W TEJ SEKCJI

Zastosowania olejów procesowych

Przeczytaj więcej o zastosowaniach olejów procesowych Shell.

Historie sukcesu

Oleje białe z gazu ziemnego? Sprawdź, jakie doświadczenia mają inni!

Płyny do chłodzenia zanurzeniowego serwerów

Dowiedz się, jak za pomocą technologii Shell GTL dostarczamy najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu chłodzenia zanurzeniowego dla centrów danych IT.

Kontakt do naszych ekspertów z dziedziny olejów procesowych.

Porozmawiaj z działem olejów procesowych Shell.

OLEJE PROCESOWE SHELL DLA TWOJEJ FIRMY

OIeje procesowe nowej generacj

Risella C Bro Mock-up

Oleje procesowe Shell Risella C

Oleje  Shell Risella C (REPO) zostały wytworzone z olejów bazowych, uzyskanych w innowacyjnym procesie regeneracji zużytych środków smarnych. Nasze najnowsze produkty z grupy II+/III API, stanowią bardziej zrównoważoną alternatywę - bez utraty jakości i wydajności.

Dzięki olejom procesowym Shell Risella C oferujemy  klientom produkty zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz wsparcie gospodarki o obiegu zamkniętym.

Pobierz ulotkę o Shell Risella C (PDF-English)

Shell Risella X logo

Oleje procesowe Shell Risella X

Shell Risella X to rodzina najwyższej jakości białych olejów technicznych bazujących na technologii GTL („gas to liquid”). W porównaniu z konwencjonalnymi olejami procesowymi oleje te posiadają szereg zalet, w tym wysoki stopień czystości, odporność na utlenianie oraz doskonałe parametry pracy w wybranych zastosowaniach.

Pobierz broszurę o Shell Risella X

Shell Ondina X logo

Oleje procesowe Shell Ondina X

Shell Ondina X to rodzina najwyższej jakości białych olejów medycznych bazujących na technologii GTL („gas to liquid”). Oleje te spełniają rygorystyczne wymagania farmakopei i oferują znakomitą wydajność w wybranych zastosowaniach, dając możliwość ulepszania produktów i procesów technologicznych.

Pobierz broszurę o Shell Ondina X

Konwencjonalne oleje procesowe

Shell Catenex T

Oleje Shell Catenex T to wysokorafinowane, oleje parafinowe, niemal bezbarwne i bezwonne charakteryzujące się bardzo niską zawartością siarki. Oleje te są wysokonasycone i nie zawierają w swoich strukturach związków aromatycznych. Oleje Catenex T są zalecane do zastosowań, gdzie ważna jest stabilność koloru, niska lotność, brak zapachu i niskie zasiarczenie olejów procesowych. Oleje grupy Catenex T idealnie sprawdzają się jako surowce w produkcji gumy EPDM, elastomerów termoplastycznych i klejów.

Shell Flavex 595

Shell Flavex 595 to nieetykietowany olej procesowy stosowany jako zmiękczacz w produkcji opon. Jest wytwarzany z wykorzystaniem technologii resztkowego ekstraktu aromatycznego (RAE) i używany do produkcji opon letnich, całorocznych i wyczynowych. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych produktów z destylatu aromatycznego (DAE) i jest w pełni zgodny z Dyrektywą UE 2005/69/EC, Rozporządzeniem REACH 1907/2006, Załącznik XVII (poz. 50).

WIĘCEJ W SEKCJI ŚRODKI SMARNE DLA BIZNESU

Lokalizator Dystrybutorów olejów Shell

Zobacz listę Autoryzowanych Dystrybutorów Shell w Polsce

Karty techniczne

Sprawdź dane techniczne i informacje dotyczące bezpieczeństwa naszych produktów na www.epc.shell.com.