Dla miłośników Ferrari ostatnie tygodnie to pasmo dobrych wiadomości. Po zwycięstwie w czołowej klasie 91. edycji 24h Le Mans, fani włoskiego producenta mają jeszcze jeden powód do radości. Za sprawą nowej akcji Shell klienci mogą zebrać kolekcję czterech ekskluzywnych modeli Ferrari.

Bardziej sentymentalni fani marki mogą postawić na pochodzące z 1967 roku Ferrari 330 P4, a ceniący nowoczesność – model 296 GTB, pierwszy z hybrydowym silnikiem V6. Pośród modeli są jeszcze charakterystyczne, aerodynamiczne F1-75, którym w sezonie 2022 ścigali się Charles Leclerc i Carlos Sainz lub Daytona SP3 nawiązujący do jednego z najbardziej spektakularnych wyczynów w historii Ferrari. W 1967 roku kierowcy Ferrari zajęli całe podium podczas wyścigu 24H of Daytona, detronizując wówczas swojego największego rywala, Forda.

Czas sprzyja obecnie zarówno powrotom Ferrari na wyścigowe podia, jak również startom na wyjazdy wakacyjne, podczas których można zatrzymać się na stacji Shell po wybrany model z kolekcji. Każdy z nich jest zdalnie sterowany przez Bluetooth® za pomocą smartfona, co pozwala z łatwością urządzać wyścigi zarówno wśród najmłodszych jak i większych fanów.

Jak je zdobyć?

W terminie pomiędzy 19 czerwca br. a 10 września br. wystarczy zebrać 5 naklejek, tankując, kupując dowolną kawę w zestawie z kanapką, zapiekanką lub hot dogiem lub korzystając z myjni (z wyłączeniem programu Express). Zebrane naklejki można wymienić na wymarzony model na kilka sposobów:

  • zakupić za 59,99 zł brutto;
  • dla Klubowiczów Shell ClubSmart w promocyjnej cenie: 54,99 zł brutto;
  • lub za płatność punktami Shell ClubSmart: 5499 pkt.

Naklejki można zdobyć na kilka sposobów:

  • tankując minimum 50 litrów paliwa Shell V-Power - 4 naklejki,
  • tankując minimum 25 litrów paliwa Shell V-Power - 2 naklejki,
  • tankując minimum 25 litrów paliwa Shell Fuel Save - 1 naklejka,
  • tankując minimum 25 litrów gazu Shell AutoGas - 1 naklejka,
  • kupując dowolną kawę w zestawie z kanapką lub zapiekanką lub hot-dogiem - 1 naklejka,
  • korzystając z dowolnego programu myjni (z wyłączeniem programu Express) - 1 naklejka.

Wyjątkowe emocje napędzane na torze wyścigowym i na drodze

– Z Ferrari łączą nas podobne wartości – zamiłowanie do doskonałości, praca zespołowa i pasja do wyścigów. Współpraca z Ferrari rozpoczęła się prawie 100 lat temu i obejmuje nie tylko działania na torze, ale też właśnie takie akcje jak ta. Nasze kolekcje co roku cieszą się dużym zainteresowaniem co pokazuje nam, że wśród klientów jest ogromny duch motorsportu i w ten sposób fani chcą być bliżej swojej ulubionej marki – mówi Justyna Goraj, dyrektorka marketingu Mobility w Shell Polska.

Nie wszyscy wiedzą, że paliwo Shell V-Power jest jedynym paliwem rekomendowanym i współtworzonym przez Ferrari. Partnerstwo z Ferrari polega nie tylko na testowaniu paliw i olejów, ale również na rzecz rozwoju innowacyjności w sportach motorowych. Shell ma w planach rozwijać i wdrażać rozwiązania zmniejszające ślad węglowy zespołu i sprzyjające osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.

Dostępność modeli z kolekcji będzie zależna od aktualnej oferty danej stacji. Liczba modeli jest ograniczona. Maksymalna liczba naklejek, które można otrzymać za zakup paliwa Shell V‑Power podczas jednej transakcji, to 4 sztuki. Regulamin oraz lista stacji objętych promocją są dostępne na www.shell.pl.