shell helix ultra ow-30

Dzięki technologii Shell PurePlus, która aktywnie wspiera utrzymywanie czystości silnika, formulacja Shell Helix 0W tworzy film zapobiegający zużyciu z funkcją samoregeneracji. Teraz Twojego samochodu silnik może pracować wydajniej i dłużej, jak nigdy wcześniej.

Korzyści, jakie zapewnia Shell Helix Ultra 0W:

 • Tworzy gładszy film zapobiegający zużyciu1
 • Dzięki technologii Shell PurePlus lepiej zachowuje właściwości zapobiegające zużyciu2 przez cały czas między wymianami oleju
 • Tworzy wewnątrz silnika tarczę z funkcją stałej samoregeneracji, która przez dłuższy2 czas zachowuje swoją skuteczność między wymianami oleju, aby zapewnić silnikowi nieprzerwaną i najwyższą ochronę3
 • Zmień obecny olej na olej silnikowy Shell Helix Ultra 0W, aby powierzchnie silnika ulegające zużyciu stały się gładsze1 i mniej podatne na tarcie – o średnio 60% w porównaniu z innymi wiodącymi w pełni syntetycznymi olejami silnikowymi4!
 • Zmień obecny olej na olej silnikowy Shell Helix Ultra 0W, aby zwiększyć moc i wydajność silnika Twojego auta poprzez zmniejszenie tarcia powierzchni o średnio 60% w porównaniu z innymi wiodącymi w pełni syntetycznymi olejami silnikowymi4!


1 W porównaniu z szeregiem innych w pełni syntetycznych olejów silnikowych 0W oraz na podstawie pomiarów wytrzymałości filmu zapobiegającego zużyciu w 30 profilometrach
2 W porównaniu z szeregiem innych w pełni syntetycznych olejów silnikowych 0W oraz na podstawie pomiarów grubości filmu po postarzeniu olejów w przyrządach laboratoryjnych
3 W porównaniu ze specyfikacjami branżowymi
4 W porównaniu z kilkoma innymi w pełni syntetycznymi olejami silnikowymi 0W i na podstawie pomiarów współczynnika tarcia dokonanych podczas badania laboratoryjnego

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OLEJE SHELL HELIX ULTRA 0W ?

 • motor icon

  PŁYNNIEJSZA JAZDA

  O 60% mniejsze tarcie powierzchni silnika w porównaniu z innymi olejami syntetycznymi dla płynniejszego prowadzenia. (W porównaniu z kilkoma innymi w pełni syntetycznymi olejami silnikowymi 0W i na podstawie pomiarów współczynnika tarcia dokonanych podczas badania laboratoryjnego.)
 • motor icon

  TRWAŁOŚĆ SILNIKA

  Shell Helix Ultra 0W tworzy tarczę chroniącą silnik przed zużyciem. (Olej Shell Helix Ultra 0W tworzy wewnątrz silnika tarczę z funkcją stałej samoregeneracji, która zapewnia nieprzerwaną i najwyższą ochronę silnika w porównaniu ze specyfikacjami branżowymi.)
 • drop icon

  MOC PRZYSPIESZENIA

  Wyprodukowany z oleju bazowego o czystości 99,5% wytworzonego z gazu ziemnego Shell Helix Ultra 0W zapewnia doskonałe osiągi w każdych warunkach.
 • shield icon

  NAJWYŻSZA OCHRONA TURBOSPRĘŻARKI

  Shell Helix Ultra 0W chroni części silnika w ekstremalnie wysokich temperaturach bez względu na to jak długo jedziesz₃. (Chroni części silnika w ekstremalnie wysokich temperaturach do 1000 °C)
 • drop with arrow

  OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA

  Oszczędnośc paliwa nawet do 3% ₄ aby Twój bak starczył na dłuzszą jazdę. (Na podstawie wyników badania oszczedności paliwa wg. klasyfikacji ACEA nasilniku M111 w porównaniu z branżowym olejem referencyjnym . Uzyskane efekty mogą różnić się w zależności od typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.)
 • co2 icon

  REDUKCJA EMISJI CO2

  Bardziej przyjazna dla środowiska ochrona silnika zapewniająca najwyższe osiągi. (Na podstawie ekwiwalentu CO2 na 1l zaoszczędzonego paliwa niespalonego w silniku.)