i urządzeń. Ekspert Shell doradza, na co warto zwrócić uwagę, aby zminimalizować ryzyko przestoju spowodowanego awarią.

Przestoje – kosztowny problem. Jak im zapobiegać?

2018-02-22

Przyczyny nieplanowanych przestojów w zakładach produkcyjnych mogą wynikać z wielu czynników. Do najczęstszych należą przerwy w dostawach surowców lub energii elektrycznej, błędy operatorów czy awarie maszyn. Ryzyko tych ostatnich można zminimalizować, poprzez wybór odpowiednich środków smarnych oraz stały monitoring i analizę ich stanu.

Autem w góry z Shell Helix

2018-02-19

Sezon narciarski nadal trwa! Ponad połowa polskich narciarzy i snowboardzistów zaplanowała zimowe szaleństwo w naszym kraju1. Wielu z nas, niezmiennie od lat, w podróż wyrusza własnym samochodem. Ważne, by do celu dojechać bezpiecznie i bezproblemowo. Dlatego warto skorzystać z rad eksperta Shell Helix, który podpowiada o czym należy pamiętać zanim wyruszymy w zimową trasę.

Shell Helix z Laurem Konsumenta Grand Prix 2018

2018-02-05

Marka Shell Helix zdobyła srebrny „Laur Konsumenta” w kategorii oleje silnikowe w XIV edycji ogólnopolskiego plebiscytu popularności „Laur Konsumenta/Klienta”. Po raz czwarty z rzędu stanęła na podium i tym samym została uhonorowana godłem ,,Laur Konsumenta – Grand Prix 2018”, którym mogą poszczycić się tylko nieliczni producenci środków smarnych.

Shell wprowadza na rynek nowy olej syntetyczny

2017-12-04

Shell rozszerza swoją ofertę niskopopiołowych olejów silnikowych o syntetyczny produkt Shell Helix HX8 ECT 5W-30. Nowy olej, przeznaczony do samochodów osobowych wyposażonych w silniki benzynowe, Diesla i zasilane gazem LPG, zapewnia optymalną ochronę jednostki napędowej w różnych warunkach jazdy. Produkt otrzymał aprobaty Volkswagen 504.00/507.00

Znaczenie środków smarnych w branży energetycznej

2017-11-21

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Shell Lubricants, w ramach którego poproszono o opinie przedstawicieli branży energetycznej, większość respondentów (56%) jest zdania, że wybór odpowiednich środków smarnych lub właściwe zarządzanie nimi może pomóc w ograniczeniu kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa energetycznego jedynie o 5%. Mniej niż 1 osoba na 10 ma świadomość, że oszczędności te mogą być nawet 6 razy większe*.

* Badanie przeprowadzone przez firmę badawczą Edelman Intelligence na zlecenie Shell Lubricants, objęło 121 rozmów przeprowadzonych od listopada do grudnia 2015 roku z pracownikami sektora energetyki z 8 krajów (Brazylii, Kanady, Chin, Niemiec, Indii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych), którzy w ramach wykonywania swoich obowiązków nabywają, wpływają na zakup lub stosują środki smarne.

Dział olejowy Shell światowym liderem po raz 11 z rzędu!

2017-11-16

Shell Lubricants już jedenasty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w produkcji olejów silnikowych i środków smarnych. Jak wynika z raportu opracowanego przez Kline&Company, w 2016 roku Shell miał 11% udziału w globalnym rynku. Koncern dostarcza produkty smarne do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, pojazdów rolniczych oraz maszyn przemysłowych.

Środki smarne w górnictwie, czyli wydobycie oszczędności

2017-11-14

Polska z wydobyciem wynoszącym w 2016 roku ponad 70,5 mln ton* jest liderem produkcji węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Jak zaznaczają analitycy, górnictwo jest i będzie jeszcze przez wiele lat niezwykle ważne dla polskiej gospodarki. Jednak, aby przynosiło oczekiwane zyski przedsiębiorstwa górnicze muszą poprawić produktywność przy jednoczesnym obniżaniu kosztów prowadzonej działalności. Dlatego ważnym aspektem branży górniczej staje się efektywna gospodarka smarownicza, która może generować znaczne oszczędności.

