Shell EETS4U – kompleksowy system zarządzania opłatami drogowymi Twojej floty

Pobór opłat drogowych w Europie to złożony i kosztowny proces. Lokalne systemy opłat drogowych spowalniają pracę kierowców i realizację zleceń, a skomplikowana biurokracja pochłania mnóstwo zasobów firmy. Dlatego wiele firm decyduje się na rozwiązanie EETS, dzięki któremu możliwe są: uproszczenie procesu poboru opłat drogowych, ograniczenie administracji, dodatkowe oszczędności, a także znaczne ułatwienie pracy samych kierowców podróżujących po Europie. Właśnie dzięki temu rozwiązaniu kierowcy mogą skupić się na drodze, a firma oszczędza czas i eliminuje ryzyko mandatów.

Shell jest liderem w dziedzinie inteligentnych systemów poboru opłat drogowych i od lat w sposób kompleksowy wspiera firmy transportowe. Urządzenie pokładowe Shell EETS4U jest kompatybilne z systemami poboru opłat drogowych w takich krajach jak: Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Bułgaria i Węgry. W przyszłości oferta będzie rozszerzana o kolejne kraje europejskie.

Jedną z głównych korzyści ze stosowania rozwiązania Shell EETS4U jest uproszczenie procesów administracyjnych w postaci zbiorczej faktury dla wszystkich opłat drogowych, w wybranej przez klienta walucie. Dodatkowo Shell umożliwia automatyczny zwrot VAT i wypłatę zniżek oferowanych przez poszczególnych operatorów opłat drogowych.

Funkcja monitorowania pojazdów w czasie rzeczywistym

Europejski system opłat drogowych Shell EETS4U został wzbogacony o usługę monitorowania pojazdów w czasie rzeczywistym. Jest to cenne dla wszystkich firm, którym zależy na efektywności i utrzymaniu kontroli nad flotą. Rozwiązanie pomaga między innymi w kalkulacji kosztów związanych z paliwem i opłatami drogowymi, optymalizowaniu tras czy wyznaczaniu stacji do tankowania. Co ważne, usługa monitorowania pojazdów nie wymaga instalacji dodatkowych urządzeń, a do pełnej funkcjonalności systemu wystarczy urządzenie pokładowe do opłat drogowych od Shell.

Dla firm, które zdecydują się do 31 lipca na zakup urządzenia Shell EETS4U, Shell przygotował ciekawą promocję. Przez 3 miesiące od momentu aktywacji klienci będą płacić 0 zł za aktywację, abonament i monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym w ramach aplikacji Shell Fleet Assistant.

Proste w obsłudze narzędzie

System EETS to także prostota i wygoda użytkowania. Shell oferuje swoim klientom intuicyjną i łatwą w obsłudze platformę, zapewniając bezpłatne i bezprzewodowe aktualizacje systemu. Instalacja urządzenia pokładowego EETS4U tzw. OBU jest bardzo łatwa. W trosce o wygodę klientów, Shell dostarcza je we wskazane miejsce, razem z instrukcjami instalacji. OBU wystarczy podłączyć do gniazdka zapalniczki lub na stałe do instalacji elektrycznej pojazdu. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość błyskawicznego przekładania urządzenia pokładowego między różnymi pojazdami.

Rozwiązanie w pełni zintegrowane z Shell Card

Shell już od ponad 50 lat aktywnie działa na rynku kart paliwowych. Chęć sprostania rosnącym oczekiwaniom firm transportowych i menedżerów flot wymaga nieustannego rozwoju i wprowadzania nowych produktów i usług. Kompatybilność obu rozwiązań znacznie ułatwia zarządzanie flotą transportową, skupiając wiele funkcji w jednym miejscu. Karta paliwowa Shell Card umożliwia utrzymanie pełnej kontroli nad wydatkami w trasie i gwarantuje kierowcom bezpieczne, wygodne i bezgotówkowe płatności za tankowanie, zakupy na stacjach a także dostęp do wysokiej jakości usług, takich jak myjnie dla pojazdów ciężarowych czy przeprawy promem.