8 sposobów, za pomocą których Shell Card pomaga zapobiegać nadużyciom:

 • One

  Indywidualny numer PIN

  zabezpiecza kartę przed niepowołanym lub niekontrolowanym użyciem
   
 • Two

  Personalizacja karty

  wytłoczenie nazwiska kierowcy oraz numerów rejestracyjnych pojazdu utrudnia skorzystanie z karty osobie innej, niż wskazana imiennie - i tylko dla wybranego pojazdu (personel stacji w Polsce ma obowiązek zweryfikować w takim przypadku zgodność numerów rejestracyjnych).

 • Three

  Karta wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia

  Chip elektroniczny uchroni Twoją kartę przed skopiowaniem, a specjalny trzycyfrowy kod CVV2 znajdujący się na jej odwrocie, zadba o bezpieczeństwo dokonywanych transakcji internetowych.

 • Four

  Limity na karcie

  ustal limity ilościowe i wartościowe, uwzględniające wielkość zbiornika paliwa (limit pojedynczej transakcji), niepozwalające kierowcy na przekroczenie ustalonej z góry kwoty wydatków

 • Five

  Płatność tylko za ustalone produkty

  wybierz określony rodzaj paliwa oraz produktów, za jakie kierowca może płacić kartą

 • Six

  Ograniczony obszar użytkowania

  wyznacz kraje w których kierowca może dokonywać transakcji.

 • Seven

  Ograniczone godziny pracy

  wskaż przedział godzin, w których możliwe jest dokonywanie transakcji kartą.

 • Eight

  Możliwość zdalnego aktywowania i dezaktywowania karty

  pozwala fleet managerowi na tymczasowe umożliwienie płatności kartą, tylko w momencie, kiedy jest to faktycznie potrzebne, a następnie jej niezwłoczne zablokowanie.

  

Shell Card

Shell fuel card

Poznaj inne korzyści Shell Card

Shell Card to produkt flotowy roku 2021 w kategorii kart paliwowych w konkursie Fleet Derby. Nasza karta Shell Card to wszechstronna karta flotowa, przeznaczona dla firm, niezależnie od wielkości i rodzaju ich floty.

Jaka jest skala nadużyć?

Statystyki badania wykonanego w 2015 roku przez Edelman Berland na zlecenie Shell pokazują jednoznacznie, że proceder nadużyć paliwowych dotyczy niemal każdego przedsiębiorstwa. Aż 97% menadżerów odpowiedziało twierdząco na pytanie o powszechność nieuczciwego rozliczania kosztów paliw. Z czego wynika tak duży odsetek pracowników dopuszczających się nadużyć?

Jednym z głównych problemów bywa niedostateczna możliwość weryfikacji podejrzeń o nieuczciwe praktyki. Znaczne ilości paliwa przelewane prawie codziennie ułatwiają zatajenie niedozwolonego tankowania (np. prywatnego auta). Podobnie jest w sytuacji wskazanej zarówno przez menadżerów, jak i kierowców jako najbardziej powszechnej – chodzi o spuszczanie paliwa z baku pojazdu, czego dopuszczają się nieuczciwi pracownicy oraz złodzieje kradnący paliwo z zaparkowanych na noc samochodów. Właśnie to nadużycie stanowi największe obciążenie dla budżetu firm transportowych. Jak potwierdza badanie zlecone przez Shell, ściąganie paliwa generuje nawet 40% dodatkowych kosztów, wielokrotnie przewyższając pozostałe nadużycia, w tym kopiowanie karty (5%), płatność za paliwo gotówką w celu ukrycia dodatkowych zakupów (4%) czy cyberprzestępczość oraz włamania na konta bankowe (po 6%).

Na początek profilaktyka

Impulsem popychającym oszustów do nadużyć jest poczucie bezkarności oraz ciche przyzwolenie kolegów z branży. Przy dużej liczbie operacji łatwo o przeświadczenie, że uszczknięcie dodatkowych profitów dla siebie pozostanie niezauważone. Dzięki najnowszym technologiom sytuacja się zmienia, dlatego osoby mające sposobność oszukania pracodawcy powinny być w tym zakresie edukowane, zaś pracodawca powinien zawsze wyciągać konsekwencje z takich sytuacji. Jeżeli pracownik będzie miał świadomość, co grozi za nadużycie oraz w jaki sposób jego praca jest na bieżąco monitorowana przez przełożonych, z pewnością nie będzie tak pewny siebie. Należy też wyeliminować nawyk braku reakcji na tego rodzaju oszustwa, tłumacząc, że zysk nieuczciwego pracownika oznacza stratę dla firmy, a tym samym dla wszystkich pracowników.

Technologia dla bezpieczeństwa

Mając na uwadze problemy managerów floty, ofertę kart paliwowych dostosowano do potrzeb firm. Najnowsze rozwiązania technologiczne w połączeniu z doświadczeniem Shell pozwoliły stworzyć narzędzia do sprawnego wykrywania nieprawidłowości. Jednym z nich jest personalizowana karta paliwowa Shell Card, zabezpieczona chipem oraz kodem PIN.

Karty flotowe nie tylko chronią firmowe pieniądze przed kradzieżą, ale też umożliwiają bieżący, szczegółowy monitoring kosztów. Te narzędzia połączone z właściwym planowaniem tras pod kątem wydatków na paliwo pozwalają według menadżerów zmniejszyć koszty nawet o 5%.

 

   

Skuteczne zapobieganie nadużyciom

Poznaj 8 sposobów, w jakich Shell Card pomaga zapobiegać nadużyciom

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!

 

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Dlaczego karta Shell Card?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę międzynarodową, czy lokalną, znajdziesz taką kartę paliwową, która odpowiada Twoim potrzebom. Bierzemy pod uwagę każdy szczegół i oferujemy narzędzia i usługi, które pomogą zmniejszyć koszty operacyjne, dzięki czemu Twoja działa lepiej.