Informacje prasowe

Shell po raz dziesiąty liderem globalnego rynku olejów silnikowych i środków smarnych

2016-11-30

Warszawa, 30 listopada 2016 roku – Shell Lubricants, wiodący globalny producent olejów silnikowych i środków smarnych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli oraz maszyn przemysłowych, już dziesiąty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w swojej branży. Jak wynika z raportu opracowanego przez Kline&Company, w 2015 roku Shell miał 11,6% udziału w globalnym rynku.

Kierowco, nie daj się zaskoczyć zimie!

2016-11-02

Warszawa, 2 listopada 2016 roku – Choć kalendarzowa zima rozpoczyna się dopiero 21 grudnia, to pierwsze poranne przymrozki mamy już za sobą. Prawdopodobnie niebawem pojawi się też śnieg. Auto nieprzygotowane na zimowe warunki może przysporzyć nam wówczas wielu problemów. Dlatego warto już teraz przygotować swój samochód do nadchodzącego sezonu. Eksperci Shell Helix doradzają, na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby nasze auto sprostało każdym zimowym wyzwaniom.

Płynna ochrona silnika ciężarówki

2016-10-24

Warszawa, 24 października 2016 roku – Nowoczesne wysokoobciążone silniki Diesla potrzebują wyjątkowej ochrony. Aby zminimalizować ryzyko przestoju spowodowanego awarią, nie można zapominać oleju silnikowym, którego rodzaj i właściwości mogą być kluczowe dla sprawności jednostki napędowej pojazdu ciężarowego.

Silnik prawdę Ci powie!

2016-09-27

Warszawa, 27 września 2016 – Zgrzyty wydobywające się spod maski, wycieki, nietypowy zapach w kabinie samochodu czy dym z rury wydechowej, to często symptomy poważnych usterek silnika, których nie można bagatelizować. Coroczny przegląd techniczny, szczególnie w przypadku starszych aut, nie wystarczy aby mieć pewność, że nasz pojazd działa sprawnie i jest bezpieczny. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na objawy, które mogą świadczyć o awariach.

Nowy Shell Rimula R4X

2013-06-18

Z przyjemnością informują, że firma Shell wprowadziła na rynek nowy olej – Shell Rimula R4 X – przeznaczony do silników Diesla o dużej mocy, wyposażonych w systemy cyrkulacji spalin (EGR).

Więcej w sekcji Kierowcy