Jump menu

Main content |  back to top

Najnowsze informacje prasowe

Shell FuelSave Partner usprawnia komunikację z kierowcami

Ekran Pokładowy Shell FuelSave Partner gwarantem lepszej komunikacji z kierowcami

Z początkiem lipca Shell Polska ogłosił wprowadzenie nowego Ekranu Pokładowego dla klientów systemu Shell FuelSave Partner, umożliwiającego bezpośrednią komunikację między menedżerami zarządzającymi flotą transportu drogowego a kierowcami.
Ekran pokładowy Shell FuelSave Partner

Ekran wyglądem przypominający tablet zintegrowany jest z systemem Shell FuelSave Partner - zaawansowanym system zarzadzania zużyciem paliwa, stylem jazdy kierowcy oraz jego wydajnością jazdy. Poprzez łatwe do odczytania raporty, system ten pomaga menedżerom floty zidentyfikować obszary wymagające usprawnień operacyjnych i mogące generować oszczędności paliwa nawet do 10%.

 

 

 

Funkcje Ekranu Pokładowego w systemie Shell FuelSave Partner to m.in.:

1)      Informowanie – Menedżerowie mogą wysyłać kierowcom wiadomości, takie jak np. aktualizacja harmonogramu jazdy. Wiadomości priorytetowe są podświetlane na czerwono i mogą być bezpiecznie odbierane w trakcie jazdy dzięki formie wiadomości głosowych. 

2)      Alerty – Poprzez alerty, każdy kierowca może regularnie otrzymywać informacje na temat kluczowych aspektów swojej pracy. Przykładowo, są to powiadomienia dotyczące prędkości czy dziennych limitów jazdy dla kierowców.

3)      Raporty – Zwięzłe i czytelne raporty mają za zadanie przedstawić kierowcom ich indywidualne osiągi, od efektywności zużycia paliwa po inne kluczowe elementy jazdy. Ma to ułatwić identyfikację czynników, które wywierają wpływ na zużycie paliwa i pozwolić na bardziej ekonomiczny sposób użytkowania pojazdu.  

4)      Nawigacja – Istnieje możliwość dokupienia dodatkowej aplikacji nawigacyjnej GPS, która pozwala na określenie położenia zarówno samochodów osobowych jak i tych z floty transportowej.

 „Optimalizacja zużycia paliwa przez floty transportu drogowego jest dla nas priorytetem. Kluczem do takiego stanu rzeczy jest odpowiednia umiejętność wpłynięcia na kierowcę. Dlatego właśnie wprowadziliśmy Ekran Pokładowy Shell FuelSave Partner. Floty, które korzystają z systemu Shell FuelSave Partner, mogą wygenerować oszczędność paliwa na poziomie aż do 10%. Dodatkowo, dzięki udoskonalonej formie komunikacji między menedżerami floty i kierowcami w postaci Ekranu Pokładowego, nasi klienci mogą na bieżąco motywować swoich kierowców do regularnego oszczędzania paliwa" – mówi Kamilia Benkirane, odpowiedzialna za produkt Shell FuelSave Partner w Polsce.                                            

Ekran Pokładowy jest od dziś dostępny w całej Polsce za jednorazową opłatą jako opcja w systemie Shell FuelSave Partner.

Informacje dla dziennikarzy

O Shell FuelSave Partner

Shell FuelSave Partner jest zaawansowanym narzędziem do zarządzania zużyciem paliwa dla samochodów ciężarowych i jest obecnie dostępny w 13 krajach Europy. Jest on zaprojektowany w celu umożliwienia operatorom flotowym śledzenia zużycia paliwa w pojazdach oraz wydajności kierowców, a także w konsekwencji rozpoznaje obszary do ulepszeń, dzięki czemu możliwa jest oszczędność paliwa rzędu aż do 10% oraz odpowiednia redukcja emisji CO2. Jako że system jest zintegrowany z kartą euroShell, może on także pomóc kierownikom flot w identyfikacji potencjalnych oszustw poprzez porównanie danych z kart paliwowych z aktualnymi danymi ze zbiorników paliwowych. Dodatkowo, może też służyć do śledzenia pojazdów w celu poinformowania klientów o oczekiwanych terminie dostawy.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy odwiedzić stronę www.shell.pl