W tegorocznej edycji organizatorzy szczególną uwagę zwrócili na firmy, które angażują się w rozwój infrastruktury oraz elektryfikację floty. Wśród nich znalazł się Shell Polska, wyróżniony za aktywność w zakresie usług roamingowych zapewniających dostęp do ponad 3800 punktów ładowania w Polsce i ponad 500 tysięcy w Europie. 

Shell aktywnie wspiera rozwój polskiej elektromobilności, zarówno poprzez rozbudowę niezbędnej infrastruktury, jak też wsparcie w elektryfikacji flot indywidualnych oraz biznesowych klientów. Jako pierwszy w Polsce Shell uruchomił na swoich stacjach szybkie ładowarki IONITY w pełni zasilane zieloną energią, o bardzo wysokiej mocy do 350 kW (jest to o 3 razy większa moc niż standardowych ładowarek dostępnych na autostradach). W planach są kolejne lokalizacje z ładowarkami o mocy ponad 100 kW, a w wybranych miejscach także ładowarki o mocy 360 kW. Do tego kierowcy ładujący samochody, mogą skorzystać z dostępnej oferty usługowej i gastronomicznej na stacjach, co znacznie poprawia komfort ładowania. Shell chce również rozwijać tzw. destination point, czyli ładowarki o mniejszej mocy tam, gdzie klienci spędzają więcej czasu i mogą sobie pozwolić na nieco dłuższe ładowanie np. w restauracjach czy centrach handlowych. 

Klienci biznesowi Shell, korzystający z karty flotowej Shell Card EV mają dostęp do jednej z największych sieci ładowania w Polsce obejmującej już ponad 3800 punktów. Sieć obejmuje ładowarki takich operatorów jak m.in. IONITY, GreenWay, EV+, Power Dot, Elocity, Noxo Energy, Last Mile Solutions, Pure City, Go-Blue, Horyzont EV. W całej Europie liczba ta sięga ponad 500 tys. punktów. Shell Card EV umożliwia nie tylko ładowanie pojazdów elektrycznych, ale również uiszczanie opłat drogowych bezpośrednio na bramkach, jak i w systemie eTOLL czy videotolling przy współpracy z Autopay. Karta flotowa Shell Card umożliwia także płatność za myjnie samochodowe oraz korzystanie z pełnej oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell. pełnej oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell.

Aplikacja Shell Recharge pozwala natomiast planowanie trasy pojazdem elektrycznycm z uwzględnieniem stanu naładowania baterii i rodzaju samochodu, którym podróżujemy. Można dzięki niej sprawdzić dostępność ładowarek, ich moc, lokalizację, przewidywany czas ładowania czy znaleźć najbliższy punkt ładowania.

W ramach programu Accelerate to Zero Shell oferuje indywidualny program wsparcia w dekarbonizacji floty. Więcej informacji na temat oferty dla klientów biznesowych można znaleźć tutaj.

– Efektywne wspieranie elektromobilności powinno obejmować kompleksowe działania, które z jednej strony dadzą pole do jej rozwoju w postaci np. coraz większej liczby punktów ładowania, a z drugiej zachęcą do elektryfikacji floty samochodowej np. poprzez intuicyjne aplikacje ułatwiające planowanie trasy naszej elektrycznej floty. Shell już od kilku lat angażuje się w ten proces, dlatego tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.

Nagroda „Lider Elektromobilności 2023” skierowana jest do wszystkich firm, oferujących produkty bądź świadczących usługi związane z zeroemisyjnym transportem. Laureatów wyłania się w kilku etapach z grona prywatnych i państwowych instytucji i przedsiębiorstw m.in. operatorów flot samochodowych, dostawców pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania, podzespołów czy też usług związanych z branżą elektromobilności.

Więcej o ofercie Shell dla flot elektrycznych na stronie Karty flotowe do samochodów elektrycznych | Shell Polska