Shell Card z nagrodą Fleet Derby 2021
Shell Card z nagrodą Fleet Derby 2021

Fleet Derby 2021 to dziesiąta, jubileuszowa edycja plebiscytu dedykowanego dostawcom rynkowym i ich odbiorcom. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych produktów i usług flotowych oraz innowacyjnych rozwiązań dostępnych w Polsce, które kształtują rynek flotowy oraz mają realny wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej, leasingowej i flotowej. W tym roku do konkursu przyjęto aż 183 zgłoszeń. Jednym z nich była nominacja karty paliwowej Shell Card w kategorii „Produkt/usługa flotowa – karta paliwowa”, która zdobyła największą liczbę głosów w swojej kategorii i została wyróżniona jako najlepsza karta paliwowa.

Shell Card to karta paliwowa skierowana zarówno do małych jak i dużych flot. Jest ona akceptowana na ponad 22 tys. stacji Shell w Europie i blisko 16 tys. stacji partnerskich. W Polsce użytkownicy Shell Card mają do dyspozycji ponad 900 stacji Shell i Lotos. Karta umożliwia wygodne uiszczanie opłat za przejazdy drogami, tunelami i mostami w 25 krajach oraz sprawne rozliczanie podatku VAT i akcyzy. Dzięki partnerstwu z TRAVIS przewoźnicy mogą zarezerwować takie usługi jak parkingi, mycie i naprawa ciężarówek oraz cystern, za które zapłacą kartą paliwową. Poprzez nowoczesną platformę Shell Fleet Hub spedytorzy mogą zarządzać kartami, kontrolować wydatki i zużycie paliwa, generować raporty, określać własne parametry kontrolne ustawiać limity ,alerty e-mail czy SMS.

Kartę paliwową Shell Card wyróżnia możliwość kompensacji emisji CO2 z paliwa. Usługa jest dostępna dla wszystkich klientów flotowych w Polsce od stycznia 2021 r. Łączna ilość emisji CO2, która została skompensowana w wyniku uczestnictwa w usłudze jest poświadczona rocznym certyfikatem wydawanym przez Shell.

W dziesiątej edycji Fleet Derby firma Shell Polska otrzymał również wyróżnienie w podkategorii „Paliwa, oleje” za olej silnikowy Shell Rimula. W zeszłym roku firma Shell została uznana przez magazyn Fleet za lidera w branży transportowej, otrzymując tytuł „Fleet Leader 2020” za otwarcie pierwszej stacji Shell LNG w Polsce.