Zgodnie z regulacjami europejskimi oraz obowiązującą od stycznia 2024 r. zmianą prawa polskiego, na początku 2024 roku na wszystkich stacjach Shell pojawiła się benzyna E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpiła na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Dotyczy to benzyny Shell FuelSave 95 oraz Shell V-Power 95. Nowe paliwo jest kompatybilne ze zdecydowaną większością silników benzynowych, a na wszystkich stanowiskach z benzyną E10 zostały umieszczone oznaczenia z napisem „E10”.

Wszyscy klienci, którzy chcą nadal tankować benzynę w formacie E5, mogą korzystać ze 100 oktanowej benzyny premium Shell V-Power Racing 100 dostępnej na części stacji Shell. Tutaj znajdziesz listę stacji, na której jest ona dostępna: Lokalizator stacji paliw Shell

Benzyna E10 jest kompatybilna ze zdecydowaną większością silników benzynowych. Znaczna większość pojazdów osobowych z silnikiem iskrowym wyprodukowanych po 1 stycznia 2010 r. jest przystosowania do stosowania benzyn E10. Informację na ten temat można znaleźć w karcie samochodu, na korku wlewu paliwa albo u producenta lub dealera. Możesz także sprawdzić kompatybilność swojego pojazdu na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska: Wyszukiwarka E10 (klimat.gov.pl)

Pytania stricte dotyczące E10 na stacjach Shell: