Vehicles on road

Dlaczego warto skorzystać z usług Shell?

 • Zwrot podatku VAT w ciągu 14 dni od wystawienia faktury.
 • Zasięg obejmujący 31 państw europejskich.
 • Uproszczona administracja.
 • Fachowe doradztwo.

Co możesz zyskać dzięki współpracy z Shell?

 • Szybsze planowanie przepływu gotówki – wiesz, ile otrzymasz pieniędzy i kiedy to nastąpi, dzięki czemu łatwo zaplanujesz swoje wydatki.
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy bez względu na to, gdzie je wydajesz – podróżuj po całej Europie bez martwienia się o stan Twojego portfela.
 • Nie musisz martwić się procedurami – załatwimy w Twoim imieniu wszelkie formalności, by oszczędzić Twój czas i nerwy.
 • Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości – poznaj szczegóły naszej usługi.

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Za jakie towary lub usługi możesz domagać się zwrotu podatku VAT w Niemczech?

Niemieckie przepisy precyzyjnie określają towary i usługi, za które przysługuje zwrot podatku VAT. Wszelkie zasady, według których możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy, zawarte są w ustawie o niemieckim podatku od wartości dodanej oraz w rozporządzeniu wykonawczym do tej ustawy. Zadzwoń do naszych konsultantów, by dowiedzieć się czy spełniasz ustawowe warunki.

Towary i usługi, za które przysługuje Ci refundacja podatku VAT w Niemczech, to m.in.:

 • benzyna i olej napędowy (dotyczy wyłącznie firm z państw członkowskich UE),
 • biodiesel (dotyczy wyłącznie firm z państw członkowskich UE),
 • autogaz do pojazdów ciężarowych (dotyczy wyłącznie firm z państw członkowskich UE),
 • wynajem samochodu osobowego,
 • wynajem stanowiska,
 • koszty spedycyjne,
 • wynajem lub leasing pojazdu ciężarowego, naczepy, przyczepy bądź samochodu osobowego do celów służbowych,
 • opłaty parkingowe.

Przykładowe produkty, za które nie przysługuje refundacja podatku VAT w Niemczech, to:

 • benzyna i biodiesel dla firm spoza UE,
 • autogaz do pojazdów ciężarowych dla firm spoza UE,
 • myjnia samochodowa,
 • wydatki prywatne.

Kiedy możesz zacząć ubiegać się o zwrot podatku i akcyzy z Niemiec?

O zwrot podatku VAT za wydatki w Niemczech możesz ubiegać się od 3 miesięcy (kwartału) do roku. Minimalna kwota zwrotu za jeden, dwa lub trzy kwartały wynosi 400 euro. Jeśli ubiegasz się o zwrot podatku za cały rok, minimalna kwota zwrotu wynosi już tylko 50 euro. Nie zwlekaj zbyt długo i przekaż swoją sprawę specjalistom Shell.

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Opłaty drogowe w Niemczech dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony

Sprawdź wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg krajowych w Niemczech, dla samochodów o masie całkowitej powyżej 7,5 tony

Wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad we Francji

Poznaj wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu we Francji, niezależnie od klasy posiadanego pojazdu.

Opłaty drogowe na Węgrzech

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe na Węgrzech

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!