Informacje prasowe

Przesilenie wiosenne kontra Polak za kierownicą

2017-03-28

Wraz z końcem zimy wszyscy liczymy na zastrzyk pozytywnej energii. Jednak pierwsze pogodne dni przynoszą nam znużenie i rozkojarzenie, a na polskich drogach rośnie liczba wypadków. Czy siadając za kierownicą w wiosenny, słoneczny dzień kierowcy wiedzą co robić, aby nie wpisać się w policyjne statystyki?

Wiosenny przegląd samochodu

2017-03-07

Zima to bardzo wymagający okres dla samochodów. Dziury drogowe, śnieg, błoto pośniegowe, sól i ujemne temperatury – to wszystko sprawia, że po kilku miesiącach nasze auto może być w znacznie gorszej kondycji niż sądzimy. Dlatego, już na początku wiosny warto je sprawdzić i przygotować do nadchodzącego sezonu.

Początkujący kierowca w aucie na gaz

2017-02-28

Auta z instalacją gazową mają swoich zwolenników, ale i całą rzeszę przeciwników, którzy używają argumentów o mniejszym bezpieczeństwie czy obniżonej wydajności silnika. Tymczasem, dzięki najnowocześniejszym technologiom, instalacje LPG są zarówno bezpiecznym, bardziej ekologicznym jak i korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem. Decyduje się na nie wielu, także tych początkujących kierowców. O czym na co dzień muszą pamiętać, by auto działało bez zarzutów?

Shell Helix z Laurem Konsumenta Grand Prix 2017

2017-02-09

Oleje silnikowe Shell Helix zostały nagrodzone najbardziej elitarnym tytułem Laur Konsumenta w kategorii jakość produktu. W Polsce już po raz trzeci Shell Helix została uznana za najbardziej rozpoznawalną markę pod względem jakości produktów. Trzykrotne zdobycie tego wyróżniania przez Shell Helix zostało uhonorowane godłem Grand Prix, którym mogą poszczycić się tylko nieliczni producenci.

Bezpieczeństwo w pigułce, czyli przepis na jazdę bez kolizji

2017-02-06

Pierwszy sezon, szczególnie ten zimowy, to wyzwanie dla świeżo upieczonego kierowcy. Dlatego specjaliści z Shell i Akademii Auto Świat przygotowali 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy. Mają one pomóc mniej doświadczonym kierowcom wypracować dobre nawyki i przypominać, że poza przepisami drogowymi są zasady, których warto przestrzegać w ramach troski o bezpieczeństwo swoje i innych.

Jak zimą dbać o silnik maszyny budowlanej?

2017-01-19

Warszawa, 19 stycznia 2017 roku – Zima dla maszyn budowlanych może oznaczać przestój i konieczność oczekiwania na wiosnę lub pracę w wyjątkowo trudnych warunkach. Bez względu na to, czy maszyna została odstawiona na plac czy jest wykorzystywana na budowie, szczególnie zimą warto sprawdzić jej stan techniczny, rozpoczynając od kontroli silnika.

Czystość silnika ma znaczenie

2017-01-11

Warszawa, 11 stycznia 2017 – Silnik samochodowy podczas jazdy poddawany jest ekstremalnym obciążeniom. Tylko w ciągu 1 sekundy dochodzi w nim do ponad 30 zapłonów mieszanki paliwowej, a każdy zapłon generuje temperaturę przekraczającą 2000 stopni Celsjusza. Ponadto nawet przy spokojnej jeździe, tłok w cylindrze porusza się około 100 razy na sekundę, a wał korbowy obraca się z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę. Ten skomplikowany mechanizm wymaga więc ochrony na najwyższym poziomie i to dlatego wybór oleju silnikowego jest tak ważny.

Samochodem na narty - przygotuj auto do wyjazdu

2017-01-03

Warszawa, 3 stycznia 2017 – Wyjazd na narty dla większości z nas wiąże się z kilkusetkilometrową, a często jeszcze dłuższą podróżą. Bagaże oraz sprzęt narciarski czy snowboardowy sprawiają, że na zimowy urlop najwygodniej jest wybrać się autem. Od czego zacząć przygotowując samochód do wyprawy w góry?

Shell po raz dziesiąty liderem globalnego rynku olejów silnikowych i środków smarnych

2016-11-30

Warszawa, 30 listopada 2016 roku – Shell Lubricants, wiodący globalny producent olejów silnikowych i środków smarnych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli oraz maszyn przemysłowych, już dziesiąty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w swojej branży. Jak wynika z raportu opracowanego przez Kline&Company, w 2015 roku Shell miał 11,6% udziału w globalnym rynku.

