Autopay z Shell Card

Videotolling z Shell Card

Już teraz możesz płacić automatycznie za przejazd płatnymi odcinkami autostrad, postój na wybranych parkingach oraz korzystanie z usług oferowanych przez myjnie. Wszystkie opłaty będą widoczne na jednej zbiorczej fakturze.

Jak to działa?

Naciśnij na zaznaczone obszary aby dowiedzieć się więcej
Aktywacja usługi
Szczegóły 1

Aktywacja usługi

Skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym bądź biurem obsługi klienta w celu aktywacji usługi.

Szczegóły 2

Przejazd przez bramkę

Po aktywacji usługi podjeżdżasz pod specjalnie oznaczone bramki (A1 z napisem “TYLKO” I logiem AmberGo; A4 z symbolem czarnej kamery na żółtym tle). System odczyta numer tablicy rejestracyjnej pojazdu i podniesie się szlaban.
System obsługuje samochody wszystkich kategorii (z wyłączeniem motocykli).

Szczegóły 3

Płatność automatyczna

Usługa polega na aktywacji urządzenia Toll Collect do płatności w Austrii. Opcja ta dostępna jest dla pojazdów o DMC powyżej 7,5 t. Rozwiązanie to wymaga uiszczenia opłaty – 5 EUR oraz uwierzytelnienia parametrów.

Naciśnij na zaznaczone obszary aby dowiedzieć się więcej

Gdzie mogę korzystać z systemu Autopay?

 • Autostrada A1

  Autostrada A1

  Bramki na autostradzie AmberOne oznaczone ”AmberGO” są wyposażone w kamery, które rozpoznają numer rejestracyjny zbliżającego się pojazdu klienta Shell Card z aktywną usługą videotollingu z Shell i automatycznie podnoszą szlaban. Po wyjeździe należna opłata zostaje zarejestrowana na karcie paliwowej Shell. Cały proces zajmuje kilka sekund. Z płatności automatycznych można korzystać na całym odcinku Gdańsk - Toruń, w obu kierunkach. Usługa dostępna jest dla pojazdów z polskimi numerami rejestracyjnymi. Cennik przejazdów dostępny jest na stronie internetowej AmberOne.

 • Autostrada A4

  Autostrada A4

  Z płatności atuomatycznych na Autostradzie Małopolskiej A4 Katowice – Kraków można korzystać na bramkach specjalnie oznaczonych symbolem czarnej kamery na żółtym tle (trzy skrajne lewe bramki oraz dwie bramki z prawej strony placu poboru). Szybkie i tańsze przejazdy dostępne są na placach poboru opłat w Mysłowicach i Balicach. Zasady przejazdu przez Place Poboru Opłat A4 z wykorzystaniem videotollingu. Nie ma konieczności posiadania przy sobie telefonu z aplikacją.

 • Myjnie

  Myjnie

  Usługa dostępna jest na wybranych myjniach Shell i w sieci myjni partnerskich widocznych w aplikacji Autopay.

 • Parkingi

  Parkingi

Na autostradach bez kolejek z Shell Card

Dzięki integracji karty paliwowej Shell Card z systemem Autopay możliwe jest korzystanie z wygodnego systemu automatycznego, elektronicznego naliczania i poboru opłat za przejazd płatnymi odcinkami wybranych autostrad. Umożliwia to usługa videotollingu, czyli automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych na bramkach autostradowych.

Wybierz swoją kartę paliwową Shell Card

Korzyści dla Twojej firmy

 • Oszczędność czasu

  Oszczędność czasu

  Nie stój w korkach na bramkach, nie szukaj pieniędzy ani karty. Dzięki systemowi Autopay masz więcej czasu na swoje obowiązki.

 • Niższe opłaty

  Niższe opłaty

  Operator autostrady A4 oferuje specjalne, niższe stawki dla osób korzystających z automatycznego poboru opłat.

 • Wygodna aktywacja

  Wygodna aktywacja

  Wystarczy, że skontaktujesz się ze swoim opiekunem handlowym bądź biurem obsługi klienta, a nasz zespół pomoże Ci aktywować usługę.

 • Jedna faktura za wszystkie wydatki

  Jedna faktura za wszystkie wydatki

  Wszystkie opłaty dokonane za pomocą videotollingu z kartą flotową Shell są widoczne na jednej fakturze oraz na Twoim koncie w Shell Fleet Hub.

Videotolling

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

*Dane na dzień 1 maja 2023 r. 

  

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

EETS – EUROPEJSKIE OPŁATY DROGOWE Z SHELL

Prowadzenie międzynarodowych przewozów to niełatwa praca. Rozwiązanie EETS od Shell ma na celu pomóc Twoje firmie.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!