An image showing fuels functioning within a vehicle depicting the future.

Floty napędzane przyszłością

Odkryj, jak przygotować swoją firmę na przyszłość, zwracając uwagę na nowe alternatywne paliwa konkurujące o miano „paliwa przyszłości”.

Autor oryginalnego artykułu: Paul Barker w dniu cze 14, 2018

Ogromne zmiany w świecie transportu przynoszą wiele wyzwań, ale jednocześnie ogrom możliwości. Podejmowanie właściwych decyzji dotyczących mobilności firmy przyszłości jest trudne, zwłaszcza gdy cała gama nowych, ulepszonych i tradycyjnych źródeł paliwa konkuruje o miano paliwa przyszłości.

Podczas festiwalu Shell Make the Future 2016 w Londynie, dr Wolfgang Warnecke, główny specjalista Shell ds. mobilności, mówił o tym, jak ważny dla transportu jest dostęp do niedrogich źródeł energii. Na to, jak nasze auta będą zasilane w przyszłości, ma wpływ mnóstwo czynników, takich jak całkowity koszt posiadania (TCO), wyzwania ekologiczne, emisja dwutlenku węgla, zanieczyszczenie powietrza czy poziom hałasu.

„Od 100 lat posługujemy się tymi dwoma rodzajami paliwa [benzyna i olej napędowy] i teraz mamy duży problem, albo szansę, w postaci możliwości wyboru między różnymi rodzajami silnika, a w przypadku paliwa mamy więcej opcji niż benzyna czy olej napędowy”

powiedział dr Wolfgang Warnecke.

Sprawdź jakie rozwiązania dla flot przyszłości proponuje Shell

Gaz ziemny, w tym CNG (sprężony gaz ziemny) i LNG (ciekły gaz ziemny), biopaliwa, wodór i elektryczność – to wszystko się rozwija, podobnie jak możliwość wykorzystania paliw syntetycznych, i sprawia, że jesteśmy świadkami zmian i postępu, jakich świat transportu wcześniej nie widział.

Eliron Ekstein, Programme Lead, Digital Energy and Transport Businesses w Shell, nazwał to „ekscytującym okresem dla mobilności”. Jego zdaniem rozwój w zakresie danych i łączności w połączeniu z elektryfikacją i rosnącą liczbą czystszych źródeł paliwa przyczyni się do zwiększenia profesjonalnego transportu drogowego. To z kolei wpłynie na wzmocnienie roli managerów floty, których zadaniem będzie optymalizacja systemów transportowych.

Nie oznacza to jednak, że czas tradycyjnych paliw dobiegł końca. „Głównym zadaniem diesla jest utrzymanie swej jakości i wydajności w spalaniu,” twierdzi dr Warnecke. „Świat transportu ulegnie ogromnym zmianom.”

Metody napędu nie stanowiły dotąd najważniejszej kwestii dla managerów floty, ponieważ, jak mówi dr Warnecke, od niemal stu lat wybór ograniczał się do benzyny lub diesla. Jednak dziś operatorzy mają niespotykany dotąd wachlarz możliwości i najnowszą technologię ułatwiającą zarządzanie pojazdami w zależności od tego, jak i gdzie są używane. Wszystkie te narzędzia będą ewoluować niezwykle szybko i aby wyprzedzić konkurencję, niezbędna będzie wiedza i zrozumienie.

Shell wierzy w przyszłość LNG jako jednego z najbardziej efektywnych paliw dla transportu. W Polsce, wraz z rozwojem infrastruktury LNG, w transporcie ciężkim będzie przybywało pojazdów zasilanych LNG. Rozwój infrastruktury może być wsparty ze strony państwa m.in. poprzez odpowiednią politykę prawno-podatkową (np. obniżkę akcyzy). Pojazdy zasilane LNG pozwolą na obniżenie kosztów floty, a także przyczynią się do zmniejszenia emisji CO2.

Przekonaj się jak możesz wprowadzić flotę na wyższy poziom. Zostaw nam swoje dane, oddzwonimy!

Dzięki karcie paliwowej Shell Card Twój biznes jest o krok do przodu.

  • Zbiorcze faktury

    Opłaty za paliwo, opłaty drogowe, opłaty za przejazdy tunelami i mostami. Wszystkie wydatki na zbiorczej, szczegółowej fakturze z odroczoną płatnością!
  • Ponad 22 tys. punktów akceptacji w Europie

    Jedna z największych sieci stacji na świecie, najwyższa jakość paliw i obsługi!
  • Wygodne regulowanie opłat drogowych i zwrot VAT

    Szybki zwrot VAT i akcyzy z zagranicy oraz rozliczanie opłat drogowych w całej Europie!