Autostrada, jadąca ciężarówka. Zjazd z autostrady na Celje.

Dlaczego warto ubiegać się o zwrot podatku

Podatek VAT i akcyza stanowią znaczącą składową sum, jakie firmy transportowe i kierowcy prywatni przeznaczają na potrzebne w drodze towary i usługi. Zazwyczaj dotyczy to paliwa – zarówno benzyny, jak i autogazu oraz biopaliwa, ale także innych dóbr i usług. W Słowenii możesz domagać się zwrotu podatku uiszczonego w cenie m.in.:

 • olejów i smarów, płynów hamulcowych i chłodniczych;
 • części zamiennych, akcesoriów i opon;
 • opłat za przejazd autostradami oraz tunelami;
 • opłat parkingowych.

Na terytorium Słowenii możesz skutecznie ubiegać się nie tylko o odzyskanie podatku VAT, ale także części akcyzy zapłaconej za olej napędowy.

Pomyśl, ile pieniędzy przeznaczasz na zakup paliwa i jaka część tej kwoty może do Ciebie wrócić dzięki funkcjonalności karty Shell Card. Wystawiamy dla Ciebie jedną fakturę, która staje się podstawą do ubiegania się o zwrot zapłaconego podatku. Bez obaw, nie zostawimy Cię samego z procedurą – nasz partner, firma FDE, zajmie się wszelkimi formalnościami.

Jeśli chciałbyś wiedzieć: 

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Znak przy wjeździe do Słowenii, przy autostradzie.

Karta paliwowa Shell Card – szybki i prosty zwrot podatku

Dlaczego karta Shell Card to obecnie najbardziej korzystne rozwiązanie na rynku? Oto powody:

 • Błyskawiczny zwrot zapłaconego podatku – czasy, gdy czekałeś długie miesiące na przelew za uiszczony podatek, właśnie przechodzą do historii. Z kartą Shell Card skrócisz ten okres do zaledwie 2 tygodni.
 • Ograniczenie formalności do minimum – wystawiamy dla Ciebie pojedynczą fakturę, na podstawie której skutecznie odzyskasz swoje pieniądze. Nie musisz więcej gromadzić tysięcy zbędnych dokumentów.
 • Przeprowadzenie procedury od A do Z – nasz partner biznesowy, firma FDE, wyręczy Cię w żmudnych procedurach już na etapie składania wniosku. Tobie pozostaje tylko oczekiwać na zwrot.
 • Wiesz dokładnie, jaką sumę dostaniesz – zaplanuj swoje wydatki, jeszcze zanim należna kwota wpłynie na Twoje konto!

Możesz też sprawdzić, kiedy otrzymasz swoje pieniądze. Do wyboru masz 2 możliwości:

 • Zwrot w trybie zwykłym – kwota podatku wróci do Ciebie po tym, jak słoweński urząd podatkowy faktycznie ją zwróci.
 • Zwrot w trybie przyśpieszonym – otrzymasz swoje pieniądze w terminie 2 tygodni. To najszybszy tryb odzyskiwania należności podatkowych, jednak dostępny tylko dla posiadaczy kart Shell Card.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Opłaty drogowe dla flot w Słowenii

Uiszczanie opłat drogowych na terenie Słowenii jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów o DMC powyżej 3,5 t. Sieć płatnych dróg, obejmująca 623 km autostrad oraz dróg ekspresowych, została podzielona na 128 płatnych odcinków. System opiera się na technologii krótkiego zasięgu (DSRC). Odnotowanie płatności odbywa się za pośrednictwem bramownic – kiedy pojazd pod nią przejeżdża następuje komunikacja z urządzeniem.

Opłaty drogowe dla flot w Niemczech

Sprawdź wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg krajowych w Niemczech, dla samochodów o masie całkowitej powyżej 7,5 tony

Opłaty drogowe dla flot na Słowacji

Słowacja posiada drugą pod względem długości sieć dróg objętą systemem opłat w Unii Europejskiej. Opłaty obejmują ponad 17 tys. km dróg, w tym autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe oraz wojewódzkie i powiatowe. System oparty jest o pozycjonowanie satelitarne (GPS), dzięki któremu zbierane są dane o przemieszczaniu się pojazdów oraz o technologię krótkiego zasięgu (DSRC), służącą do kontroli. Do uiszczania opłat w ramach słowackiego systemu zobligowane są wszystkie pojazdy o DMC wyższej niż 3,5 t., a także te służące do przewozu osób (więcej niż 9 łącznie z kierowcą).

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!