Samochód ciężarowy przejeżdżający przez bramkę do opłat na autostradzie – myto, czechy.

Karta Shell Card – rozsądna alternatywa dla samodzielnego ubiegania się o zwrot VAT

Samodzielne ubieganie się o zwrot VAT w czeskich urzędach podatkowych wiąże się z wieloma niedogodnościami. Po pierwsze, musisz trzymać rękę na pulsie podczas całej procedury. Po drugie, możesz mieć problem z porozumieniem się z Czechami. Wreszcie po trzecie, w ten sposób niestety przedłużasz czas oczekiwania na swoje pieniądze.

A przecież nie musi tak być. Jako firma Shell – lider obsługi transportu drogowego – wraz z firmą FDE oferujemy przeprowadzenie Cię przez procedurę odzyskania uiszczonego podatku VAT i akcyzy krok po kroku. Karta Shell Card (dawniej euroShell) to zwrot należności szybszy i prostszy niż kiedykolwiek dotąd.

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

samochody ciężarowe, tiry autostrada w czechach, jak opłacić MYTO.

Co zyskujesz z Shell Card?

 • Błyskawiczne odzyskanie pieniędzy – samodzielne dochodzenie zwrotu zapłaconego podatku trwa zwykle kilka miesięcy. Shell skrócił ten okres do zaledwie 2 tygodni. Nie czekaj dłużej na swoje pieniądze i wypełnij formularz!
 • Formalności uproszczone do minimum (albo wręcz ich brak) – do Ciebie należy jedynie przesłanie faktury do naszego partnera, firmy FDE. Następne kroki wykonujemy my: w Twoim imieniu wystosujemy wniosek o zwrot podatku i przeprowadzimy całą procedurę. Nie musisz się więc niczym martwić i możesz spokojnie oczekiwać na zwrot.
 • Wiesz dokładnie, jaką kwotę odzyskasz – dzięki temu nie musisz odkładać planowania wydatków do momentu otrzymania pieniędzy.

Benzyna i gaz to nie wszystko – zobacz, za co możesz domagać się zwrotu podatku w Czechach

Czeski system skarbowy zwraca podatek zawarty nie tylko w cenie paliwa, ale również m.in.:

 • płynów hamulcowych i odmrażaczy;
 • napraw gwarancyjnych;
 • pomocy drogowej;
 • części zamiennych, akcesoriów i opon;
 • mycia pojazdu oraz cystern;
 • opłat parkingowych;
 • wynajmu samochodu ciężarowego, ciągnika, naczepy, autobusu lub samochodu osobowego.

Zobacz, jak łatwo możesz odzyskać część pieniędzy za zakupione towary i usługi.

Do wyboru masz 2 tryby zwrotu podatku:

 • Zwrot w trybie zwykłym – należną kwotę otrzymasz po tym, jak czeski urząd skarbowy faktycznie prześle ją na nasze konto.
 • Zwrot w trybie przyśpieszonym – zwrot pieniędzy następuje w terminie do 2 tygodni. To zdecydowanie najszybsza metoda, jednak dostępna tylko dla posiadaczy karty Shell Card.

Karta paliwowa Shell Card to nie tylko wygodny sposób na zwrot kwoty zapłaconego podatku – to także uproszczona procedura zapłaty za objęte podatkiem towary i usługi. Odciąża Twoich kierowców, a Ty masz pod kontrolą wszystkie wydatki, objęte pojedynczą fakturą.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Opłaty drogowe dla flot w Czechach

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe w Czechach

Opłaty drogowe dla flot na Słowacji

Słowacja posiada drugą pod względem długości sieć dróg objętą systemem opłat w Unii Europejskiej. Opłaty obejmują ponad 17 tys. km dróg, w tym autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe oraz wojewódzkie i powiatowe. System oparty jest o pozycjonowanie satelitarne (GPS), dzięki któremu zbierane są dane o przemieszczaniu się pojazdów oraz o technologię krótkiego zasięgu (DSRC), służącą do kontroli. Do uiszczania opłat w ramach słowackiego systemu zobligowane są wszystkie pojazdy o DMC wyższej niż 3,5 t., a także te służące do przewozu osób (więcej niż 9 łącznie z kierowcą).

Opłaty drogowe dla flot w Niemczech

Sprawdź wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg krajowych w Niemczech, dla samochodów o masie całkowitej powyżej 7,5 tony

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!