Whitepaper cover poland

Zwiększanie wydajności dzięki skutecznym strategiom konserwacji

Oczekuje się, że do 2025 r. światowy przemysł produkcji tworzyw sztucznych metodą wtryskową osiągnie wartość 496 mld USD. W Europie, która jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów, całkowita wartość branży ma w tym samym okresie dojść do 122 mld USD. Dynamicznie rozwijający się rynek i szybki postęp technologiczny oznaczają duże możliwości wzrostu dla przedsiębiorstw i wiążą się z rozwojem „inteligentnych fabryk” w tzw. Przemyśle 4.0.

Podjęcie działań w tym kierunku to dla firm krok, który zarówno ekscytuje, jak i budzi obawy. Ze względu na wysokie koszty początkowe oraz konieczność zmiany profilu pracy lub podniesienia kwalifikacji pracowników, zwrot z inwestycji w nowe maszyny o dużej wartości jest kluczowy dla biznesu.

Aby czerpać korzyści z potencjalnego rozwoju rynku, firmy muszą przyjąć podejście oparte na całkowitym koszcie użytkowania (TCO) , w którym uwzględnia się istotność długoterminowych oszczędności. Kluczowym elementem takiego podejścia jest wdrożenie skutecznego systemu konserwacji, który pomaga w radzeniu sobie z problemami związanymi z maszynami, takimi jak: gromadzenie się nagaru i szlamu, występowanie wody w oleju czy napowietrzanie. Każdy z tych problemów może przyczynić się do awarii lub nieplanowanych przestojów, co w konsekwencji doprowadzi do strat finansowych.

W niniejszym raporcie Shell Lubricants pokazuje jak odpowiednio zorganizowana gospodarka smarownicza i usługi w zakresie konserwacji mogą przyczynić się do ograniczania ryzyka awarii oraz do podniesienia efektywności funkcjonujących maszyn, co jest szczególnie istotne i pomaga w rozwoju firm z branży produkcji tworzyw sztucznych metodą formowania wtryskowego.

Pobierz bezpłatnie teraz

Czy wiesz, że...

 • Niedostateczna konserwacja może zmniejszyć wydajność fabryki o 5-20%

  Przy prowadzeniu firmy konieczne jest uwzględnienie olbrzymiej liczby czynników operacyjnych. Jednym z nich jest konserwacja. Odsunięcie jej na dalszy plan może mieć istotne konsekwencje dla wydajności produkcyjnej, a więc i wyniku finansowego.

  Na przykład wysokowydajny olej hydrauliczny nie tylko mechanicznie rozprowadza energię w obrębie całego układu, lecz zapewnia również ochronę ruchomych części znajdujących się w sercu wtryskarki do tworzyw sztucznych.

   

 • 50–70% awarii urządzeń związanych jest z nieodpowiednim stanem oleju hydraulicznego

  Od układów hydraulicznych oczekuje się maksymalnej wydajności podczas pracy pod wysokim ciśnieniem, w zmiennych temperaturach i często w trudnych warunkach.

  Prawidłowa ochrona tych układów za pomocą skutecznych płynów hydraulicznych może ograniczyć ryzyko awarii i kosztownych napraw, wydłużając tym samym okres użytkowania oraz wpływając pozytywnie na wynik finansowy.

   

 • 78% operatorów maszyn uważa, że pracownikom zajmującym się konserwacją przydałoby się szkolenie w zakresie skutecznego smarowania sprzętu

  Kluczową sprawą jest współpraca w obrębie branży, służąca dzieleniu się wiedzą i uwolnieniu potencjału wzrostu sektora. 

  W związku z ciągłymi zmianami w branży produkcyjnej wynikającymi z wdrażania technologii Przemysłu 4.0, jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby osoby zaangażowane czuły, że posiadają wiedzę niezbędną do osiągnięcia sukcesu. Specjalistom z Działu Olejowego Shell zależy na przekazywaniu klientom fachowej wiedzy dotyczącej wyboru i stosowania środków smarnych oraz zapewnianiu szkoleń organizowanych przez sieć ponad 260 ekspertów technicznych.

   

   

  

Więcej środków smarnych dla przedsiębiorstw

Środki smarne Shell

Bez względu na to, w jakiej branży działasz, Shell zapewnia kompleksową gamę produktów i usług, które mają na celu zapewnienie dla Twojego przedsiębiorstwa wartości dodanej.

Karty charakterystyki i karty techniczne

Znajdź kluczowe dane techniczne i informacje dotyczące bezpieczeństwa naszych produktów.