Jesienne wyzwania drogowe

2016-11-24

Warszawa, 24 listopada 2016 – Każdego roku mówi się, że zima zaskakuje kierowców. Jednak z trudnymi warunkami atmosferycznymi musimy mierzyć się także jesienią. Mgła, deszcz czy gołoledź stanowią wyzwanie dla niejednego kierowcy, szczególnie początkującego, dla którego jest to pierwszy trudny sezon na drodze.

Kierowco, nie daj się zaskoczyć zimie!

2016-11-02

Warszawa, 2 listopada 2016 roku – Choć kalendarzowa zima rozpoczyna się dopiero 21 grudnia, to pierwsze poranne przymrozki mamy już za sobą. Prawdopodobnie niebawem pojawi się też śnieg. Auto nieprzygotowane na zimowe warunki może przysporzyć nam wówczas wielu problemów. Dlatego warto już teraz przygotować swój samochód do nadchodzącego sezonu. Eksperci Shell Helix doradzają, na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby nasze auto sprostało każdym zimowym wyzwaniom.

Sztuka tankowania

2016-10-25

Warszawa, 25 października 2016 – Początkujący kierowca zna już zasady ruchu drogowego, potrafi prowadzić auto i wie jak bezpiecznie poruszać się pod drodze. Teraz musi wyrobić w sobie odpowiednie nawyki dotyczące obsługi i eksploatacji samochodu.

Płynna ochrona silnika ciężarówki

2016-10-24

Warszawa, 24 października 2016 roku – Nowoczesne wysokoobciążone silniki Diesla potrzebują wyjątkowej ochrony. Aby zminimalizować ryzyko przestoju spowodowanego awarią, nie można zapominać oleju silnikowym, którego rodzaj i właściwości mogą być kluczowe dla sprawności jednostki napędowej pojazdu ciężarowego.

Stacja paliwowa – każdemu po drodze

2016-10-05

Warszawa, 5 października 2016 – Współczesna stacja paliwowa to więcej niż przystanek w drodze. To miejsce gdzie można zadbać o sprawne funkcjonowanie auta i komfort kierującego.

Pierwsze podróże początkującego kierowcy

2016-09-19

Warszawa, 19 września 2016 – Każdy wytrawny kierowca był kiedyś początkującym, drogowym żółtodziobem. Zanim stał się doświadczonym królem szos musiał odbyć swoją pierwszą długą podróż. Pierwszy daleki wyjazd to dla początkującego kierowcy wydarzenie dość stresujące, dlatego powinien zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Silnik prawdę Ci powie!

2016-09-27

Warszawa, 27 września 2016 – Zgrzyty wydobywające się spod maski, wycieki, nietypowy zapach w kabinie samochodu czy dym z rury wydechowej, to często symptomy poważnych usterek silnika, których nie można bagatelizować. Coroczny przegląd techniczny, szczególnie w przypadku starszych aut, nie wystarczy aby mieć pewność, że nasz pojazd działa sprawnie i jest bezpieczny. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na objawy, które mogą świadczyć o awariach.

O czym początkujący kierowca pamiętać powinien

2016-08-29

Warszawa, 29 sierpnia 2016 – Każdy kierowca musi pamiętać nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale również o tym jak dbać o samochód oraz o swój komfort jazdy. Doświadczony kierowca nawyki motoryzacyjne ma już we krwi, ale początkujący musi je w sobie dopiero wyrobić.

Bezpiecznie do celu

2016-08-08

Warszawa, 8 sierpnia 2016 – Shell, wiodący koncern energetyczny, od lat za priorytet swojej działalności uznaje poprawę bezpieczeństwa na drogach. W tym roku, w ramach realizacji przyjętych celów, rozpoczął działania skierowane do przyszłych kierowców i młodych użytkowników samochodów.

Shell i Akademia Auto Świat razem dla bezpieczeństwa na drodze

2016-08-02

Warszawa, 2 sierpnia 2016 – Shell Polska Sp. z o.o. został oficjalnym partnerem Akademii Auto Świat. Celem współpracy jest podnoszenie jakości szkolenia kierowców w Polsce, w którym kluczową rolę odgrywają - strategiczne dla Shell -kwestie bezpieczeństwa.

Nowy Shell Rimula R4X

2013-06-18

Z przyjemnością informują, że firma Shell wprowadziła na rynek nowy olej – Shell Rimula R4 X – przeznaczony do silników Diesla o dużej mocy, wyposażonych w systemy cyrkulacji spalin (EGR).

Więcej w sekcji Kierowcy