Wymiana oleju silnikowego przed zimą – dlaczego warto?

2017-11-07

Niezależnie od tego czy tegoroczna zima będzie atakowała śniegiem oraz mrozem czy okaże się lekka i deszczowa, warto przygotować swój samochód do nadchodzącego sezonu. Ekspert Shell Helix wyjaśnia, jakie korzyści może przynieść wymiana oleju silnikowego przed zimą.

Lepsza wydajność silników bolidów Ferrari dzięki Shell

2017-09-04

Oleje silnikowe do samochodów wyścigowych Shell Helix Ultra i paliwo Shell V-Power przyczyniły się do wzrostu wydajności silników pojazdów zespołu Scuderia Ferrari łącznie o 23,3% od końca sezonu 2014. Oznacza to, że bolidy na tej samej ilości paliwa mogą przejechać jedno okrążenie o ponad pół sekundy szybciej, co równa się średnio 30 sekundom na całym dystansie wyścigu!

Jak generować oszczędności w branży produkcyjnej?

2017-08-31

Koszty środków smarnych stanowią około 1-2% całkowitych kosztów utrzymania przedsiębiorstw produkcyjnych. Jak pokazują doświadczenia ekspertów działu olejowego Shell dzięki odpowiednim produktom smarnym oraz efektywniej gospodarce smarowniczej można osiągnąć oszczędności nie tylko równe łącznym wydatkom na oleje i smary, ale wynoszące nawet 30% budżetu przeznaczonego na utrzymanie*. Oszczędności te wynikają przede wszystkim z niższych kosztów utrzymania czy ograniczenia przestojów maszyn i awarii.

*Badanie przeprowadzone przez firmę badawczą Edelman Intelligence na zlecenie Shell Lubricants w okresie od listopada do grudnia 2015 r. Objęło 493 decydentów z przemysłu wytwórczego z 8 krajów (Brazylii, Kanady, Chin, Niemiec, Indii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych).

Oleje i smary jako źródła oszczędności w transporcie

2017-08-22

Środki smarne mimo tego, że stanowią jedynie małą część kosztów łącznych utrzymania firm, mogą mieć znaczący wpływ na rentowność prowadzonego biznesu. Z szacunków ekspertów Shell Lubricants, wiodącego globalnego dostawcy środków smarnych dla przedsiębiorstw transportowych wynika, że w ostatnich latach firma zapewniła swoim klientom flotowym 21 milionów dolarów oszczędności*.
* Udokumentowane oszczędności klientów Shell Lubricants z sektora transportu w latach 2011-2015 (źródło: Shell Lubricants)

Shell i Ducati rozszerzają współpracę

2017-08-10

Shell i Ducati ogłosili, że przedłużają partnerstwo techniczne o kolejne 3 lata. To oznacza, że okres ich współpracy przekroczy 20 lat! Od tej pory Shell jest już nie tylko wyłącznym dostawcą olejów motocyklowych dla Ducati do fabrycznego napełniania, ale także na rynek posprzedażowy. Zmiana łączy się z wprowadzeniem na rynek nowego oleju Shell Advance Ducati, opracowanego specjalnie na potrzeby motocykli szosowych Ducati.

Blisko 2 miliony dolarów w portfelach rolników

2017-08-08

Nowoczesne środki smarne mimo, że stanowią zaledwie niewielki procent kosztów operacyjnych gospodarstw rolnych, mogą znacząco poprawić rentowność biznesu. Z szacunków działu olejowego Shell wynika, że w ostatnich latach firma zapewniła swoim klientom z sektora rolnictwa blisko 2 miliony dolarów oszczędności1. Wskazuje to na ogromny potencjał, który może być wykorzystany jeśli gospodarstwa rolne będą wybierały odpowiednie środki smarne i efektywnie je stosowały.

Jak dbać o silnik Diesla? (PDF, 365 kB)

2017-06-28

W porównaniu do silników benzynowych, nowoczesne Diesle są bardziej złożone technologicznie - znajdują się w nich dziesiątki czujników, rozbudowane instalacje i układy. Ekspert Shell Helix podpowiada jak odpowiednio pielęgnować oraz chronić silnik wysokoprężny, aby przejechał setki tysięcy kilometrów bez poważnych i kosztownych awarii.

