Samochód ciężarowy przejeżdżający przez bramkę do opłat na autostradzie – myto, czechy.

Karta Shell Card – rozsądna alternatywa dla samodzielnego ubiegania się o zwrot VAT

Samodzielne ubieganie się o zwrot VAT w czeskich urzędach podatkowych wiąże się z wieloma niedogodnościami. Po pierwsze, musisz trzymać rękę na pulsie podczas całej procedury. Po drugie, możesz mieć problem z porozumieniem się z Czechami. Wreszcie po trzecie, w ten sposób niestety przedłużasz czas oczekiwania na swoje pieniądze.

A przecież nie musi tak być. Jako firma Shell – lider obsługi transportu drogowego – wraz z firmą FDE oferujemy przeprowadzenie Cię przez procedurę odzyskania uiszczonego podatku VAT i akcyzy krok po kroku. Karta Shell Card (dawniej euroShell) to zwrot należności szybszy i prostszy niż kiedykolwiek dotąd.

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

samochody ciężarowe, tiry autostrada w czechach, jak opłacić MYTO.

Co zyskujesz z Shell Card?

 • Błyskawiczne odzyskanie pieniędzy – samodzielne dochodzenie zwrotu zapłaconego podatku trwa zwykle kilka miesięcy. Shell skrócił ten okres do zaledwie 2 tygodni. Nie czekaj dłużej na swoje pieniądze i wypełnij formularz!
 • Formalności uproszczone do minimum (albo wręcz ich brak) – do Ciebie należy jedynie przesłanie faktury do naszego partnera, firmy FDE. Następne kroki wykonujemy my: w Twoim imieniu wystosujemy wniosek o zwrot podatku i przeprowadzimy całą procedurę. Nie musisz się więc niczym martwić i możesz spokojnie oczekiwać na zwrot.
 • Wiesz dokładnie, jaką kwotę odzyskasz – dzięki temu nie musisz odkładać planowania wydatków do momentu otrzymania pieniędzy.

Benzyna i gaz to nie wszystko – zobacz, za co możesz domagać się zwrotu podatku w Czechach

Czeski system skarbowy zwraca podatek zawarty nie tylko w cenie paliwa, ale również m.in.:

 • płynów hamulcowych i odmrażaczy;
 • napraw gwarancyjnych;
 • pomocy drogowej;
 • części zamiennych, akcesoriów i opon;
 • mycia pojazdu oraz cystern;
 • opłat parkingowych;
 • wynajmu samochodu ciężarowego, ciągnika, naczepy, autobusu lub samochodu osobowego.

Zobacz, jak łatwo możesz odzyskać część pieniędzy za zakupione towary i usługi.

Do wyboru masz 2 tryby zwrotu podatku:

 • Zwrot w trybie zwykłym – należną kwotę otrzymasz po tym, jak czeski urząd skarbowy faktycznie prześle ją na nasze konto.
 • Zwrot w trybie przyśpieszonym – zwrot pieniędzy następuje w terminie do 2 tygodni. To zdecydowanie najszybsza metoda, jednak dostępna tylko dla posiadaczy karty Shell Card.

Karta paliwowa Shell Card to nie tylko wygodny sposób na zwrot kwoty zapłaconego podatku – to także uproszczona procedura zapłaty za objęte podatkiem towary i usługi. Odciąża Twoich kierowców, a Ty masz pod kontrolą wszystkie wydatki, objęte pojedynczą fakturą.

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Zmiany w systemie opłat drogowych w Czechach

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe w Czechach

Opłaty drogowe na Słowacji

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe na Słowacji

Opłaty drogowe w Niemczech dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony

Sprawdź wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg krajowych w Niemczech, dla samochodów o masie całkowitej powyżej 7,5 tony

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!