Shell Card

7 powodów, dla których warto skorzystać z karty Shell Card Plus:

 1. Wygoda - kartą Shell Card Plus zapłacisz nie tylko na jednej z 6 500 stacji paliw na terenie Polski, ale także w ponad 200 000 punktów akceptujących karty VISA.
 2. Łatwiejsza kontrola wydatków - sam zadecyduj, w jakich miejscach Twoi kierowcy mogą korzystać z karty oraz ustal limity kwotowe transakcji.
 3. Monitoring online - wydatki swojej floty monitoruj całodobowo “na żywo”, w wygodnym serwisie internetowym Self-serve.
 4. Bezpieczeństwo - wyeliminuj potrzebę wożenia przy sobie gotówki, umożliwiając kierowcom płacenie tylko przy użyciu zabezpieczonej CHIP-em karty Shell Card Plus.
 5. Oszczędność - skorzystaj z atrakcyjnych rabatów na cenach paliwa na stacjach Shell.
 6. Odroczona płatność – dokonując transakcji na stacjach Shell, co tydzień otrzymasz fakturę za wydatki swoich kierowców, z 14-dniowym okresem płatności.
 7. Mniej dokumentów - zbiorcza faktura za paliwo tankowane na stacjach Shell oraz jeden wyciąg za wszystkie pozostałe wydatki w podróży.

Porównanie kart hybrydowych Shell Card Plus 

Kartę Shell Card Plus możesz zamówić w jednym z 3 typów. Każdy wariant różni się zakresem produktów i usług, za które można płacić wybraną kartą. 

 • Karta hybrydowa na pojazd – pozwala na regulowanie kosztów paliwa oraz produktów i usług związanych bezpośrednio z użytkowaniem jednego, wybranego pojazdu, którego numery rejestracyjne wytłoczone są na karcie.
 • Karta hybrydowa na kierowcę – wystawiana jest imiennie na wybranego kierowcę, któremu pozwala na płacenie za szeroki wachlarz produktów i usług związanych z użytkowaniem jednego pojazdu, którego numery rejestracyjne także wytłoczone są na karcie.
 • Karta hybrydowa osobista – wystawiana jest imiennie na pracownika, któremu pozwala na dokonywanie płatności za wszystkie paliwa i produkty dostępne na stacjach Shell oraz szeroki zakres usług dodatkowych, bez ograniczenia do jednego tylko pojazdu.

 

Akceptowane płatności: Hybrydowa osobista Hybrydowa na kierowcę Hybrydowa na pojazd
Paliwo

Opłaty drogowe

Parkingi

Pomoc drogowa

Serwis, utrzymanie i naprawa pojazdu

Myjnia samochodowa

Restauracje

Hotele i inne zakwaterowanie

Wypożyczenie samochodu

Bilety kolejowe, lotnicze, transport publiczny

Taksówki

Zakupy akceptowane na stacjach Shell w Polsce:

Akceptowane płatności: Hybrydowa osobista Hybrydowa na kierowcę Hybrydowa na pojazd
Paliwa i produkty związane z pojazdem

Wszystkie produkty

Dodatkowe atuty:

 • Każda z kart wyposażona jest w system płatności zbliżeniowych (Visa payWave) oraz pozwala na dokonywanie transakcji internetowych.
 • Wydatki na wszystkich wykorzystywanych w Twojej flocie kartach możesz śledzić na bieżąco, w wygodnym systemie online „Self serve”.
 • Otrzymasz zbiorczą fakturę za paliwo oraz jeden wyciąg za wszystkie pozostałe wydatki dokonywane przez kierowców.

Jeśli tankujesz…

> 40.000 litrów rocznie

Zamów indywidualną ofertę na Shell Card Plus:

Złóż wniosek o nową kartę

< 40.000 litrów rocznie

Odwiedź stronę internetową naszego partnera FleetCor – zapewniającego profesjonalne wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw:

Przejdź na stronę FleetCor

Karta płatnicza Shell (lub Shell Card Plus) jest wydawana przez spółkę Allstar Business Solutions Limited, która jest autoryzowana i regulowana przez Urząd Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii jako instytucja pieniądza elektronicznego pod numerem referencyjnym 900470, za pośrednictwem Shell Polska Sp. z o.o. w Warszawie - agenta EMD spółki Allstar Business Solutions Limited.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
- Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa), dane kontaktowe: 800 080 015
- FleetCor Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: Aleje Jerozolimskie 56c, 00-803, Warszawa), dane kontaktowe: +48 22 244 1253, obslugaklienta@fleetcor.pl
- Allstar Business Solutions Limited spółka prawa angielskiego, należąca do grupy Fleetcor, zarejestrowana pod numerem 2631112, z siedzibą w Wielkiej Brytanii (adres: P.O Box 1463, Windmill Hill, Whitehill Way, Swindon SN5 6PE), zatwierdzona przez Urząd Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii jako instytucja pieniądza elektronicznego pod numerem referencyjnym 900470), dane kontaktowe: 0370 419 5165

Każdy z wymienionych administratorów jest odrębnym i niezależnym administratorem w odniesieniu do wszelkich danych osobowych przetwarzanych w związku ze złożeniem wniosku i korzystaniem z karty uniwersalnej łączącej cechy karty paliwowej oraz karty płatniczej będącej instrumentem płatniczym (dalej jako Karta), wydawanej i obsługiwanej we współpracy między Shell Polska sp. z o.o., Fleetcor Poland sp. z o.o. i Allstar Business Solutions Limited.

Dane osobowe mogą być przekazywane także innym spółkom z grupy Shell oraz Fleetcor, w tym podmiotom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (więcej informacji o podstawie przekazywanie danych do takich podmiotów można znaleźć w odpowiednich powiadomieniach dotyczących prywatności: Shell: https://www.shell.com/privacy), Fleetcor: https://fleetcor.pl/polityka-prywatnosci

Państwa dane osobowe będą przetwarzane ponieważ jest to niezbędne do zapewnienia Państwu możliwości użycia Karty oraz obsługi zgłoszonej przez Państwa reklamacji tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zapewnienia Państwu możliwości używania Karty oraz obsługi zgłoszonej przez Państwa reklamacji.

Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż będzie to konieczne do realizacji celów, dla których zostały zgromadzone, w tym w celu spełnienia wymogów prawnych, księgowości, lub wymogów sprawozdawczych, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych można znaleźć na stronie: spółki z grupy Shell: https://www.shell.pl/privacy.html, spółki z grupy Fleetcor: https://fleetcor.pl/polityka-prywatnosci.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Shell Card Plus

Poniżej prezentujemy listę pytań najczęściej zadawanych przez Klientów korzystających z karty Shell Card Plus: 

Jeśli tankujesz…

> 40.000 litrów rocznie

Zamów indywidualną ofertę na Shell Card Plus:

Złóż wniosek o nową kartę

< 40.000 litrów rocznie

Odwiedź stronę internetową naszego partnera FleetCor – zapewniającego profesjonalne wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw:

Przejdź na stronę FleetCor

Więcej w punkcie

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!