Nowość w ofercie Shell – łotewskie winiety zostały udostępnione klientom Shell Card dzięki sieci partnerskiej Parex Brokeru Sistema oraz przy wsparciu UTD. Transakcji kartami Shell Card klienci mogą dokonywać w punktach sprzedaży znajdujących się na granicach z Polską, Litwą i Białorusią (link do listy punktów sprzedaży).

Zmianie natomiast ulega opłata prowizyjna dotycząca winiet litewskich, stała 6% prowizja wynika z oficjalnej taryfy państwowej. Podstawowe taryfy państwowe są dostępne na oficjalnej stronie internetowej dotyczącej litewskich, płatnych autostrad.

Dzięki uproszczonej administracji wszystkie należne opłaty i podatki drogowe są zawarte na jednej, zbiorczej fakturze Shell Card. Ponadto transakcje można odróżnić dzięki oznaczeniu „winieta łotewska” oraz „winieta litewska” w specjalnej kolumnie rachunku z nazwą stacji paliw. Prowizja Shell od łotewskiej winiety drogowej jest naliczana według takiej samej stawki jak w przypadku regionu litewskiego i wynosi 6% od opłaty wynikającej z taryfy Parex Brokeru Sistema. Winiety zarówno dla Łotwy, jak i Litwy są rozliczane za pośrednictwem rachunków białoruskich. 

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta by uzyskać szczegółowe informacje:

Tel.: 800 080 015

KartyBiuroObslugi-pl@shell.com