Oszczędność

To prawda, że instalacja gazowa pozwala zaoszczędzić pieniądze. Przy założeniu, że średni koszt instalacji gazowej to 2500 zł, a spalanie wynosi 10 l gazu na 100 km zamiast 8l benzyny, cała inwestycja zwróci się średnio po 15 tysiącach przejechanych kilometrów.

Bezpieczeństwo

To mit, że ryzyko eksplozji zbiornika z gazem jest większe niż wybuch zbiornika z tradycyjnym paliwem. Wszystko zależy jednak od wyboru właściwego specjalisty, który zadba o to, aby zbiornik LPG i cała instalacja były szczelne.

Bezpiecznym rozwiązaniem jest oddanie auta w ręce ekspertów (np. Landi Renzo – jedna z wiodących firm oferujących szeroki wybór systemów gazowych), którzy zadbają o najwyższą jakość instalacji.

Samoobsługowe tankowanie

To mit, że obsługa dystrybutorów gazu jest skomplikowana i niebezpieczna. Na stacjach Shell każdy kierowca bezpiecznie zatankuje swój samochód, a w razie potrzeby pracownicy stacji będą służyć pomocą. Pamiętajmy tylko o zachowaniu tych samych procedur, co przy tankowaniu tradycyjnego paliwa: o wyłączeniu silnika i niepaleniu papierosów na terenie stacji!

Dla każdego

To mit, że tylko wybrane modele aut można wyposażyć w instalacje gazowe. Obecnie można je zamontować w niemal każdym silniku, włącznie z modelami z bezpośrednim wtryskiem.

Papierkowa robota

To prawda, że instalacje gazowe podlegają corocznym badaniom w stacji kontroli pojazdów. Przegląd instalacji zalecany jest co 10 tys. lub 15 tys. km, co dodatkowo gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji.

Więcej w sekcji Shell AutoGas

LPG Auto – gdzie zamontować instalację gazową?

Sprawdź, który warsztat profesjonalnie zamontuje instalację LPG w Twoim aucie!

Instalacja gotowa – czas na formalności

Masz już instalację LPG w swoim samochodzie? Sprawdź, jakie formalności musisz jeszcze załatwić!