Autostrada, jadąca ciężarówka. Zjazd z autostrady na Celje.

Dlaczego warto ubiegać się o zwrot podatku

Podatek VAT i akcyza stanowią znaczącą składową sum, jakie firmy transportowe i kierowcy prywatni przeznaczają na potrzebne w drodze towary i usługi. Zazwyczaj dotyczy to paliwa – zarówno benzyny, jak i autogazu oraz biopaliwa, ale także innych dóbr i usług. W Słowenii możesz domagać się zwrotu podatku uiszczonego w cenie m.in.:

 • olejów i smarów, płynów hamulcowych i chłodniczych;
 • części zamiennych, akcesoriów i opon;
 • opłat za przejazd autostradami oraz tunelami;
 • opłat parkingowych.

Na terytorium Słowenii możesz skutecznie ubiegać się nie tylko o odzyskanie podatku VAT, ale także części akcyzy zapłaconej za olej napędowy.

Pomyśl, ile pieniędzy przeznaczasz na zakup paliwa i jaka część tej kwoty może do Ciebie wrócić dzięki funkcjonalności karty Shell Card. Wystawiamy dla Ciebie jedną fakturę, która staje się podstawą do ubiegania się o zwrot zapłaconego podatku. Bez obaw, nie zostawimy Cię samego z procedurą – nasz partner, firma FDE, zajmie się wszelkimi formalnościami.

Jeśli chciałbyś wiedzieć: 

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Znak przy wjeździe do Słowenii, przy autostradzie.

Karta paliwowa Shell Card – szybki i prosty zwrot podatku

Dlaczego karta Shell Card to obecnie najbardziej korzystne rozwiązanie na rynku? Oto powody:

 • Błyskawiczny zwrot zapłaconego podatku – czasy, gdy czekałeś długie miesiące na przelew za uiszczony podatek, właśnie przechodzą do historii. Z kartą Shell Card skrócisz ten okres do zaledwie 2 tygodni.
 • Ograniczenie formalności do minimum – wystawiamy dla Ciebie pojedynczą fakturę, na podstawie której skutecznie odzyskasz swoje pieniądze. Nie musisz więcej gromadzić tysięcy zbędnych dokumentów.
 • Przeprowadzenie procedury od A do Z – nasz partner biznesowy, firma FDE, wyręczy Cię w żmudnych procedurach już na etapie składania wniosku. Tobie pozostaje tylko oczekiwać na zwrot.
 • Wiesz dokładnie, jaką sumę dostaniesz – zaplanuj swoje wydatki, jeszcze zanim należna kwota wpłynie na Twoje konto!

Możesz też sprawdzić, kiedy otrzymasz swoje pieniądze. Do wyboru masz 2 możliwości:

 • Zwrot w trybie zwykłym – kwota podatku wróci do Ciebie po tym, jak słoweński urząd podatkowy faktycznie ją zwróci.
 • Zwrot w trybie przyśpieszonym – otrzymasz swoje pieniądze w terminie 2 tygodni. To najszybszy tryb odzyskiwania należności podatkowych, jednak dostępny tylko dla posiadaczy kart Shell Card.

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Opłaty drogowe w Słowenii

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe w Słowenii

Opłaty drogowe w Niemczech dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony

Sprawdź wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg krajowych w Niemczech, dla samochodów o masie całkowitej powyżej 7,5 tony

Opłaty drogowe na Słowacji

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe na Słowacji

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!