Tir I Ciężarówka na autostradzie w Czechach.

Od czego zależy wysokość opłaty?

Przy określaniu stawki opłaty bierze się pod uwagę szereg parametrów takich jak­:

  • Kategoria drogi.
  • Rodzaj pojazdu.
  • Klasa emisji spalin
  • Tonaż
  • Liczba osi pojazdu
  • Pora dnia.

Aktualne taryfy można znaleźć na oficjalnej stronie operatora czeskiego systemu: MytoCZ - stawki opłat.

Aerial View of Town

Dostępne metody płatności

Obecnie w Czechach wymagane jest lokalne urządzenie OBU (On-board unit). Urządzenia można zamówić za pośrednictwem Shell i odebrać w wyznaczonych punktach dystrybucyjnych. Przy pobieraniu urządzenia należy wpłacić kaucję w wysokości 2468 CZK.

Posiadacze kart flotowych Shell mogą skorzystać z dwóch trybów rozliczenia płatności związanych z przejazdem po płatnych odcinkach dróg. Pierwszym jest wygodny tryb odroczonej płatności - dla klientów Shell działa on na zasadzie automatycznego naliczenia po przebyciu trasy.

Druga metoda to tryb przedpłat - karta Shell jest wykorzystywana w celu zasilenia konta. W obu przypadkach rozliczenie następuje elektronicznie, a nasi klienci mogą liczyć na wygodną fakturę zbiorczą, która zawiera zarówno podsumowanie opłat drogowych, jak i tych za paliwo.

Rozwiązanie EETS w Czechach

Już w 2023 r. Czechy dołączą do systemu EETS. Alternatywą dla lokalnego rozwiązania, będzie posiadanie jednego OBU dla wielu europejskich krajów.

Shell dał swoim klientom możliwość wstępnej rejestracji, dzięki czemu, po uruchomieniu rozwiązania EETS w Czechach, w prosty sposób aktywują swoje urządzenia w systemie opłat drogowych.

Dowiedz się więcej

  

   

Więcej Na Temat Usług Drogowych

EETS – EUROPEJSKIE OPŁATY DROGOWE Z SHELL

Prowadzenie międzynarodowych przewozów to niełatwa praca. Rozwiązanie EETS od Shell ma na celu pomóc Twoje firmie.

Zwrot VAT-u i akcyzy z zagranicy

Shell umożliwia odzyskiwanie zapłaconego za granicą podatku VAT oraz akcyzy w wybranych krajach. Zwrot otrzymasz nie tylko szybciej, ale też przy minimum formalności wszystkie faktury za paliwo uregulowane przy pomocy Shell Card są automatycznie uwzględniane.

Opłaty drogowe w Słowacji

Karta paliwowa Shell Card Opłaty drogowe na Słowacji