Shell i Ducati startują razem w wyścigach podczas MotoGP od 2003 roku, dochodząc do podium już podczas debiutu zespołu i wygrywając mistrzostwa zespołów motocyklistów i konstruktorów w 2007 roku. Rok 2015 to kontynuacja współpracy z Ducati Corse i Pramac Racing.

Ducati jest jednym z kluczowych zespołów biorących udział w mistrzostrwach Superbike World Championship już od chwili ich inauguracji w 1988 roku. Natomiast sezon 2014 ponownie przyniósł wyjątkowe wyróżnienie dla trwającej od 1999 roku partnerskiej współpracy Ducati i Shell, dzięki której tandem ten zdobył jak do tej pory sześć tytułów mistrzowskich World Superbike Riders i dziewięć tytułów World Superbike Manufacturers. 

Shell chętnie pozwala nam zajrzeć na zaplecze tej współpracy, aby pokazać jak w dynamicznym i ekstremalnym środowisku wyścigów motocyklowych, opracowywane są paliwa i smary, które służą później motocyklistom na całym świecie.

Zawodnik na motocyklu

Współpraca techniczna z Ducati

Shell wykorzystuje swoją wiedzę zdobywaną na torach wyścigowych, do opracowywania paliw Shell V-Power i środków smarnych Shell Advance, tak aby motocykliści na całym świecie mogli korzystać z najnowszych technologii.

Celem współpracy Shell i Ducati jest stałe uzyskiwanie doskonałych wyników w kwestii niezawodności, przy jednoczesnej optymalizacji mocy motocykla.

Andrew Greenall, kierownik projektu, Współpraca techniczna Shell Advance z Ducati:

Współpraca techniczna Shell z Ducati to nieoceniony element naszego modelu opracowywania produktów motoryzacyjnych o nieprzeciętnych parametrach. Nasza współpraca z Ducati podczas mistrzostw MotoGP i Superbikes stanowi ostateczny test dla smarów motocyklowych Shell Advance i paliw Shell V-Power, umożliwiając bezpośrednie przeniesienie innowacji i technologii z toru wyścigowego na nasze produkty motoryzacyjne.”

U sedna tej współpracy leży pasja do technologii: Ducati projektuje legendarne motocykle wyścigowe i drogowe, podczas gdy Shell pracuje nad wysokiej jakości paliwami i środkami smarnymi, z myślą o potrzebach motocyklistów na całym świecie.

Więcej na stronie dla kierowców

Shell i Ducati MotoGP

Shell przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć o MotoGP, historii i wyścigach w bieżącym sezonie, a także motocyklu Ducati Desmosedici GP.

Shell i Ducati na mistrzostwach Superbike World Championship

Shell przedstawia wszelkie niezbędne informacje na temat motocykli klasy superbike, w tym historię, wyścigi w bieżącym sezonie oraz motocykl Ducati 1199 Panigale.