Shell Café jest konceptem kawiarniano-gastronomicznym wprowadzonym w sierpniu 2021 r. Zmianą dla klientów była nowa jakość kawy – dwie mieszanki stworzone we współpracy z cenionymi roastmasterami oraz obsługa baristów na stacjach. Shell Café 2.0 oznaczało testowanie modelu standalone. Pierwsza kawiarnia Shell poza stacją paliw została otwarta w lipcu minionego roku w Warszawie przy ul. Karolkowej 30. Odsłona 3.0 to jeszcze lepsza doskonałość operacyjna, świeższe produkty w atrakcyjnych cenach i nowe mieszanki kawowe.

Co to znaczy w praktyce?

Przez najbliższe trzy miesiące propozycję konceptu Shell Café zostaną zmodyfikowane w oparciu o specjalne oferty: śniadaniową, lunchową, popołudniową i wieczorną. Przewidując popyt na dane kategorie, firma będzie dbała, aby w tych godzinach produkty były świeżo wypieczone/ przygotowane.

– Klienci stacji Shell zawsze mogą liczyć na bardzo atrakcyjne oferty. Chcemy łączyć nasz wyróżnik, czyli wysoką jakość produktów z korzystnymi cenami. Warto korzystać z aplikacji Shell ClubSmart, gdyż na członków klubu czekają wspaniałe oferty punktowe. Stawiając na oferty dopasowane do cyklu dnia, nasi klienci będą mieć pewność, że serwowane im produkty zostały przygotowane krótko przed podaniem, a kawa Shell Cafe nieustannie zachwyca smakiem i aromatem – mówi Monika Kielak-Łokietek, prezeska zarządu Shell Mobility, członkini zarządu Shell Polska.

Kawa używana na Mistrzostwach Świata Baristów od teraz na stacjach Shell

Na stacjach Shell, początkowo w formie testu od marca, w ofercie znajduje się limitowana edycja kaw speciality. Jest to kawa o bardzo wysokiej punktacji – powyżej 80 punktów w 100-punktowej skali SCA (Special Coffe Association). Dysponują one bardzo wysokim profilem sensorycznym i we wszystkich mistrzostwach kawowych na świecie korzysta się z mieszanek, które zostały ocenione powyżej 80 punktów. Kawa speciality sprzedawana na Shell ma ok. 82-87 punktów. Mieszanki wydobywają też w naturalny smak podobny do truskawki, marakui czy mango (bez dodawania tych składników).

– Mieszanka kaw speciality będzie udostępniona we wszystkich naszych punktach. Będzie to bardzo duży wyróżnik nie tylko w segmencie stacji paliw, ale nawet w biznesie kawiarnianym. W Warszawie jest niewiele punktów, które oferują kawę speciality, dlatego cieszę się, że jako Shell możemy wieść prym w tej dziedzinie – mówi Mikołaj Pawlak, dyrektor kategorii Shell Café w Shell Polska.

Dodatkowe informacje dla redaktorów:

Dokładna lista oferty promocyjnej:

  • Oferta śniadaniowa w godzinach 5:00-11:00, w ramach której będą trzy zestawy do wyboru: croissant (maślany lub czekoladowy) lub cookies (owsiane lub czekoladowe), ciastko bez cukru lub cała świeża witryna i krótkie zapiekanki + kawa/ herbata/ czekolada/ woda Shell Café z rabatem 33 proc. na napój1 + 300 pkt Shell ClubSmart
  • Oferta lunchowa w godzinach 11:00-15:00, w ramach której będą cztery zestawy do wyboru: zawartość całej witryny świeżej i frytki lub zapiekanka i frytki lub oferta obiadowa wraz z zupą lub kanapki pakowane i słodka przekąska + kawa/ sok pomarańczowy lub warzywny tłoczony/ czekolada/ woda Shell Café z rabatem 33 proc. na napój2 + 500 pkt Shell ClubSmart
  • Oferta popołudniowa w godzinach 15:00-17:00, w ramach której będą dwa zestawy do wyboru: hot-dog lub cookies (owsiane lub czekoladowe) i ciastko bez cukru + kawa/ herbata/ czekolada/ woda Shell Café z rabatem 33 proc. na napój3 + 300 pkt Shell ClubSmart
  • Oferta wieczorna w godz. 17:00-20:00, w ramach której będą dwa zestawy do wyboru: panini (wszystkie smaki) lub kanapka pakowana + kawa/ herbata/ czekolada/ woda Shell Café z rabatem 33 proc. na napój4 + 300 pkt Shell ClubSmart

Oferta weekendowa: W weekendy w godzinach 8:00-10:00 przy zakupie dwóch kaw, trzecią kawę, czekoladę lub herbatę klient otrzyma za 1 gr5. W godzinach 17:00-19:00 podobna zasada będzie obowiązywała przy hot dogach. Przy zakupie dwóch, trzeci mały hot dog klient otrzyma za 1 gr. Przez cały dzień będzie można zakupić trzy dowolne kawy 250 g, a czwartą dowolną kawę 250 g otrzymać za 1 gr. Do każdego zamówienia dla klubowiczów będzie doliczane 200 pkt Shell ClubSmart.

Oferta miesiąca (luty): Kupując 2 kawy Shell Café, klient otrzyma kubek wielorazowego użytku w promocyjnej cenie 9,99 zł. We wtorki i czwartki dla klubowiczów Shell ClubSmart kawy paczkowane w promocji 3+1 za 1 grosz.

Z wyłączeniem czekolady
Z wyłączeniem dodatkowego espresso i czekolady
3 Z wyłączeniem dodatkowe espresso czekolady
4 Z wyłączeniem czekolady
5 Z wyłączeniem dodatkowego espresso