Początkowo programem objętych zostało 13 stacji: 9 kluczowych lokalizacji w Warszawie i 4 w Krakowie. Klienci mogą zamawiać swoje ulubione produkty po takiej samej cenie, w jakiej kupiliby je na stacji, płacąc jedynie za dostawę.

Na całym świecie dostawy żywności cieszą się coraz większą popularnością, a ostatnie wydarzenia jeszcze zwiększyły popyt na tę formę zakupów. W Shell chcemy zapewnić naszym klientom szeroki dostęp do naszych usług i produktów i kluczowe jest dla nas dostosowanie się do ich potrzeb. Cieszymy się z uruchomienia w Polsce programu pilotażowego z Uber Eats, dzięki któremu klienci będą mogli zamawiać online żywność, niezbędne artykuły spożywcze, kawę i inne produkty z dostawą do drzwi. Globalnie rozpoczęliśmy współpracę z firmami świadczącymi usługi dowozu żywności na 14 rynkach, działając w prawie 1800 lokalizacjach, a w ciągu najbliższych miesięcy uruchomimy usługę również w innych krajach – mówi Oleksandr Koliakin, dyrektor generalny ds. rynku detalicznego na Europę Środkową i Wschodnią w Shell.

Poprzez aplikację Uber Eats klienci mogą zamówić ponad 100 różnych artykułów dostępnych na stacjach Shell. Będą to przede wszystkim produkty spożywcze pierwszej potrzeby, tj. mąka, zimne i ciepłe napoje, wybrane produkty z oferty gastronomicznej deli by Shell, np. kawa, hot dogi, świeże bagietki oraz lody, drobne przekąski i słodycze. W ofercie znalazły się środki dezynfekujące, a także wybrane produkty drogeryjne.

Dzięki współpracy z Uber Eats stworzyliśmy wyjątkową ofertę, którą planujemy systematycznie rozbudowywać. Wierzymy, że to rozwiązanie przypadnie klientom do gustu i będziemy mogli je udostępnić w innych polskich miastach na zdecydowanie większej liczbie stacji Shell – mówi Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

W związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa podjęliśmy intensywne działania, by pomóc społecznościom oraz branżom, w których działa Uber na całym świecie. Nawiązując współpracę z siecią stacji paliw Shell, możemy zaoferować użytkownikom bezpieczny dostęp do podstawowych produktów spożywczych oraz potrzebnych artykułów dosłownie na wyciągnięcie ręki – mówi Charity Safford, Dyrektor Generalna Uber Eats na Europę Północną i Środkowo-Wschodnią.

Aby zamówić dostawę produktów z oferty Shell użytkownicy muszą pobrać aplikację Uber Eats lub skorzystać ze strony internetowej dostawcy. Następnie należy sprawdzić, czy wybrana stacja dostarcza produkty we wskazane miejsce, złożyć zamówienie i je opłacić. Nie obowiązuje minimalna wartość koszyka. Cały proces dostawy, który średnio trwa około 30 minut, można śledzić za pomocą aplikacji.

Shell i Uber Eats w trosce o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z aplikacji Uber Eats i zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa to priorytet dla Uber Eats. W związku z tym Uber Eats wdrożyło szereg inicjatyw, m.in.: bezkontaktowe dostawy, w których zamówienia zostawiane są pod drzwiami lub zgodnie z instrukcją użytkownika, zwrot kosztów za środki ochrony osobistej dla kurierów (np. płyny dezynfekujące, rękawiczki lub maski) oraz przekazywanie wyczerpujących informacji i porad dotyczących zaleceń sanitarnych wszystkim użytkownikom platformy. Uber ściśle współpracuje z organami zdrowia publicznego, regularnie przekazując użytkownikom aplikacji wytyczne na temat zasad bezpieczeństwa oraz działań w celu ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa.

W czasie pandemii wiele osób przekonało się do zakupów online. Podczas podróży nieuniknione są jednak wizyty na stacjach paliw. W Shell priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwo pracowników i klientów, dlatego wszystkie stacje zostały przystosowane do nowego rygoru sanitarnego. Pracownicy stacji przygotowują i pakują jedzenie w rękawiczkach i w maseczkach.

Aktualne informacje o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na stacjach Shell znajdują się na stronie: https://www.shell.pl/covid19.html

Dodatkowe informacje:

Lista stacji, z których można zamawiać produkty poprzez aplikację Uber Eats:
Warszawa ul. Puławska 437
Warszawa ul. rtm. Witolda Pileckiego 101
Warszawa ul. Sokratesa 11
Warszawa ul. Stawki 42
Warszawa Al. Krakowska 15
Warszawa ul. Wolska 195
Warszawa ul. Armii Krajowej 10
Warszawa Al. Jerozolimskie 152
Warszawa ul. Lazurowa 73
Kraków ul. Stojałowskiego 1
Kraków ul. Marii Konopnickiej 78
Kraków ul. Witosa 20
Kraków ul. Zakopiańska 48