Jak przygotować auto do letniego wyjazdu?

2017-06-06

Podczas wakacji Polacy, niezmiennie od lat, najchętniej podróżują własnym samochodem – taki środek trasportu wybrało w ubiegłym roku 69% wyjeżdzających1. Ważne, by do celu dojechać bezpiecznie i bezproblemowo. Dlatego warto skorzystać z rad eksperta Shell Helix, który podpowiada o czym należy pamiętać zanim wyruszymy w wakacyjną trasę.

Shell Helix z Laurem Konsumenta - Top Marka 2017

2017-05-30

Syntetyczne oleje silnikowe do samochodów osobowych Shell Helix zostały wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie oceniającym popularność marek w świadomości polskich konsumentów i tym samym zdobyły najbardziej elitarny tytuł Laur Konsumenta – Top Marka 2017. To już drugie wyróżnienie przyznane produktom Shell Helix w tym roku i ósme w ciągu ostatnich trzech lat!

Budowa bez przestojów

2017-05-22

Dobry stan techniczny i niska awaryjność układów hydraulicznych w maszynach budowlanych są uzależnione od wielu czynników. Istotne jest nie tylko regularne serwisowanie czy prawidłowe użytkowanie urządzeń i pojazdów, ale także dobór odpowiednich olejów hydraulicznych oraz ich terminowa wymiana.

Przedsiębiorstwa przemysłowe mogą zaoszczędzić miliony używając odpowiednich środków smarów

2017-05-11

W dniu dzisiejszym eksperci Działu Środków Smarnych Shell oraz niemal 150 przedstawicieli branży przemysłowej z całej Europy spotkało się w Centrum Technologicznym Shell w Amsterdamie, aby omówić, jak wybór i stosowanie odpowiednich środków smarnych może obniżyć całkowite koszty posiadania, które ponoszą przedsiębiorstwa.

Shell Helix Dobrą Marką 2017

2017-05-09

Marka Shell Helix została wyróżniona prestiżowym tytułem DOBRA MARKA 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii oleje silnikowe. To już siódma nagroda przyznana w Polsce olejom wyprodukowanym w Technologii Shell PurePlus przez konsumentów i ekspertów branżowych w ciągu dwóch lat.

Jedź bezpieczniej, spalaj mniej!

2017-05-08

Dobre nawyki i przestrzeganie kilku prostych zasad wystarczy by na jednym baku przejechać więcej kilometrów. Jednak wokół tego jak jeździć ekonomicznie narosło sporo mitów. Dlatego eksperci z Shell i Akademii Auto Świat postanowili je obalić oraz dać sprawdzone wskazówki jak robić to skutecznie.

Przesilenie wiosenne kontra Polak za kierownicą

2017-03-28

Wraz z końcem zimy wszyscy liczymy na zastrzyk pozytywnej energii. Jednak pierwsze pogodne dni przynoszą nam znużenie i rozkojarzenie, a na polskich drogach rośnie liczba wypadków. Czy siadając za kierownicą w wiosenny, słoneczny dzień kierowcy wiedzą co robić, aby nie wpisać się w policyjne statystyki?

Wiosenny przegląd samochodu

2017-03-07

Zima to bardzo wymagający okres dla samochodów. Dziury drogowe, śnieg, błoto pośniegowe, sól i ujemne temperatury – to wszystko sprawia, że po kilku miesiącach nasze auto może być w znacznie gorszej kondycji niż sądzimy. Dlatego, już na początku wiosny warto je sprawdzić i przygotować do nadchodzącego sezonu.

Początkujący kierowca w aucie na gaz

2017-02-28

Auta z instalacją gazową mają swoich zwolenników, ale i całą rzeszę przeciwników, którzy używają argumentów o mniejszym bezpieczeństwie czy obniżonej wydajności silnika. Tymczasem, dzięki najnowocześniejszym technologiom, instalacje LPG są zarówno bezpiecznym, bardziej ekologicznym jak i korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem. Decyduje się na nie wielu, także tych początkujących kierowców. O czym na co dzień muszą pamiętać, by auto działało bez zarzutów?

