Wskazówki i porady

1. Poznaj zalety w pełni syntetycznego oleju silnikowego

Stosowanie syntetycznego oleju silnikowego może pomóc zapewnić długotrwałą wydajność i ochronę silnika. W pełni syntetyczny olej silnikowy Shell Helix Ultra powstaje w przełomowym procesie upłynniania gazu ziemnego, który pozwala przekształcić ten surowiec w czysty olej bazowy o silniejszych wiązaniach molekularnych.

2. Dowiedz się, jaki typ silnika posiadasz i czego potrzebujesz, aby go chronić

Rodzaj posiadanego silnika, w tym z turbosprężarką lub ze sprężarką mechaniczną, odgrywa dużą rolę w wyborze rodzaju oleju silnikowego do samochodu. Wybierając olej silnikowy, należy zadbać, aby jak najlepiej chronił on silnik.

Stawiając na wyjątkowe właściwości w pełni syntetycznego oleju silnikowego Shell Helix Ultra, nawet kierowcy posiadający samochody z mocnymi silnikami1 zyskują pewność długotrwałej wydajności i ochrony silnika, która pozwoli im czerpać radość z jazdy również w ekstremalnych warunkach. Shell Helix odznacza się także niską lepkością i zmniejszonym współczynnikiem tarcia, co może prowadzić do ograniczenia zużycia paliwa nawet o 3,3%2.

3. Poznaj swój styl jazdy

Współczesny sposób eksploatacji pojazdów powoduje dodatkowe obciążenie silników, co sprawia, że rola olejów silnikowych staje się jeszcze ważniejsza. Podczas każdej podróży – czy to w miejskim korku, czy w trasie – potrzeby silnika będą inne, dlatego ważne jest, aby olej silnikowy był w stanie poradzić sobie we wszystkich warunkach.

Na szczęście Shell Helix Ultra został opracowany, aby sprawdzał się w każdych warunkach, zarówno w mieście, jak i podczas przygód w terenie, dzięki czemu możesz naprawdę oddać się swojej motoryzacyjnej pasji.

4. Chroń swój silnik przed ekstremalnymi czynnikami

Jeśli Twoją pasją jest jazda w ekstremalnych warunkach, upewnij się, że chronisz swój silnik przed wszystkimi rodzajami naprężeń temperaturowych, które wpływają na jego parametry, takimi jak zimny rozruch i ciepło spowodowane obciążeniem silnika. W pełni syntetyczny olej Shell Helix Ultra charakteryzuje się doskonałą płynnością w niskich temperaturach, nawet do -40 stopni. Obniżona lepkość zapewnia nawet trzykrotnie szybszy przepływ w niskich temperaturach, ułatwiając rozruch i rozgrzewanie silnika3. Shell Helix Ultra zachowuje również wytrzymałość w temperaturach do 1000°C, pomagając utrzymać wydajność silnika i chroniąc jego kluczowe części4.

Skorzystaj z narzędzia Shell LubeMatch, by wybrać odpowiedni olej silnikowy.

1 Na podstawie wyników testów silnikowych DV6C (CEC L-106-16) i OM646LA Bio (CEC L-104-16) w porównaniu ze specyfikacją ACEA C5 przy zastosowaniu SAE 0W-20.

2 Na podstawie wyników ACEA M111 dotyczących oszczędności paliwa w porównaniu z branżowym olejem referencyjnym.

3 W porównaniu z limitem SAE J300 opartym na wynikach badań ASTM D4684.

4 W porównaniu z limitem SAE J300 opartym na wynikach badań ASTM D4684.