Droga szybkiego ruchu na Węgrzech, zwrot zapłaconego podatku VAT.

Zobacz, jakie towary i usługi podlegają refundacji na Węgrzech

Każde państwo ma własne regulacje podatkowe określające, za zakup jakich towarów i usług przewoźnicy mogą domagać się zwrotu uiszczonego podatku. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko paliwa, ale także:

 • oleju napędowego;
 • olejów i smarów, płynów hamulcowych oraz mrozoodpornych płynów chłodniczych;
 • części zamiennych, akcesoriów i opon;
 • noclegów;
 • najmu samochodu osobowego, ciężarowego lub autokaru;
 • myjni;
 • opłat parkingowych i drogowych (tylko w przypadku pojazdów o masie powyżej 3,5 t).
Pomimo tego, że zakres refundacji jest szeroki, wyłączono z niego m.in.:
 • benzynę,
 • wynajem naczepy,
 • naprawę pojazdu.
Pomyśl, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, korzystając z możliwości zwrotu podatku. A ile czasu zyskasz, gdy przekażesz wszystkie formalności w nasze ręce?
samochody ciężarowe, tiry autostrada do Budapesztu, zwrot vat.

Shell Card – płać za pomocą jednej karty

Dlaczego karta Shell Card to obecnie najbardziej przyjazne przewoźnikom rozwiązanie? Za jej pomocą możesz dokonywać wszelkich rozliczeń: opłacisz nią zarówno przejazdy drogowe, jak i podatki, a także zakup niezbędnych w drodze towarów i usług – części zamiennych, myjni, olejów i płynów.

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)
 

Dlaczego zwrot podatku uiszczonego za pośrednictwem karty Shell Card przebiega dużo sprawniej?

 • Błyskawiczny zwrot pieniędzy

Cała procedura, od wystąpienia o zwrot podatku po przelew środków na Twoje konto Shell, zamyka się w zaledwie 2 tygodniach!

 • Uproszczone formalności
Samodzielne zmaganie się z węgierskimi urzędami podatkowymi może trwać długimi miesiącami – nie marnuj na to cennego czasu. Przekaż swoją sprawę w ręce Shell i naszego partnera – firmy FDE. Przeprowadzimy całą procedurę w Twoim imieniu. Firmy transportowe zarejestrowane w Unii Europejskiej lub w jednym z krajów EFTA mogą również otrzymać zwrot akcyzy za olej napędowy. Warunkiem jest przejazd pojazdem powyżej 7,5 t lub autokarem z kategorią M2 lub M3.
 • Dokładnie wiesz, ile pieniędzy wróci na Twoje konto
Otrzymasz od nas fakturę, na której znajdziesz podsumowanie swoich wydatków wraz z kwotą zapłaconych podatków. Dzięki temu wiesz, o zwrot jakich pieniędzy się ubiegasz.

Istnieją formy zwrotu podatku – wybierz jedną z nich:

 • Zwrot w trybie zwykłym – ta forma oznacza, że przekażemy Ci pieniądze dopiero wtedy, gdy węgierski urząd podatkowy faktycznie je do nas prześle.
 • Zwrot w trybie przyśpieszonym – w ten sposób ograniczasz okres oczekiwania do 2 tygodni. To najszybszy sposób na odzyskanie kwoty uiszczonego podatku, który dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy karty Shell Card.
Zwrot podatku jeszcze nigdy nie przebiegał tak szybko!

 

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z  przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Opłaty drogowe na Węgrzech

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe na Węgrzech

Wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad we Francji

Poznaj wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu we Francji, niezależnie od klasy posiadanego pojazdu.

Zmiany w systemie opłat drogowych w Czechach

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe w Czechach

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!