W ramach współpracy z ACO, FIA i konkurencyjnymi producentami, opracowano nową generację paliw Shell V-Power do samochodów wyścigowych. Lepsze osiągi przy zmniejszonym spalaniu, to fundament przyszłych modeli drogowych.

Ukoronowaniem sezonu był legendarny 24-godzinny wyścig na torze Le Mans – jedno z najważniejszych corocznych wydarzeń sportowych na świecie. Pozostała część sezonu FIA WEC jest równie emocjonująca: seria sześciogodzinnych wyścigów rozgrywanych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i USA.

Benzyna Shell V-Power i oleje napędowe do samochodów wyścigowych ewoluowały w sezonie w 2014 roku, aby pomóc rywalizującym producentom (Audi, Porsche i Toyota) osiągnąć 30% zmniejszenie spalania. Wspólne starania zmierzające do osiągnięcia tego celu oznaczają, że wszyscy konkurujący producenci odnoszą korzyści ze stosowania paliw Shell V-Power do samochodów wyścigowych, udowadniając, że to połączenie szybkości i zrównoważonych parametrów nie ma sobie równych .

  • Wyścig przez całą dobę – 24-godzinny wyścig na torze Le Mans jest najbardziej znanym wydarzeniem sportowym rozgrywanym przez całą dobę.
  • Naukowcy firmy Shell i konkurencyjne zespoły wspólnie pracowali nad stworzeniem spektaklu sportowego, z wymiernymi korzyściami dla codziennej eksploatacji dla kolejnej generacji technologii drogowej.
  • Różnorodność, to to co przyświeca zawodom, podczas których prezentowane są technologie benzyn i olejów napędowych, zarówno na gruncie rasowych prototypów samochodów sportowych, jak i samochodów GT produkowanych seryjnie.

Więcej na stronie dla kierowców

Paliwa Shell

Dowiedz się więcej o najwyższej jakości paliwach Shell.

Oleje silnikowe Shell Helix

 Opracowane, by spełniały potrzeby Twojego samochodu – niezależnie od warunków jazdy. Odkryj pełną gamę produktów.