W grudniu 2022 r. Shell otworzył 8 stacji, które zostały uruchomione w Sękocinie Starym (woj. mazowieckie), Suwałkach (woj. podlaskie), Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie), Choroszczy (woj. podlaskie), Krośnie (woj. podkarpackie), Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie) Gnojniku (woj. małopolskie) i stację LNG we Wrześni (woj. wielkopolskie)2. W styczniu br. firma również nie zwalnia tempa. Nowy rok zaowocował kolejnymi punktami Shell w Gdyni (woj. pomorskie), Głogowie (woj. wielkopolskie) oraz w Żelechowie (woj. mazowieckie).

Wszystkie nowo otwarte punkty są wyposażone w paliwa Shell FuelSave, Shell V-Power, AutoGas i AdBlue. Ponadto stacja we Wrześni oferuje możliwość tankowania LNG (skroplonego gazu ziemnego). Kierowcy oprócz zatankowania auta mogą również zakupić produkty spożywcze i samochodowe oraz skorzystać z oferty kawiarniano-gastronomicznej Shell Café. Na klientów czeka aromatyczna kawa w dwóch odsłonach – espresso i lungo oraz świeżo wypiekane przekąski. Stacje są też przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, przy obiektach w Gnojniku oraz Suwałkach są dostępne myjnie bezdotykowe JET, a w Sękocinie Starym w pierwszym kwartale 2023 roku zostaną otwarte myjnie – automatyczna i ręczna typu JET-WASH. Stacje będą poszerzane też o ładowarki elektryczne dużej mocy.

– Widzimy, że cały czas jest miejsce na nowe obiekty w związku z rozwijającą się infrastrukturą. Polska jest dla Shell ważnym rynkiem rozwojowym. Planujemy w tym roku poszerzyć naszą sieć w tym roku o ponad 30 stacji. Nie zapominamy o jakości, która jest naszym wyróżnikiem na rynku: szczególnie kawa i paliwo. Nasz autorski koncept Shell Café z każdym dniem cieszy się coraz większą popularnością, a oferta gastronomiczna w zeszłym roku została wyróżniona złotym Laurem Klienta. Natomiast nasze paliwa FuelSave i Shell V-Power w tym roku po raz 6 z rzędu otrzymały złoty Laur Klienta, co czyni nas liderem na rynku. Słowa uznania należą się całemu zespołowi, który każdego dnia pracuje nad rozwojem sieci i dbaniem o jakość produktów i obsługi - mówi Monika Kielak-Łokietek, prezeska Shell Mobility i członkini zarządu Shell Polska.

– Z miesiąca na miesiąc będą pojawiać się kolejne stacje Shell na mapie Polski. Coraz więcej otwieramy również stacji partnerskich. Cieszy nas to szczególnie, ponieważ pokazuje nam, że partnerzy chcą budować obiekty pod naszą marką - komentuje Tomasz Bartos, dyrektor ds. rozwoju sieci stacji paliw w Shell Polska.

Każdy kierowca tankujący na Shell może też skorzystać z promocji „Wtorki i czwartki z Shell V‑Power”. W ramach oferty specjalnej paliwa premium są dostępne w cenach paliw podstawowych. We wtorki można kupić taniej benzynę Shell V-Power 95, a w czwartki olej napędowy Shell V-Power Diesel.

1Jedna z nich to stacja Shell LNG, która została otwarta przy istniejącej już stacji

Przy istniejącej już stacji we Wrześni