Słowacja, autostrada, jadące tiry, jak rozliczyć vat?

Dlaczego karta Shell Card to sposób na łatwe i szybkie odzyskanie podatku? 

 • Uproszczone formalności
  Z kartą Shell Card nie musisz martwić się uciążliwymi procedurami. Razem z naszym partnerem biznesowym, firmą FDE, zajmiemy się w Twoim imieniu skomplikowanym postępowaniem przed słowackimi urzędami podatkowymi. Nie musisz nawet samodzielnie składać wniosku – po prostu odpręż się i czekaj na zwrot. 
 • Wiesz dokładnie, ile pieniędzy trafi na Twoje konto
  Na fakturze, którą od nas otrzymasz, znajdują się szczegółowe wyliczenia dotyczące opłat drogowych oraz zapłaconych podatków. Dlatego – jeszcze zanim zdecydujesz się ubiegać o zwrot – wiesz, o jaką kwotę walczyć. Podejmij na tej podstawie decyzję i zaplanuj swoje wydatki przed otrzymaniem należnej kwoty.
 • Błyskawiczny zwrot kwoty podatku
  Samodzielna walka ze słowackimi urzędami podatkowymi może trwać miesiącami. Przekazanie sprawy w nasze ręce – zaledwie 2 tygodnie.

Istnieją 2 formy zwrotu podatku – wybierz najlepszą dla siebie!

 • Zwrot w trybie zwykłym – otrzymasz swoje pieniądze po tym, jak słowacki urząd podatkowy faktycznie przekaże nam kwotę zapłaconego podatku.
 • Zwrot w trybie przyśpieszonym – zwrot podatku nastąpi w terminie 2 tygodni. To najszybsza metoda na odzyskanie należności podatkowych, dostępna wyłącznie dla posiadaczy karty Shell Card.

Karta paliwowa Shell Card to obecnie najbardziej przyjazne użytkownikom rozwiązanie. Za jej pomocą Twoi kierowcy mogą rozliczać opłaty drogowe i podatki, a Ty trzymasz rękę na pulsie – dzięki otrzymanym od nas szczegółowym fakturom.

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Parking dla tirów na słowacji, jak rozliczyć zapłacony vat?

Zobacz, za jakie towary i usługi możesz domagać się zwrotu podatku

Słowacja to jeden z krajów oferujących możliwość ubiegania się o zwrot podatku uiszczonego w cenie różnych produktów i usług. Należą do nich m.in.:

 • olej napędowy, benzyna i autogaz;
 • smary, płyny hamulcowe i odmrażacze;
 • części zamienne i akcesoria;
 • wynajem samochodów ciężarowych, ciągników, naczep oraz samochodów osobowych;
 • opłaty parkingowe.

W przypadku opłat drogowych i za przejazd autostradami zwrot podatku zależy od masy pojazdu:

 • samochody ważące do 3,5 t – odzyskanie pieniędzy jest możliwe tylko po dołączeniu winiety do faktury;
 • samochody o wadze większej niż 3,5 t – zwrot podatku nie wymaga załączania winiety, ponieważ częściowo zastąpiona została rejestracją elektroniczną.

Podatki to obecnie istotna część ceny paliwa oraz innych towarów i usług. Wykorzystaj oferowaną szansę i odzyskaj przysługującą Ci kwotę.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Opłaty drogowe dla flot na Słowacji

Słowacja posiada drugą pod względem długości sieć dróg objętą systemem opłat w Unii Europejskiej. Opłaty obejmują ponad 17 tys. km dróg, w tym autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe oraz wojewódzkie i powiatowe. System oparty jest o pozycjonowanie satelitarne (GPS), dzięki któremu zbierane są dane o przemieszczaniu się pojazdów oraz o technologię krótkiego zasięgu (DSRC), służącą do kontroli. Do uiszczania opłat w ramach słowackiego systemu zobligowane są wszystkie pojazdy o DMC wyższej niż 3,5 t., a także te służące do przewozu osób (więcej niż 9 łącznie z kierowcą).

Opłaty drogowe dla flot w Słowenii

Uiszczanie opłat drogowych na terenie Słowenii jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów o DMC powyżej 3,5 t. Sieć płatnych dróg, obejmująca 623 km autostrad oraz dróg ekspresowych, została podzielona na 128 płatnych odcinków. System opiera się na technologii krótkiego zasięgu (DSRC). Odnotowanie płatności odbywa się za pośrednictwem bramownic – kiedy pojazd pod nią przejeżdża następuje komunikacja z urządzeniem.

Opłaty drogowe we Włoszech za autostrady i tunele - Shell

Poznaj wysokość opłat drogowych we Włoszech za skorzystanie z autostrad, tuneli i dróg szybkiego ruchu. Dowiedz się więcej o urządzeniu Telepass.

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!