Technologia Shell PurePlus to opracowany przez Shell przełomowy proces, który umożliwia uzyskiwanie z gazu ziemnego kryształowo czystego oleju bazowego, niezawierającego praktycznie żadnych zanieczyszczeń obecnych w ropie naftowej. Olej bazowy stanowi od 75 do 90% zawartości oleju silnikowego, dlatego jest to znacząca modyfikacja jego składu.

Technologia Shell PurePlus pozwala uzyskać olej bazowy zapewniający bardziej stabilną lepkość i ochronę przed tarciem oraz niższą lotność w porównaniu z powszechnie stosowanymi tradycyjnymi olejami bazowymi. Dzięki temu pomaga wydłużyć żywotność silnika, zmniejszyć koszty eksploatacyjne, jak również zmniejszyć zużycie oleju, poprawić efektywność spalania i uzyskać większą czystość silnika.

Zalety oleju Shell Helix Ultra

Osiągi

Przedstawienie szybszego przepływu oleju Shell Helix Ultra w porównaniu z olejem mineralnym

Niezwykła wydajność w skrajnych temperaturach

W ekstremalnie wysokich temperaturach olej Shell Helix Ultra pozostaje mocniejszy na dłużej, aby kontynuować pracę i chronić silnik. Zapewnia do 32% większą odporność na pogarszanie się jakości oleju niż najnowsze oleje standardowe.*

Dzięki niezwykłej wydajności w niskich temperaturach Shell Helix Ultra na bazie Technologii PurePlus zapewnia także do trzech razy szybszy przepływ oleju w temperaturze -40°C dla łatwiejszego rozruchu i szybszego rozgrzania silnika**.

*W porównaniu ze specyfikacją API SN i w oparciu o testy utleniania wg Sequence IIIG

**W porównaniu ze specyfikacją API SN i w oparciu o testy ASTM D484

Czystość silnika

Przedstawienie pozytywnego wpływu oleju Shell Helix Ultra na silnik

Bezkonkurencyjna ochrona przed szlamem

Olej Shell Helix Ultra na bazie Technologii PurePlus pomaga chronić wysokoobciążone silniki przed szkodliwymi osadami, które negatywnie wpływają na uzyskiwaną moc i osiągi silnika.

Skuteczność udowodniona na drodze. W testach terenowych Shell Helix Ultra na bazie Technologii PurePlus zapewniał doskonałą czystość silnika. Rezultat? Testowane pojazdy utrzymały taki sam poziom wydajności paliwowej i osiągi jak w dniu, w którym zjechały z linii montażowej.*.

Żaden inny olej nie zapewnia takiej czystości silnika**.

*W oparciu o dane z testu floty na dystansie 100 000 km

**W oparciu o wyniki testu wg Sequence VG pod kątem szlamu z wykorzystaniem 40W-40

Mniej dolewek

Przedstawienie zmniejszonego zużycia oleju Shell Helix Ultra w porównaniu z olejami niższej jakości

Niski stopień parowania pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze

Do 50% mniej strat wskutek parowania w porównaniu z olejem silnikowym niższej jakości.* Dlaczego ma to znaczenie? Ponieważ syntetyk o niskim stopniu parowania oznacza rzadsze uzupełnianie poziomu oleju, oszczędzając czas i pieniądze.

*Na podstawie testu lotności NOACK (ASTM D5800)

Oszczędność paliwa

Przedstawienie zmniejszonego tarcia pomiędzy częściami przy użyciu oleju silnikowego Shell Helix Ultra

Dla większej oszczędności paliwa

Im mniejsze tarcie między elementami silnika, tym lżej pracują i poruszają się, spalając mniejszą ilość paliwa. Shell Helix Ultra z olejem bazowym w Technologii PurePlus zapewnia niską lepkość i niskie tarcie, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet do 3% paliwa. *

*W oparciu o wyniki oszczędności paliwa ACEA M111 w porównaniu z olejem referencyjnym dla branży

Przełomowy proces

Uzyskiwanie kryształowo czystego oleju bazowego z gazu ziemnego.

1. Gazyfikacja 2. Synteza 3. Hydrokraking 4. Produkty GTL
Metan pozyskiwany z gazu ziemnego reaguje z czystym tlenem, tworząc gaz syntezowy. Gaz syntezowy przechodzi przez reaktor, w którym jest skraplany do cieczy nazywanej syntetyczną ropą naftową. Syntetyczna ropa naftowa trafia następnie do instalacji hydrokrakingu, gdzie jej cząsteczki są rozbijane i tworzą się nowe. Nowe cząsteczki są destylowane do produktów GTL, w tym olejów bazowych PurePlus.

Jak to działa

Olej bazowy uzyskany za pomocą Technologii Shell PurePlus jest wzbogacany o specjalną formułę aktywnych dodatków czyszczących Technologię Aktywnego Oczyszczania (Active Cleansing Technology), dzięki czemu olej Shell Helix Ultra jest najbardziej zaawansowanym technologiczne olejem silnikowym. Jego unikalny skład sprawia, że olej Shell Helix Ultra pozwala zapewnić jeszcze wyższy poziom oczyszczania i ochrony, co oznacza, że żaden inny olej silnikowy nie utrzyma silnika w stanie tak bliskim fabrycznej czystości.

Jaki był powód opracowania Technologii Pureplus przez firmę Shell?

