Autostrada do rzymu

Przynależność pojazdu do danej kategorii pojazdów, we Włoszech (podobnie jak we Francji) określa liczba osi:

  • Dwuosiowe dzielą się na kategorię A, w której zawierają się pojazdy o wysokości do 1,3 m mierzonej przy przedniej osi oraz kategorię B, gdzie znajdują się pozostałe auta dwuosiowe wyższe niż 1,3 m.
  • Drugą dużą grupę stanowią auta trzyosiowe.
  • Trzecia to pojazdy czteroosiowe.
  • Ostatnią, czwartą grupę stanowią największe, pięcioosiowe ciężarówki.

Kolejne podobieństwo do Francji to osobne opłaty za tunele, które we Włoszech stanowią ważny element drogowej infrastruktury i są kluczowymi połączeniami m.in. z Austrią czy Francją. Na Półwyspie Apenińskim zapłacimy za przejazd Munt La Schera Tunnel, Saint Bernard Tunnel, Tunnel Monte Bianco oraz Tunnel del Frejus.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej:

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

oplata za autostradę przy bramkach telepass oplata dla tirów I ciezarowek

Jak obliczyć opłatę za przejazd włoską autostradą?

Myto liczone jest na podstawie przejechanych kilometrów oraz drugiego czynnika, jakim jest ukształtowanie terenu. Wyróżnia się bowiem taryfę nizinną i górską. Ta druga jest wyższa – bez względu na kategorię auta. Kwoty płacone przez floty zawierają w sobie podatek VAT w wysokości 22%, a całe sumy zaokrąglane są w górę lub w dół do 0,1 EUR.

Uiszczanie opłat we Włoszech opiera się na jednym dla całego kraju systemie Telepass, wykorzystującym technologię DSRC. W przypadku naliczania płatności bezprzewodowych niezbędne jest urządzenie pokładowe OBU. Opłaty mogą być wnoszone w systemie „pre-pay” oraz „post-paid”.

Dzięki skorzystaniu z oferty Shell, wszelkie formalności zostaną załatwione, a naliczone opłaty podsumowane w zbiorczej fakturze Shell Card. Możesz liczyć na nasze wsparcie, jeżeli na trasie pojawią się jakieś trudności.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Zwrot podatku VAT z Włoch z kartą paliwową Shell Card

Prowadzisz firmę, której zakres działania sięga słonecznej Italii? Czy wiesz, że możesz domagać się zwrotu zapłaconego podatku VAT, za nabyte tam towary i usługi? Zaufaj naszym ekspertom; przeprowadzą Cię oni przez proces zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy.

Zwrot podatku VAT i akcyzy na Słowacji

Zwrot podatku VAT i akcyzy na Słowacji – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy z Shell Card.

Zwrot podatku VAT z Belgii z kartą paliwową Shell Card

Zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!