Nasze wyjątkowe paliwo Shell V-Power Racing 100 posiada co najmniej 100 oktanów, co pomaga zwiększać moc i wydajność silnika, dzięki bardziej kontrolowanemu procesowi spalania. W pojazdach, w których możliwa jest regulacja momentu zapłonu, tak wysoka liczba oktanowa paliwa pozwala efektywniej wykorzystać energię ze spalania paliwa, a dzięki temu pełniej wykorzystać moc i wydajność silnika 1.

Paliwa Shell V-Power dzięki ulepszonej formule czyszczą aż do 100% kluczowych części silnika i przywracają aż do 100% jego osiągów 2,3.

Shell V-Power pomagają chronić przed gromadzeniem się osadów pogarszających osiągi na kluczowych elementach układu paliwowego, takich jak zawory wlotowe i/lub wtryskiwacze paliwa oraz usuwać takie osady 2,3.

Z toru wyścigowego na drogę

Paliwa Shell V-Power są rekomendowane przez globalnych partnerów motoryzacyjnych, między innymi Scuderia Ferrari. Produkty Shell pomogły zespołowi Scuderia Ferrari sięgnąć aż po 10 tytułów konstruktorskich FIA Formula 1® i odnieść 12 zwycięstw w mistrzostwach kierowców F1®.

Każdy samochód, który opuszcza słynną fabrykę Ferrari, jest zasilany paliwem Shell V-Power; nasze formuły nadają się jednak do zastosowania nie tylko w silnikach samochodów wyścigowych.

Paliwo wyścigowe Shell V-Power dostarczane do Scuderia Ferrari składa się co najmniej w 99% ze składników tego samego typu co Shell V-Power Racing dla samochodów standardowych, nie wyścigowych.

Korzyści z ulepszonego paliwa Shell V-Power Racing

  • Wyższa wydajność

    Składniki paliwa Shell V-Power Racing zmniejszają tarcie, działając w samym sercu silnika Twojego samochodu. Dzięki co najmniej 100 oktanom, silnik Twojego samochodu może maksymalnie wykorzystać swoją moc/swój potencjał.

  • Najlepsza ochrona

    Ulepszona formuła paliw Shell V-Power zawiera 3×więcej cząsteczek czyszczących i ochronnych.

  • Maksymalne osiągi silnika

    Z biegiem czasu w silniku mogą się tworzyć osady. Ulepszony Shell V-Power czyści aż do 100% kluczowych części silnika i przywraca aż do 100% jego osiągów1,4.

1. Pomiary przy użyciu standardowych testów branżowych oraz testów własnych firmy Shell. Benzyna Shell V-Power Racing o liczbie oktanowej 100 w porównaniu z paliwami Shell FuelSave 95 o niższej liczbie oktanowej 95 w pojazdach reagujących na liczbę oktanową. Uzyskane efekty mogą różnić się w zależności od rodzaju pojazdu, typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.

2. Paliwa Shell V-Power pomagają chronić przed gromadzeniem się osadów pogarszających osiągi na kluczowych elementach układu paliwowego, takich jak zawory wlotowe i/lub wtryskiwacze paliwa oraz usuwać takie osady. Czystość i poprawa osiągów silnika wykazana przy użyciu standardowych testów branżowych oraz testów własnych firmy Shell. Przy ciągłym stosowaniu paliwa Shell V-Power od pierwszego całkowitego napełnienia baku.

3. Uzyskane efekty mogą się różnić w zależności od rodzaju pojazdu, typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.