Światowa Technologia produkcji silników samochodowych rozwija się w niezwykle szybkim tempie, co sprawia, że producenci pojazdów potrzebują olejów silnikowych o wyższym poziomie wydajności. Z tego powodu zapotrzebowanie rynkowe przesunęło się w kierunku olejów syntetycznych najwyższej klasy (wysokiej jakości olejów o niższej lepkości i stałej jakości). Tylko takie oleje pozwalają kierowcom wykorzystać wszystkie możliwości współczesnych, wysokowydajnych silników.

Firma Shell stale poszukuje nowych rozwiązań i usprawnień technologicznych w produkcji swoich olejów. Za pomocą olejów bazowych wytwarzanych z gazu ziemnego, które stanowią punkt wyjścia do niezrównanej czystości, firma Shell opracowała ulepszoną i rozszerzoną gamę syntetycznych olejów silnikowych i zwiększyła wydajność produktów.

Polecany przez najlepszych

Scuderia Ferrari

Aby uzupełnić olej w samochodzie, kierowca Ferrari F1 używa Shell Helix Ultra

Partner techniczny

Współpraca Shell z Enzo Ferrari sięga do lat 30. XX wieku. Pierwszy samochód Ferrari, który wyjechał z fabryki we włoskim Maranello w 1947 roku, napędzany był środkiem smarnym Shell. Do dziś olej silnikowy Shell Helix Ultra na bazie Technologii PurePlus znajduje się w każdym silniku Ferrari opuszczającym linię produkcyjną w Maranello, od modelu 458 Italia do najnowszych innowacji Ferrari.

Świadomość, że produkt jest wystarczająco dobry dla takiego supersamochodu, jak Ferrari daje kierowcom pewność, że to jest olej silnikowy, któremu mogą zaufać.

Także Formuła Jeden™ testuje olej Shell Helix Ultra w trudnych warunkach z dużymi prędkościami. Naukowcy Shell wkładają ogromne starania w to, by zoptymalizować oleje silnikowe do silników wyścigowych, w które zaopatrują Scuderia Ferrari, aby zapewnić im maksymalną moc i osiągi na torze*

„Nasze silniki są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie silników na świecie. Potrzebują one oleju najwyższej klasy. Dlatego właśnie wybraliśmy olej Shell Helix Ultra z technologią PurePlus”. – Scuderia Ferrari

„Shell Helix Ultra na bazie Technologii PurePlus to jedyny olej silnikowy, któremu ufam”. – Kimi Räikkönen, kierowca Scuderia Ferrari

*Podczas gdy oleje silnikowe Shell Helix Ultra na bazie Technologii PurePlus na tor i na drogę cechuje ta sama platforma technologiczna, skład olejów do samochodów wyścigowych dostosowany jest do ekstremalnych warunków na torze.

BMW Motorsport

Kierowca sportów motorowych BMW opierający się o samochód, w którym użyto oleju Shell Helix o indywidualnie dopasowanym składzie

Jeden z najlepszych partnerów technologicznych

BMW Motorsport i Shell Helix Ultra łączy współpraca techniczna - naukowcy z Shell ściśle współpracują z inżynierami z BMW Motorsport nad szczegółowymi badaniami i& rozwojem. Wszystkie samochody 8 BMW M4 DTM ścigają się na unikalnych mieszankach oleju Shell Helix Ultra, który także jest stworzony na bazie Technologii Shell PurePlus. Docelowo skorzysta na tym kierowca na drodze, ponieważ zespół Shell Helix Ultra testuje oleje silnikowe w ekstremalnych warunkach, co pomaga kierować ciągłym rozwojem olejów silnikowych nowej generacji, jak Shell Helix Ultra oparty na Technologii PurePlus.

„DTM to wymagająca seria. Tor jest trudny, a konkurencja ostra. By wygrać, wszystko musi być idealne – także olej silnikowy. Olej Shell Helix Ultra został opracowany, by chronić mój silnik.  Pomaga mi maksymalnie wykorzystać możliwości samochodu w każdym momencie". – Augusto Farfus, kierowca fabryczny BMW

*Podczas gdy oleje silnikowe Shell Helix Ultra na bazie Technologii PurePlus na tor i na drogę cechuje ta sama platforma technologiczna, skład olejów do samochodów wyścigowych dostosowany jest do ekstremalnych warunków na torze.

Maserati

Zdjęcie silnika Maserati, w którym zastosowano olej Shell Helix Ultra oparty na technologii PurePlus

Partner techniczny

Olej silnikowy Shell Helix Ultra oparty na Technologii Pureplus znajduje się w każdym silniku Maserati opuszczającym linię produkcyjną. Shell Helix Ultra i Maserati dzielą ambitną wizję przyszłości globalnego rynku luksusowych samochodów i zaangażowanie, by dostarczyć najlepsze produkty kierowcom na całym świecie - wysokiej jakości olej silnikowy, który poprawi sprawność silnika, pozwalając kierowcom Maserati czerpać radość z jazdy. Shell Helix Ultra jest także dumnym sponsorem samochodu w Maserati Trofeo World Series.

„Wprowadzenie na rynek nowego rewolucyjnego oleju Shell Helix Ultra na bazie Technologii PurePlus jest ważnym krokiem w przyszłość pod względem naszej oferty olejów silnikowych dla producentów luksusowych samochodów jak Maserati”. – Cara Tredget, Menadżer ds. Technologii Shell Auto OEM

Więcej w dziale kierowcy

Motocyklowe oleje silnikowe Shell Advance

Chroń silnik i ciesz się jazdą dzięki olejom silnikowym Shell Advance z Technologią Shell PurePlus.

Oleje silnikowe Shell Helix

 Opracowane, by spełniały potrzeby Twojego samochodu – niezależnie od warunków jazdy. Odkryj pełną gamę produktów.