Shell w skrócie

Shell w Polsce

Shell w Polsce

Shell Polska Sp. z o.o. działa w Polsce od 1992 roku. Siedziba główna w Polsce znajduje się w Warszawie. Od 2006 roku w Krakowie działa również Shell Business Operations.

Działalność firmy obejmuje biznes Retail (sieć stacji i sklepów Shell, łącznie ponad 400 obiektów w całym kraju, oferujących pełną gamę usług od sprzedaży paliwa przez myjnie
po punkty gastronomiczne i karty paliwowe euroShell dla flot samochodów osobowych i vanów oraz dla operatorów transportu ciężkiego – samochodów ciężarowych i autobusów) oraz Oleje i Środki smarne.

W 1999 roku koncern jako pierwszy wśród sieci stacji zaproponował stałym Klientom program lojalnościowy – Shell ClubSmart.

Jako jedyna firma w Polsce, Shell oferuje kierowcom całą gamę zaawansowanych technologicznie paliw, sprzedawanych pod marką Shell V-Power. W 2012 roku Shell zastąpił tradycyjne paliwa ekonomicznymi paliwami Shell FuelSave95 oraz Shell FuelSave Diesel.

Z początkiem 2013 roku na rozwijający się rynek lotniczy w Polsce wkroczył biznes Shell Aviation.

Od 2013 r. Shell Energy Europe Ltd. działa jako jeden z pierwszych podmiotów zagranicznych na rynku hurtowego obrotu gazem.

W Krakowie od 2006 roku działa Shell Business Operations, które jest jednym z największych centrów operacji dla biznesu działającym w Polsce i zarazem jednostką, która wyróżnia się w kraju pod względem zaawansowania wykonywanych zadań i kompetencji pracowników.

Shell na świecie

Shell na świecie

Royal Dutch Shell założono 1907 roku, choć nasza historia sięga początku XIX wieku i małego sklepu w Londynie, gdzie rodzina Samuelów sprzedawała morskie muszle.

Dziś Shell jest jednym z największych na świecie koncernów energetycznych. Zatrudnia około 94 000 ludzi i działa w ponad 70 krajach. Nasza siedziba mieści się w Hadze w Holandii, a funkcję dyrektora głównego pełni Ben van Beurden. Naszą firmą macierzystą jest Royal Dutch Shell plc, zarejestrowany w Anglii i Walii.

Nasza strategia zakłada wzmocnienie naszej pozycji lidera na rynku ropy i gazu pomagając jednocześnie zaspokoić globalne zapotrzebowanie na energię, czyniąc to w sposób odpowiedzialny. Bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność względem społeczeństwa i środowiska są w centrum naszych działań.

Przeczytaj o naszej historii od roku 1833 do dziś

Nasz cel

Wierzymy, że ropa i gaz pozostaną ważnym elementem globalnego miksu energetycznego przez następne dziesięciolecia. Naszym zadaniem jest dbanie o to, aby wydobycie i dostarczanie surowców energetycznych odbywało się w sposób zyskowny oraz odpowiedzialny względem społeczeństwa i środowiska.

Dążymy do ścisłej współpracy z naszymi klientami, partnerami i decydentami, aby szerzyć idee bardziej efektywnego i zrównoważonego korzystania z energii i zasobów naturalnych.

Nasi ludzie

Nasi ludzie współpracują przy najbardziej innowacyjnych i ekscytujących projektach energetycznych na świecie. Zróżnicowanie pracowników i integracja środowiska w pracy to kluczowe elementy naszego sukcesu, co prowadzi do większej innowacyjności i lepszych rozwiązań.

Za pomocą profesjonalnych szkoleń, programów rozwojowych i stałego wsparcia, umożliwiamy naszym pracownikom wykorzystanie swojego potencjału. Z kolei dzięki autorskim programom menadżerskim, utalentowane osoby mogą stać się przyszłymi liderami w branży energetycznej.

Dowiedz się więcej o karierze w Shell

Shell w skrócie

Działamy w ponad 70 krajach

Zatrudniamy 94 000 pracowników

Sprzedajmy 24 mln ton własnego LNG rocznie

Mamy udziały w 24 rafineriach

Produkujemy 3,1 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie

Pobierz broszurę z naszymi projektami

Wyniki finansowe (2014)

Przychód: $421,1 bln

Dochód: $14,7 bln

Nakłady inwestycyjne netto: $23,9 bln

Inwestycje w badania i rozwój: $1,2 bln

Najważniejsze parametry zrównoważonego rozwoju (2014)

14 bln USD wydano w krajach o niskich dochodach

1 074 dostawców oceniono wg Zasad Dostawcy Shell

160 mln USD wydano na dobrowolne inwestycje społeczne na świecie

Więcej o nas

Nasza działalność

Shell jest globalną grupą firm energetycznych i petrochemicznych. w Polsce zatrudniamy około 2500 pracowników.

Nasze wartości

Nasze Ogólne Zasady Prowadzenia Biznesu, Kodeks Postępowania i Kodeks Etyczny ułatwiają pracownikom Shell postępowanie zgodne z naszymi wartościami.

Może zainteresuje Cię także

Przyszłość energetyczna

Wykorzystujemy swe know-how, technologię i nowatorstwo, aby dostarczać więcej czystszej energii dla coraz liczniejszej ludności.

Zrównoważony rozwój

W Shell zrównoważony rozwój polega na dostarczaniu energii w sposób odpowiedzialny, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na świecie.