Shell Helix z Laurem Konsumenta Grand Prix 2017

2017-02-09

Oleje silnikowe Shell Helix zostały nagrodzone najbardziej elitarnym tytułem Laur Konsumenta w kategorii jakość produktu. W Polsce już po raz trzeci Shell Helix została uznana za najbardziej rozpoznawalną markę pod względem jakości produktów. Trzykrotne zdobycie tego wyróżniania przez Shell Helix zostało uhonorowane godłem Grand Prix, którym mogą poszczycić się tylko nieliczni producenci.

Bezpieczeństwo w pigułce, czyli przepis na jazdę bez kolizji

2017-02-06

Pierwszy sezon, szczególnie ten zimowy, to wyzwanie dla świeżo upieczonego kierowcy. Dlatego specjaliści z Shell i Akademii Auto Świat przygotowali 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy. Mają one pomóc mniej doświadczonym kierowcom wypracować dobre nawyki i przypominać, że poza przepisami drogowymi są zasady, których warto przestrzegać w ramach troski o bezpieczeństwo swoje i innych.

Cel - prawo jazdy, czyli 6 kroków od noworocznego postanowienia do wyboru szkoły nauki jazdy

2017-01-20

Warszawa, 20 stycznia 2017 - Początek roku to dla Polaków czas wielu postanowień. Jednym z bardziej popularnych jest zrobienie prawa jazdy lub znalezienie dobrej szkoły, prowadzącej jazdy doszkalające. Jak podjąć dobrą decyzję i czym się kierować, by dokonać właściwego wyboru i z powodzeniem zrealizować noworoczne plany?

Jak zimą dbać o silnik maszyny budowlanej?

2017-01-19

Warszawa, 19 stycznia 2017 roku – Zima dla maszyn budowlanych może oznaczać przestój i konieczność oczekiwania na wiosnę lub pracę w wyjątkowo trudnych warunkach. Bez względu na to, czy maszyna została odstawiona na plac czy jest wykorzystywana na budowie, szczególnie zimą warto sprawdzić jej stan techniczny, rozpoczynając od kontroli silnika.

Czystość silnika ma znaczenie

2017-01-11

Warszawa, 11 stycznia 2017 – Silnik samochodowy podczas jazdy poddawany jest ekstremalnym obciążeniom. Tylko w ciągu 1 sekundy dochodzi w nim do ponad 30 zapłonów mieszanki paliwowej, a każdy zapłon generuje temperaturę przekraczającą 2000 stopni Celsjusza. Ponadto nawet przy spokojnej jeździe, tłok w cylindrze porusza się około 100 razy na sekundę, a wał korbowy obraca się z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę. Ten skomplikowany mechanizm wymaga więc ochrony na najwyższym poziomie i to dlatego wybór oleju silnikowego jest tak ważny.

Samochodem na narty - przygotuj auto do wyjazdu

2017-01-03

Warszawa, 3 stycznia 2017 – Wyjazd na narty dla większości z nas wiąże się z kilkusetkilometrową, a często jeszcze dłuższą podróżą. Bagaże oraz sprzęt narciarski czy snowboardowy sprawiają, że na zimowy urlop najwygodniej jest wybrać się autem. Od czego zacząć przygotowując samochód do wyprawy w góry?

Shell po raz dziesiąty liderem globalnego rynku olejów silnikowych i środków smarnych

2016-11-30

Warszawa, 30 listopada 2016 roku – Shell Lubricants, wiodący globalny producent olejów silnikowych i środków smarnych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli oraz maszyn przemysłowych, już dziesiąty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w swojej branży. Jak wynika z raportu opracowanego przez Kline&Company, w 2015 roku Shell miał 11,6% udziału w globalnym rynku.

Jesienne wyzwania drogowe

2016-11-24

Warszawa, 24 listopada 2016 – Każdego roku mówi się, że zima zaskakuje kierowców. Jednak z trudnymi warunkami atmosferycznymi musimy mierzyć się także jesienią. Mgła, deszcz czy gołoledź stanowią wyzwanie dla niejednego kierowcy, szczególnie początkującego, dla którego jest to pierwszy trudny sezon na drodze.

Kierowco, nie daj się zaskoczyć zimie!

2016-11-02

Warszawa, 2 listopada 2016 roku – Choć kalendarzowa zima rozpoczyna się dopiero 21 grudnia, to pierwsze poranne przymrozki mamy już za sobą. Prawdopodobnie niebawem pojawi się też śnieg. Auto nieprzygotowane na zimowe warunki może przysporzyć nam wówczas wielu problemów. Dlatego warto już teraz przygotować swój samochód do nadchodzącego sezonu. Eksperci Shell Helix doradzają, na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby nasze auto sprostało każdym zimowym wyzwaniom.

Sztuka tankowania

2016-10-25

Warszawa, 25 października 2016 – Początkujący kierowca zna już zasady ruchu drogowego, potrafi prowadzić auto i wie jak bezpiecznie poruszać się pod drodze. Teraz musi wyrobić w sobie odpowiednie nawyki dotyczące obsługi i eksploatacji samochodu.

Płynna ochrona silnika ciężarówki

2016-10-24

Warszawa, 24 października 2016 roku – Nowoczesne wysokoobciążone silniki Diesla potrzebują wyjątkowej ochrony. Aby zminimalizować ryzyko przestoju spowodowanego awarią, nie można zapominać oleju silnikowym, którego rodzaj i właściwości mogą być kluczowe dla sprawności jednostki napędowej pojazdu ciężarowego.

Stacja paliwowa – każdemu po drodze

2016-10-05

Warszawa, 5 października 2016 – Współczesna stacja paliwowa to więcej niż przystanek w drodze. To miejsce gdzie można zadbać o sprawne funkcjonowanie auta i komfort kierującego.

Pierwsze podróże początkującego kierowcy

2016-09-19

Warszawa, 19 września 2016 – Każdy wytrawny kierowca był kiedyś początkującym, drogowym żółtodziobem. Zanim stał się doświadczonym królem szos musiał odbyć swoją pierwszą długą podróż. Pierwszy daleki wyjazd to dla początkującego kierowcy wydarzenie dość stresujące, dlatego powinien zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Silnik prawdę Ci powie!

2016-09-27

Warszawa, 27 września 2016 – Zgrzyty wydobywające się spod maski, wycieki, nietypowy zapach w kabinie samochodu czy dym z rury wydechowej, to często symptomy poważnych usterek silnika, których nie można bagatelizować. Coroczny przegląd techniczny, szczególnie w przypadku starszych aut, nie wystarczy aby mieć pewność, że nasz pojazd działa sprawnie i jest bezpieczny. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na objawy, które mogą świadczyć o awariach.

O czym początkujący kierowca pamiętać powinien

2016-08-29

Warszawa, 29 sierpnia 2016 – Każdy kierowca musi pamiętać nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale również o tym jak dbać o samochód oraz o swój komfort jazdy. Doświadczony kierowca nawyki motoryzacyjne ma już we krwi, ale początkujący musi je w sobie dopiero wyrobić.

Bezpiecznie do celu

2016-08-08

Warszawa, 8 sierpnia 2016 – Shell, wiodący koncern energetyczny, od lat za priorytet swojej działalności uznaje poprawę bezpieczeństwa na drogach. W tym roku, w ramach realizacji przyjętych celów, rozpoczął działania skierowane do przyszłych kierowców i młodych użytkowników samochodów.

Shell i Akademia Auto Świat razem dla bezpieczeństwa na drodze

2016-08-02

Warszawa, 2 sierpnia 2016 – Shell Polska Sp. z o.o. został oficjalnym partnerem Akademii Auto Świat. Celem współpracy jest podnoszenie jakości szkolenia kierowców w Polsce, w którym kluczową rolę odgrywają - strategiczne dla Shell -kwestie bezpieczeństwa.

Więcej w sekcji Kierowcy

Często zadawane pytania dotyczące środków smarnych

Dobór odpowiedniego oleju silnikowego dostosowanego do Twojego pojazdu może być trudny. Sprawdź najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać informacje na temat olejów silnikowych.