Czym jest technologia DYNAFLEX?

Technologia DYNAFLEX to nazwa naszych zaawansowanych formuł dodatków uszlachetniających, zastosowanych we wszystkich paliwach Shell. Benzyna i Diesel różnią się, dlatego opracowano unikalne formuły dla każdego rodzaju paliwa.

Jak technologia DYNAFLEX działa na silnik?

Kluczowe elementy silnika są stale narażone na tworzenie się osadów. Powstają one na takich elementach układu paliwowego jak wtryskiwacze czy zawory wlotowe (w silnikach benzynowych z pośrednim wtryskiem). W wyniku ich tworzenia zmniejsza się wydajność pracy silnika.

Składniki czyszczące technologii DYNAFLEX pomagają usuwać szkodliwe osady i dzięki temu zwiększać efektywność procesu spalania.

Nowe benzyny Shell z technologią DYNAFLEX posiadają w swym składzie także składniki redukujące tarcie. Wspomagają one zmniejszanie tarcia w silniku, dzięki temu energia powstała ze spalania paliwa może być efektywniej zamieniona na generowaną przez silnik moc. 

Podczas licznych badań przeprowadzonych w laboratoriach Shell udowodniono, że nowe ulepszone składniki modyfikujące tarcie działają lepiej nawet w najbardziej wymagających warunkach, zarówno na autostradzie, jak i w mieście.

Tankuj regularnie Shell V-Power, by utrzymać silnik w optymalnym stanie i ciesz się osiągami każdego dnia.

Uzyskane efekty mogą różnić się w zależności od typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.

Więcej w dziale Paliwa Shell

Paliwo Shell V-Power Diesel

Shell V-Power to najlepsze paliwo dla osiągów i wydajności. Poczuj przyjemność z jazdy.

Benzyna Shell V-Power

Shell V-Power to najlepsze paliwo dla osiągów i wydajności. Poczuj przyjemność z jazdy z paliwem Shell.