Podróżujący rozpoczęli wyprawę z polskich miast – Warszawy, Krakowa i Wrocławia, by po kilkunastu godzinach dotrzeć do austriackiego górskiego miasteczka Kaunertal. Podczas czterodniowego wyjazdu uczestnicy wyścigu mogli razem z Shell doświadczyć uroków podróżowania elektrykiem. Samochody ładowały się w Polsce oraz za granicą w ramach sieci Shell Recharge przy użyciu uniwersalnej karty Shell. Użytkownicy aktywnie korzystali także z aplikacji Shell Recharge, która w wygodny i intuicyjny sposób pozwala wyszukać ładowarki, sprawdzić ich dostępność oraz inicjować i kończyć ładowania.

Oprócz tego na zaproszonych gości czekały merytoryczne warsztaty z Shell Card prowadzane przez specjalistów SFS z zakresu narzędzi i usług wspierających klientów w ich drodze do zeroemisyjności. Tematem jednego ze spotkań był niedawno wprowadzony do Polski program Accelerate to Zero, w ramach którego Shell wspiera klientów, wskazując im drogę do osiągnięcia zerowej emisji netto ich biznesów. W ramach programu eksperci SFS szczegółowo analizują indywidualne potrzeby klientów, aby postawić diagnozę, a następnie zaplanować i monitorować wdrażanie oraz realizację naszych rekomendacji. W drugi dzień warsztatów uczestnicy wyjazdu mieli okazję wcielić się w zarządców flot, a ich zadaniem było zapoznanie się z usługami telematycznymi gwarantującymi lepsze bezpieczeństwo i optymalizację kosztów. Menadżerowie flot za pomocą małego urządzenia mogą na bieżąco monitorować zużycie paliwa, prędkości, długość tras czy lokalizacji.

– Po raz pierwszy w Shell wyruszyliśmy w podróż w Alpy samochodami elektrycznymi, zabierając ze sobą prawdziwych ekspertów i miłośników elektromobilności. W ciągu czterech dni mogliśmy wspólnie podzielić się swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi podróżowania elektrykiem. W Shell pragniemy realnie wspierać proces elektryfikacji transportu w Polsce. Nasza kilkunastogodzinna podróż udowodniła, że samochody napędzane energią elektryczną to nie tylko pojazdy przeznaczone do jazdy miejskiej. To również wygodne i kompaktowe środki transportu, które sprawdzą się w dłuższej i bardziej wymagającej trasie. Przy okazji tego typu wyjazdu widzimy jak różnorodna może być jazda elektrykami – indywidualny styl jazdy czy efektywne planowanie przystanków mają ogromny wpływ na jakość i długość podróży – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.

W Shell EV Race 2023 wzięło udział wielu entuzjastów elektromobilności i ekspertów z tej branży m.in. członkowie PSPA, EV Klub Polska, Jania Fleet Mobility, Autopay, Blue Media, SKFS oraz dziennikarze branżowi.