Shell Remote Sense pomaga monitorować stan oleju w silnikach na gaz składowiskowy, dostarczając kluczowych informacji, takich jak:

  • Całkowita liczba zasadowa (TBN) – kwasy powstałe w wyniku spalania gazów składowiskowych obniżają wartość rezerwy zasadowej układu smarowania. Monitorowanie TBN daje dobry obraz tego, czy olej może być dalej stosowany, czy też wskazana jest jego wymiana.
  • Krzem – siloksany w strumieniu gazu składowiskowego zamieniają się w stałe osady krzemionki, co prowadzi do zwiększonego zużycia ściernego. Shell Remote Sense pomaga monitorować poziom krzemu w oleju, dzięki czemu wiesz, kiedy ilość krzemu w oleju osiągnęłą poziom krytyczny.
  • Lepkość – duże zmiany lepkości oleju silnikowego mogą świadczyć o problemach ze spalaniem lub wskazywać, że do miski olejowej dolano niewłaściwy rodzaj środka smarnego. Problemy związane z lepkością powinny być natychmiast usuwane, aby uniknąć uszkodzenia silnika.
  • Zanieczyszczenie wodą – Shell Remote Sense wskazuje, kiedy zanieczyszczenia, takie jak woda, dostają się do silnika.

Inne wskaźniki mogą być dodane w zależności od potrzeb.

Czujniki Shell Remote Sense można zainstalować w silnikach napędzanych bardzo zakwaszonym gazem. System Remote Sense działa w silnikach cylindrowych rzędowych i w silnikach typu V.

Dowiedz się więcej o Shell Remote Sense

Przegląd Shell Remote Sense

Odwiedź stronę główną, aby dowiedzieć się, jak Shell Remote Sense monitoruje stan Twojego sprzętu w czasie rzeczywistym.

Portal klienta Shell Remote Sense

Czy jesteś już użytkownikiem Shell Remote Sense? Zaloguj się do portalu klienta, aby przeglądać swoje dane w czasie rzeczywistym.

Wybór właściwego oleju silnikowego

Usługa Shell Remote Sense może być stosowana do każdej marki silnika i każdej marki oleju, niezależnie od producenta. Aby zapoznać się z ofertą Shell w zakresie olejów do silników na gaz składowiskowy, odwiedź stronę Shell Mysella.

Więcej o Shell Lubricants

Odkryj nasze usługi w zakresie środków smarnych

Odkryj naszą kompletną gamę usług, zyskaj nieograniczony dostęp do specjalistycznej wiedzy i wsparcie – zarówno zdalnie jak i w formie bezpośrednich konsultacji.

Odkryj nasze produkty

Odkryj naszą gamę wysokiej jakości środków smarnych opracowanych przez ekspertów w zakresie technologii z myślą o zwiększeniu wydajności komponentów, wydłużeniu okresu eksploatacji urządzeń i znacznym skróceniu czasu przestojów.