Autostrada do rzymu

Wysokość opłat i dostępne metody płatności

Pojazdy podlegające opłatom podzielone są na 5 klas, które określa się na podstawie typu, wysokości oraz liczby osi pojazdu. Pełny podział dostępny jest na stronie klasyfikacja pojazdów - IT.

Najwygodniejszym sposobem regulowania płatności na terenie Włoch jest urządzenie EETS od Shell. Pozwala ono na płynny przejazd przez bramki bez konieczności zatrzymywania się. Użytkownicy naszych urządzeń mogą także uzyskać maksymalne możliwe rabaty, które sięgają nawet 13% całych kosztów związanych w opłatami drogowymi.

Alternatywnie, przejazdy można opłacać przy użyciu karty kredytowej lub gotówki, ale minusem tych rozwiązań jest brak możliwości ubiegania się o rabaty. Dostępne są także lokalne urządzenia, które można pobrać w punktach „Punto Blu” zlokalizowanych w kluczowych miejscach na mapie Włoch.

Rabaty we Włoszech

Użytkownicy włoskich autostrad mogą liczyć na jedne z największych rabatów w całej Europie.

Włoski system opłat drogowych przewiduje coroczną wypłatę rabatów, która możliwa jest po spełnieniu określonych warunków. Najważniejszym z nich jest członkostwo w konsorcjum. Każdy dostawca rozwiązań do opłat drogowych na terenie Włoch ma możliwość założenia własnego konsorcjum. Wysokość rabatów uzależniona jest od corocznej decyzji strony włoskiej oraz od tego, jakie obroty wygenerowało dane konsorcjum. Użytkownicy urządzeń EETS nie muszą samodzielnie aplikować o rabaty - Shell robi to za nich.

Zapytaj o ofertę

 

 

 

 

Więcej Na Temat Usług Drogowych

EETS – EUROPEJSKIE OPŁATY DROGOWE Z SHELL

Prowadzenie międzynarodowych przewozów to niełatwa praca. Rozwiązanie EETS od Shell ma na celu pomóc Twoje firmie.

Zwrot VAT-u i akcyzy z zagranicy

Shell umożliwia odzyskiwanie zapłaconego za granicą podatku VAT oraz akcyzy w wybranych krajach. Zwrot otrzymasz nie tylko szybciej, ale też przy minimum formalności wszystkie faktury za paliwo uregulowane przy pomocy Shell Card są automatycznie uwzględniane.