Oleje Shell Helix przeznaczone są do silników samochodów osobowych. Od momentu pojawienia się na rynku sukcesywnie zdobywały uznanie zarówno ekspertów branżowych, jak i polskich kierowców. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody. Najnowszą jest medal w programie „Dobra Marka 2023 – Jakość, Zaufanie, Renoma”, którego celem jest wyłonienie najlepszych, innowacyjnych i najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku.

W ramach programu już po raz czternasty zostały przeprowadzone badania określające wartość, aktywność oraz rozpoznawalność poszczególnych brandów. Analizy obejmują m.in. pozycję rynkową poszczególnych marek i jej wahania, jakość produktów oraz stopień zaufania klientów. Shell Helix został wyróżniony medalem „Dobra Marka” po raz drugi, pierwszy raz miało to miejsce w 2017 roku.

Cieszymy się bardzo z kolejnego wyróżnienia dla Shell Helix, naszej najważniejszej marki i dziękujemy za zaufanie odbiorców. Nagroda w programie „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” to potwierdzenie wysokiej jakości naszych produktów. Przyznanie jeszcze jednego tytułu oznacza, że oleje silnikowe Shell Helix utrzymują uznanie ekspertów motoryzacyjnych i zaufanie polskich kierowców, co jest dla nas szczególnym powodem do dumy. Warto podkreślić, że decyzje konsumentów w naszym kraju idą w parze z globalną oceną naszych produktów. Oleje Shell Helix mają aprobaty i rekomendacje wszystkich wiodących producentów samochodów na świecie powiedział Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży w dziale olejowym Shell Polska.

Shell Helix to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie, w pełni syntetyczne oleje silnikowe dostępne na polskim rynku. Są produkowane z gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej technologii Shell PurePlus. Ich stosowanie przekłada się na lepsze osiągi, ochronę i żywotność jednostki napędowej1 oraz – co jest dziś szczególnie ważne dla kierowców – ograniczenie spalania paliwa2.

Otrzymany właśnie znak „Dobra Marka” jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym olejom Shell Helix. Na początku 2023 roku polscy kierowcy nagrodzili tę markę w plebiscycie Złoty Laur Klienta/Laur Konsumenta. Wcześniej brand Shell Helix otrzymał m.in. nagrodę e-Laur X-lecia Lauru Konsumenta oraz Fleet Derby 2022.

1 Doskonała ochrona przed naprężeniami i zużyciem silnika w ekstremalnych temperaturach, w porównaniu ze specyfikacją API SP.

2 W oparciu o wyniki zużycia paliwa ACEA M111 w porównaniu z olejem referencyjnym dla branży.